LG K3 teknik özellikleri

2017’de satışa çıkacak olan LG K3  teknik özellikleri

2017 yılında karşımıza birçok orta  segment telefon çıkartacak olan LG firmasının K3 modeli hakkında merak edilen özellikleri sizlere açıklamak istiyoruz. Ülkemizde henüz satışı bulunmayan bu modelin açıklanan teknik özelliklerinin sizlere açıklamak istiyoruz.Peki LG K3 teknik özellikleri nelerdir?

Alt seviye telefonlar arasında bulunan LG K3 modelinin özelliklerini açıklamak ile başlayalım.

2017 LG K3 Teknik Özellikleri

LG K3 ekran özellikleri

Bu telefonda ekran boyutu son yıllarda çıkartılan modellerin aksine küçük ekran isteyen kullanıcılara hitap edecek cinsten. 4.5 inçlik ekran boyutu bulunan LG K3 modelinde 480 x 854 piksel ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. IPS ekran teknolojisi bulunan bu telefonda kapasitif ekran bulunmaktadır. Ekran gövde oranı ise % 59.75 olarak tasarlanmış.

LG K3 batarya ve kamera özellikleri

2100 mAh kapasitesinde oldukça düşük bir kamera tercih eden firma bu konuda kullanıcılarından şikayet alacak gibi duruyor. Ancak yinede özelliklerini göz önüne aldığımız zaman bu batarya kapasitesi en az 1 gün götürecek özellikte bulunuyor.

Kamera konusunda tatmin edici özellikleri bulundurmayan bu telefonun arka kamerası 5 MP çözünürlükte olacak. LED flaş tercih edecek olan LG K3 modeli ön kamerada ise sadece 2 MP çözünürlükte bu kamera ile kullanıcılarının karşısına çıacak.

LG K3 temel özellikleri

1.1 GHZ işlemci kapasitesi bulunacak bu telefonda 4 çekirdekli işlemci yer alacak. Grafik işlemcisi Adreno 304 olan bu telefonu GPU fekansı ise 400 MHZ. 1 GB RAM kapasitesine yer veren LG K3 modelinde 8 GB dahili hafıza yer alacak. SD kart desteğini de kullanıcıların hizmetine sunan modelde 32 GB’a kadar artan hafıza yer alacak gibi duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here