2017 LG K8 Teknik Özellikleri

0

2017 LG K8 Teknik Özellikleri

2017’de satışa çıkacak olan LG K8 modelinin teknik özellikleri

Karşımıza çıkmaya hazırlanan LG K8 modelinin merak ettiğiniz özelliklerini sizlere açıklamak istiyoruz.  LG K8 bu modelin Nisan veya Mayıs aylarında karşımıza çıkması bekleniyor.

2017 LG K8 Teknik Özellikleri

LG K8 ekran özellikleri

Firmanın son zamanlarda alt seviye telefonlar arsında gelen LG K8 modelinde ekran boyutu olarak tercih ettiği 5 inç kapasiteye sahip bir ekran. HD görüntü özelliği bulunan bu telefonda kullanılan ekran çözünürlüğü 720 x 1280 piksel çözünürlüğünde. Piksel yoğunluğunda 294 PPI yoğunluk bulunan bu telefonda kullandığı ekran teknolojisi ise IPS LCD ekran. Gorilla Glass 3 teknolojisini kullanacağı bu telefonun ekran ara yüzü ise LG UX 5.0’dır. ekran gövde oranı ise 66.01%.

LG K8 batarya ve kamera özellikleri

Alt seviye telefonlar arasında oldukça başarılı bir batarya tercihi yapan firma LG K8 modelinde 2500 mAh kapasiteye sahip bir batarya ile geliyor. 3 G konuşma süresi olarak 4 saatlik bir kullanım sunan bu telefonun bekleme süresi ise 100 saat.

Kamera olarak diğer alt seviyelerin aksine biraz üst seviyelerde çözünürlük tercih eden firma arka kamerada 13 MP çözünürlükte bir kamera ile karşımıza çıkıyor. Flaş olarak LED flaşı bulunan bu telefonun diyafram açıklığı ise F2.2’dir. ön kamerada ise 5 MP çözünürlükte bir kamera kullanan LG K8 modeli fiyatına göre özellikleri bakımından gayet başarılı bir satış rakamı yakalayacak gibi duruyor.

LG K8 temel özellikleri

Ana işlemci olarak 1.4 Ghz işlemci kullanan LG K8 modelinde 4 çekirdek bulunmaktadır. 500 Mhz GPU frekansı yer alan bu telefonun 1.5 GB RAM kapasitesi bulunuyor. 16 GB’da dahili hafıza ile kullanıcıların karşısına çıkması hedeflenen bu telefonda SD kart desteği de kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Aynı zamanda bu telefonda LG firmasının parmak izi okuyucu özelliğini de bulundurması oldukça dikkat çekici olarak karşımıza çıkıyor.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.