2017 Nokia 3 Teknik Özellikleri

0

Nokia firmasının merakla beklenen telefonu Nokia 3 resmen tanıtıldı

 Nokia firmasının yeni nesil telefonu olan Nokia 3 hakkında merak ettiğiniz bütün teknik özellikleri sizlere açıklamak istiyoruz.

Orta seviye telefonlar arasında kendisine yer bulması beklenen telefonda bulunan özelliklerin fiyatına göre son derece başarılı olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle 2017 yılında oldukça iddialı modelleri ile karşımıza gelen telefonda bulunan özelliklere detaylı bir inceleme ile bakalım.

2017 Nokia 3 Teknik Özellikleri

Nokia 3 teknik özelikleri

Telefonun ekran boyutu büyük ekran severlerin istediği tarzda değil ve 5 inçlik bir ekran kapasitesi ile geliyor. Özellikle son zamanlarda kullanıcıların en çok tercih ettiği ekran boyutu olan 5.5 inç yerine 5 inçlik ekranda bunan çözünürlük ise 720 x 1280 piksel olarak dikkat çekiyor.  2 GB RAM kapasitesi ile karşımıza gelen bu telefonda 16 GB depolama alanı ise yeterli değil. Ancak burada SD kart desteğini de kullanıcılarına sunan firmanın 128 GB’a kadar artan bir hafızaya sahip olduğunu da açıklamak istiyoruz.

Ön kamera konusunda 8 MP çözünürlük sunan firma arka kamerada da aynı çözünürlükte kamera ile hayal kırıklığı yarattı İşletim sisteminde de Android 7.0 tercih eden firmanı Nokia 3 modelinde kullandığı batarya ise 2630 mAh kapasitesi ile sınırlı kalmaktadır.

Telefonu kullanan , deneyen arkadaşlar yorumlar kısmında tecrübelerini aktarabilir.Böylelikle bu telefonu almak isteyen arkadaşlar için faydalı bilgi olacaktır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.