2017 Nokia 6 Teknik Özellikleri

0

2017’de satışa çıkacak olan Nokia 6 teknik özellikleri

Nokia firmasının amiral gemi sınıfında üreteceği telefonların başında gelen Nokia 6 modelinin kullanıcılar tarafından merak teknik detaylarını sizlere açıklayacağız.

Nokia 6 teknik özellikleri

Nokia 6 ekran özellikleri

Firmanın amiral gemi telefonu olacak olan Nokia 6 modelinde kullanılan ekran boyutu 5,5 inç. 1080 x 1920 Piksel FULL HD çözünürlüğünde bulunan bu telefonun 403 PPI piksel yoğunluğunda IPS LCD ekran teknolojisi bulunmaktadır. Ekran özellikleri olarak Çizilmeye dirençli cam, eğimli ekran, multi Touch ve parlaklık özelliği bulunmaktadır. Ekran dayanıklılığı olarak ise Gorilla Glass 3 ekran teknolojisi bulunan Nokia 6 telefonunda ekran gövde oranı ise 71. 44 %.

Nokia 6 batarya ve kamera özellikleri

18 saatlik konuşma süresi bulunan Nokia 6 modelinin 768 saatlik bekleme süresi gayet başarılı bir batarya performansı sunmaktadır. Batarya kapasitesi olarak bu telefonda 3000 mAh kapasite bulunmaktadır.

Kamera konusunda Top class bir çözünürlükte kullanıcılarına hizmet sunacak olan Nokia 6 modelinde arka kamera çözünürlüğünün 16 MP olduğunu ve hızlı odaklama, otomatik odaklama özellikleri bulunmaktadır. Ön kamera konusunda ise 8 MP çözünürlük bu telefonda dikkat çekmektedir. Ön kamerada bulunan geniş açılı ,1.12 Pm piksel çözünürlüğü ve 84 derece açılı bir kamera olma özelliği bulunmaktadır.

Nokia 6 temel donanım özellikleri

Snapdragon 430 yonga seti bulunan Nokia 6 telefonunda 1.4 GHz işlemci kapasitesi bulunmaktadır. 8 çekirdekli bir telefon olan bu modelde 64 – bit işlemci mimarisi bulunmaktadır. 3GB RAM özelliğini de kullanıcılarına duyuran firmanın kullandığı 32 GB dahili kapasite oldukça dikkat çeken bir telefon olmaz özelliğini bizlere sunmaktadır. 128 GB dahili hafızaya kadar çıkma özelliği ile satışa çıkacak olan bu modelin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı şu an için açıklanmadı.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.