2017 Samsung Galaxy S8 Teknik Özellikleri

0

2017’de çıkacak olan Samsung Galaxy S8 Teknik Özellikleri

Firmanın uzun zamandır en çok merak edilen telefonları başında Samsung Galaxy S8 modelinin resmi teknik özelliklerini sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle son zamanlarda Note 7 telefonlarında meydana gelen patlamalardan sonra zor durumda kalan firmanın merakla beklenen telefonun özellikleri.

Samsung Galaxy S8 ekran özellikleri

Alışılmış dışında bir ekran ile karşımıza çıkacak olan bu modelin boyutu 5.8 inç olarak karşımıza çıkacak. Büyük ekranların giderek hakim olduğu telefon piyasalarında bu ekran boyutu ile müşterilerine hizmet verecek olan model bakalım istediği satış başarısını nasıl yakalayacak. 1440 x 2960 pixels ekran çözünürlüğü de bunun yanında sunmaktadır.Ekran özellikleri olarak ise Çizilmelere karşı dirençli cam, Multi Touch ve Sürekli açık ekran özelliği sunulacak. Corning Gorilla Glass 5 ekran dayanıklılığı bulunacak olan bu telefonun ekran ara yüzü ise TouchWiz.

Samsung Galaxy S8 batarya ve teknik özellikleri

Batarya konusunda henüz resmi bir açıklama yapmayan firmanın 3000 mAh kapasitesinde veya üstünde batarya gücü ile gelmesi bekleniyor. Batarya özellikleri arasında ise hızlı şarj özelliği, kablosuz hızlı şarj ve Qualcoom Quick şarj özelliğini sunacağını belirtelim sizlere.

Arka kamera konudan 12 MP çözünürlük ve üzerinde bir piksel ile gelmesi beklenen Samsung Galaxy S8 telefonun ön kamerası ise 8 MP çözünürlükte olacak. Video kayıt çözünürlüğü konusunda rakiplerine fark atacak olan firmanın bu modelinde 2160 piksel video kayıt çözünürlüğü bulunacak. Geniş açılı, HDR ve Panorama Selfi özelliği de bulunacak bu telefon gerçekten son zamanların en başarılı modelleri arasında gelecek.

Samsung Galaxy S8 temel özellikleri

4 GB RAM kapasitesi ile kendi modelleri arasında fark yaratacak  8 çekirdekli ile CPU bulunan modelin dahili depolama alanı ise 64 GB olacak(128gb seçeneği mevcut).SD kart desteği ile beraber bu hafızanın 2 TB’a kadar artması bekleniyor.

Samsung Galaxy S8 ağ bağlantıları

3 G indirme hızı olarak 42.2 Mbps olan bu telefonun yükleme hızı ise 5.76 Mpbs olacak.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.