Adnan Menderes Üniversitesi Nasıl? Öğrenci Gözünden ADÜ

0

Adnan Menderes Üniversitesi Nasıl ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Aydın Adnan Menderes Üniversitesi hakkında merak edilen soruları cevaplamaya çalışacağız.Bunun için Adü öğrencisi Berna bize yardımcı oldu kendisine vakit ayırdığı için teşekkür ederiz.Sorulara geçecek olursak ;

Adnan Menderes Üniversitesi Nasıl Röportajı

1.Öncelikle bize biraz kendinden bahseder misin ?

Merhaba,ben Berna. Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Aslen Sakarya’lıyım. 21 yaşındayım.

2.Adü Eğitim Olarak Nasıl?

Adü eğitim kalitesi anlamında çok donanımlı hocalara sahip ve devamlı yenilik,bilgi peşinde koşan öğrencilerden oluşuyor.Vize ve finaller tüm üniversitelerde olduğu gibi zor ancak bilgi birikimi açısından uzun vadede zor olması avantaj sağlıyor.

3.Adü Sosyal Faliyetler Açısından Nasıl?

Nazilli iibf’de merkez kampüse oranla imkanlar daha sınırlı.İlçe kampüslerinde öğrencilerin eğlenebileceği aktiviteler yok denecek kadar az, bu anlamda merkez kampüs daha gelişmiş durumda.Bu da bi çok öğrencinin okulu sevmemesi sonucunu doğurabiliyor.

4.Adü tek kampüsten mi oluşuyor?Hayır ise neredeler ve sen hangi kampüstesin?

Adü bir çok kampüsten oluşuyor. Aydın ilinin tüm ilçelerinde Myo’lar var. Naziili İİBF’de okuyorum ben burada birde Sümer Myo var.Merkez kampüs ise Efeler Kepez mevkiinde.

5.Adü için senin genel düşencelerin nedir?

İlk geldiğinizde kaçmak için bahane arıyorsunuz ama vakit geçtikçe özellikle okulun kalitesi size buraya bağlıyor. Bir çok öğrenci İibf nin merkez kampüste olduğunu düşünüp geliyor ancak ilçedeyiz bu en büyük hayal kırıklığı. Ve birde deniz var sanıp gelenler var onlar için de en yakın sahil 45 dakika falan uzakta. Bu bağlamda başta hayal kırıklığına uğruyorsunuz ama ayrılırken ağlamayanı görmedim 🙂

6.Öğrenci olarak şehirden memnun musun?

Adü merkez kampüs yokuşu biraz bezdirse de ulaşımda çok büyük sorunlar olmuyor 🙂

7.Öğrenci olarak şehirden memnun musun?

Memnunum açıkçası çünkü Aydın ve özellikle Nazilli her yere yakın. Bir saate İzmir’e bir saate Denizli’ye gidebiliyorsunuz. Şehrin belli başlı tatil merkezleri var zaten bu bizi de memnum ediyor.

8.Bize vakit ayırdığın için teşekkür ederiz eklemek istediğin başka bir şey var mı ?

Ben teşekkür ederim


Bu soru cevap 2018 yılında yapılmıştır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.