Ailecek İzlenecek Filmler – Aile Filmleri

0

Ailecek İzlenecek Filmler

İnsanlar boş vakitlerini değerlendirmek ve ailecek vakit geçirmek için çoğu zaman film arayışına girerler. Biz de sizler için ailece oturup izleyebileceğiniz,  içinizi ısıtacak ailecek izlenecek filmler listesini bir araya getirdik. İşte o filmler:

Ailecek İzlenecek Filmler Listesi

The Pursuit Happyness- Umudunu Kaybetme (2006)

Chris Gardner, işinde sorunlar yaşayan ve maddi açıdan zor bir dönemden geçen çok iyi bir babadır. Eşi, onu bu döneminde yalnız bırakmış ve terk etmiştir. Oğlu Christopher ile birlikte yaşamını devam ettirmeye çalışan Chris, eşinin evi terk etmesinin ardından, ev sahibi tarafından evden kovulur. Sokaklarda kalan baba- oğul, her şeye rağmen ayakta kalmak için mücadele eder. Oğlunun sevgisi ile bu zorlu dönemi atlatmaya çalışan Chris, sevginin var olduğu yerde hiçbir zorluğun olmayacağını düşünür. Vakti geldiği zaman bu ikiliye çok güzel kapılar açılacaktır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Will Smith, Thandie Newton, Jaden Smith

Imdb Puanı: 8,0

 Karate Kid- Karateci Çocuk (2010)

Dre Parker, annesinin işi yüzünden Çin’e gitmek zorunda kalan 12 yaşında bir çocuktur. Zor olsa da Çin’deki hayatına yavaş yavaş alışmaktadır. Yeni uyum sağladığı sınıfında, Mei Ying adında ki bir kıza aşık olur. Mei Ying de Parker’i sevmektedir fakat aralarında ki kültür farkı her şeyi zorlaştırmaktadır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de okulun karate yıldızı Chang, Mei Ying’e aşıktır ve bu yüzden Dre Parker’a kötü davranmaktadır. Dre, bir gün emekli olmuş, Kung Fu ustası Mr. Han ile tanışır ve her şey o günden sonra değişir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Jackie Chan, Jaden Smith, Taraji P.Henson

Imdb Puanı: 6,2

Despicable Me-Çılgın Hırsız (2010)

Komşuluk ilişkilerinin bozulmadığı ve renk renk çiçeklerin açtığı banliyöde, çok büyük bir sık saklıdır. Bu sır bu güzel yaşamı bozacak bir sırdır. Banliyönün en çirkin ve bakımsız evinde yaşamını sürdüren Gru, küçük köleleri ile beraber dünyanın kaderini çizecek bir plan hazırlamaktadır. Dünya’nın uydusunu çalmaya karar veren Gru, bir gün üç yetim ile karşılaşır. Margo, Edith ve Agnes, Gru’da hiç kimsenin farkedemediği bir ayrıntıya dikkat çeker. Gru, onlar için bir baba adayıdır.

Filmi Seslendiren Kişiler: Ata Demirer, Jason Segel, Yekta Kopan

Imdb Puanı: 7,7

Home Alone 2- Evde Tek Başına 2 (1992)

Kevin, ailenin en yaramaz üyesidir. Yaptıkları yüzünden geceyi çatı katında geçirme cezası alır ve sabah uyandığında evde kimseyi bulamaz. Ailesi, Kevin’i evde unutup tatile gitmiştir ve kapıyı da üzerine kitlenmişlerdir. Şans eseri evin boş olduğunu gören iki hırsız evde değerli eşyaların olduğunu düşünür ve evi soymaya karar verirler. Ama bilmedikleri bir şey vardır. Kevin, her ne kadar yaramaz olsa da çok zeki bir çocuktur.

Filmin Başrol Oyuncuları: Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, John Heard

Imdb Puanı: 6,7

Taare Zameen Par- Her Çocuk Özeldir (2007)

Ishaan, harfleri ve sayıları algılamakta güçlük çeken özel bir çocuktur. Çevresi tarafından tembel ve geri zekalı olarak görülen Ishaan, yazmayı ve okumayı 3.sınıfa gelmesine rağmen öğrenememiştir. Ailesi, Ishaan’ı yatılı okula vermeye karar verir ve Ishaan, bu olaydan sonra daha da içine kapanık bir çocuk olur. Tam her şeyden ümidini kestiği anda okula resim öğretmeni gelir. Resim öğretmeninin gelmesi ile birlikte Ishaan’ı hayatı tamamen değişir ve Ishaan’ın yetenekleri ortaya çıkar.

Filmin Başrol Oyuncuları: Aamir Khan, Tisca Chopra ve Darsheel Safary

Imdb Puanı: 8,4

Black- Siyah (2005)

Paul ve eşi Catherine evlilikleri iyi giden bir çifttir. Kısa bir süre sonra bu çiftin Michelle adında bir kızları dünyaya gelir. Michelle, görme ve duyma engelli bir kız çocuğudur. Anne ve babası Michelle’i dış dünyadan gelen tehlikelere karşı korumak istemektedir fakat Michelle gün geçtikçe daha da hırçın davranmaktadır. Bu sırada Catherine, bir kez daha hamile olduğunu öğrenir ve Sara adında bir kızları daha olur. Paul, Michelle’yi bir kliniğe kapatmak ister ve bu olayların yaşandığı esnada Debraj Sarah adında özel bir eğitmen ile tanışırlar. Michelle’yi eğitmeye gönüllü olan Debraj, eğitime başlar ve küçük kızın hareketleri her geçen gün daha da iyiye gider. Michelle, artık okula bile gitmektedir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Rani Mukerji, Amitabh Bachchan, Ayesha Kapoor

Imdb Puanı: 8,2

Not : IMDB puanları zaman içinde değişiklik gösterebilir.

Ailecek izlenecek filmler listesinde eksik olduğunu düşündüğünüz filmler varsa yorumlar kısmından belirterek ailecek izlenecek filmler listesini genişletebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.