AirDrop Nasıl Açılır iPhone ?

0

AirDrop Nasıl Açılır iPhone?

İçindekiler

Veri aktarımı yavaş yavaş sorun olmaktan çıkıyor. Artık akıllı telefonlarda kullanılan yeni sistemler, kablosuz bir şekilde kolayca veri aktarımı yapmanıza izin veriyor. Bunun için kullanılan resmi ve 3.parti birçok uygulama var. Bu resmi uygulamalardan birisi de AirDrop uygulaması.Peki AirDrop Nasıl Açılır ?

iOS cihazların birbirleri arasında kolayca veri aktarımı yapmasına izin veren sistem, sadece dosya paylaşımı değil, anlık veri aktarımı gibi işlemleri de yerine getirebiliyor. Üstelik sadece iOS cihazlarda değil, Mac cihazlarda da kullanılabilen bir sistemden söz ediyoruz. Bu kadar kullanışlı bir uygulama olan AirDrop, tam olarak nasıl kullanılır? Şimdi buna bakalım.AirDrop Nasıl Açılır ?

AirDrop Nasıl Açılır ? AirDrop Kullanımı

AirDrop kullanımı için işler oldukça kolaylaştırıldı. iPhone kullanıcıları için Apple, yeni bir düzenleme yaptı. iOS 11 sonrası işletim sistemi sürümlerinde ve iOS 11 sürümlerinde, kontrol merkezi üzerinden direk olarak AirDrop’a ulaşabiliyorsunuz. Bunun için herhangi bir ekstra işleme gerek kalmıyor. Yapacağınız işlemler şöyle;

  • Kontrol merkezine girin. Bu işlem için ekranı yukarı doğru kaydırmanız gerekiyor.
  • Kontrol merkezini açtıktan sonra, köşede ağ bölümünü göreceksiniz. Ağ bölümüne sert bir şekilde bastığınız zaman yeni seçenekler açılacak ve burada AirDrop simgesini göreceksiniz.
  • Simgeye dokunup, sistemi açık hale getirmeniz gerekiyor. Ardından gelen seçeneklerden herkese mi açık yoksa sınırlı bir kullanım mı olacağını seçiyorsunuz.

iOS 11 ve üzeri işletim sistemi kullanan iPhone modelleri için işlem bu kadar ile sınırlı. Fakat bir de ayarlar üzerinden erişimi anlatalım.

  • Ayarlar üzerinde erişim sağlamak için menü üzerinden ayarlar simgesini buluyoruz. Ayarlar simgesine giriş yaparak menüyü açıyoruz.
  • Buradan ise “Genel” ayarlar kısmına gireceğiz.
  • Genel ayarlar sekmesine girdiğiniz zaman, hemen alt bölümde AirDrop seçeneğini göreceksiniz. Buradaki menüye girdikten sonra, sistemin seçenek alanı açılıyor.
  • Açılan menü üzerinden, tıpkı kontrol merkezindeki sistemde olduğu gibi seçim yapmanız gerekiyor. Herkese açık ya da sınırlı bir şekilde seçimi yaparak ayarları tamamlamanız lazım. Ardından AirDrop açılmış olacak.

Tüm bu ayarlardan sonra, tekrar kapatma işlemi içinde yine aynı yolu izleyeceğinizi belirtelim.

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.