Akıl Oyunları ve Planların Olduğu Diziler – Zeka Dolu Diziler

0

Film-Dizi tavsiye listelerimizin şimdiki konusu “Akıl Oyunları”nın “Planlar”ın olduğu Zeka Dolu diziler.Her zaman olduğu gibi bu herhangi bir ölçüte göre değil Guzelfikir.com olarak kendi görüşümüzdür.Fazla uzatmadan Zeka Dolu Diziler geçersek ;

Akıl Oyunları ve Planların Olduğu Diziler

1.Prison Break

Zeka Dolu Diziler diyince akla ilk gelen dizi.Plan , üstün zeka , akıl oyunu dedin mi ilk akla gelen dizi tabii ki Prison Break.Micheal Bey’in efsanevi zekası diziyi izletmeye yeter.Olay kurgusu çok güzel ve olan her şeyin açıklaması güzel fazla açık yok.Karşılıklı zeka oyunlarına bu dizide doyabilirsiniz.Dizi ana teması “kaçış” olduğu için plan program zaten şart.Şimdiden iyi seyirler!

2.Sherlock Holmes

Zeka sözcüğü ile Sherlock bir yapboz parçaları gibi oldu sanırım.Etrafımızda zeki insan gördük mü Sherlock gibi insan demeye bile başladık.Hal böyle olunca Sherlock abimiz zekasını kullanarak olayları çözmeye çalışan ünlü bir dedektif haline geliyor.Her sezon ayrı olayları çözen Sherlock Holmes keyifli bir macera ve zeka dolu dizi olarak tadından yenmiyor.İyi seyiler !

3.Person Of İnterest

Zeka dolu dizi dediğimizde mutlaka başrollerden birinin üstün zekası öne çıkıyor bu dizide de bunu üstlenen bilgisayar yazılımcısı Finch , üstün yazılım yeteneğine ve süper zekaya sahip olan bu adam öyle bir makine yapıyor ki..Neyse anlatmayım 🙂 diziyi izledikten sonra paranoya olabilirsiniz çok etkileyen ve senaryosu muhteşem olan dizi.İyi seyirler!

4.Mentalist

Dedektif konulu dizilerin hemen hemen hepsi zaten zeka seviyesi üst seviyede bir başrol gerektiriyor.Olaylara farklı açıdan bakabilen Jane polisiye dizilerin daha güzel olmasını sağlıyor.Zekasıyla olayları çözebilen Jane’in serüveni izlenesi bir dizi oluşturuyor.İyi seyirler !

5.Fringe

Olay çözen adam Walter , yalnız bu olaylar sıradan değil, polisiye dizilerinin çizgisini geçmeyi başaran dizide doğa üstü olaylar olur.Kimse anlam veremezken Walter ve ekibi bu olayları çözer.Her sezon farklı olayları çözmeye çalışan ekip belli aksiyon ve maceraları yaşarken bizide keyifli seyir vakitleri geçiriyor.İyi seyirler !

Bonus : Ezel

Hep yabancı dizi mi canım? Hayır hayır işte planların ve zekaların kapıştığı Türk Dizisi Ezel.Ana tema olarak intikam olunca haliyle bir intikam planı şart.Ezel arkadaşlarından intikam almak için çıktığı bu yolda bolca aksiyon,duygusal sahne ve aşk görebiliriz.İzlediğim en iyi dizilerden biri kesinlikle tavsiye edebilirim.İyi seyirler !


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.