Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Giderek büyüyen akıllı telefon pazarında kullanıcıların tercih edebileceği telefon sayısı her geçen gün artış göstermeye başlıyor. Orta segment akıllı telefonlar, üst segment akıllı telefonlar, giriş seviyesi akıllı telefonlar derken artık hemen her kullanıma hitap eden telefonları bulmak mümkün. Seçenekler hem marka bazında hem de model bazında bu kadar genişleyince kullanıcıların akıllı telefon alırken zorlanmaya başladığını da görebiliyoruz. Bu noktada hem marka seçimi hem de model seçiminde kullanıcılar oldukça zorlanabiliyor. Peki bir hayli geniş bir ürün yelpazesi bulunan akıllı telefon alırken nelere dikkat etmeli? Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Hangi kriterler en iyi seçimi yapmamız da bize yardımcı olur?

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru Akıllı Telefon Seçimi Nasıl Yapılır?

Yeni bir akıllı telefon almaya karar verdiyseniz ilk olarak yapmanız gereken istediğiniz kategoriyi belirlemek olacaktır. Yazımızda da belirttiğimiz gibi akıllı telefonlar genel olarak 3 farklı kategoride sınıflandırılıyor. Eğer alacağınız telefonun her alanda işinize yaramasını ve bir bilgisayardan beklenen çalışmaları yerine getirmesini istiyorsanız kesinlikle amiral gemisi modeller üzerinden seçim yapmalısınız.

Bunun dışında sadece standart bir kullanım ve sosyal medya kullanımı gibi ihtiyaçlara hitap edecek bir telefon istiyorsanız da giriş seviyesine hitap eden serilere bakmanız gerekiyor. Genel olarak sınıflandırma kullanıma göre ilk tercih yapılmalı. İkinci aşamada ise yine kullanımınıza özgü olarak seçimler yapmanız gerekiyor.

Eğer telefonu çok yoğun bir şekilde kullanıp hemen her uygulamayı sorunsuz açmak istiyorsanız RAM bellek miktarının yüksek olduğu modelleri seçmeniz gerekiyor. Ayrıca işlemci modellerinin de en azından 4 çekirdekli ve orta seviyede olduğundan emin olmasınız. Bu şekilde telefonda akıcı bir kullanım elde ederek sunu hazırlama, rapor oluşturma, oyun oynama, video çekimleri gibi işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer fotoğraf çekmek için ve telefonum kasmasın diyorsanız tabii ki kamera özelliklerine, işlemcisine ver RAM’ına dikkat etmelisiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.