Akıllı Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

0

Akıllı Telefon Nasıl Hızlandırılır?

Akıllı telefonlara her gün yeni modellerin eklendiğini görmeye başladık. Sadece ünlü markaların değil bunun dışında birçok teknoloji markasının da akıllı telefon dünyasına giriş yapmasıyla beraber bu alanda kullanıcıların da tercih edebileceği ürün sayısında ciddi artışlar yaşanmaya başladı. Her ne kadar piyasada yer alan ürünlerin bu kadar çeşitlendiğini görmüş olsak da hemen her modelde ortak yaşanan sorunlarda yok değil. Amiral gemisi akıllı telefonlarından, giriş seviyesi akıllı telefonlarına kadar hemen her seride yaşanan sorunların başında da telefonun yavaşlaması sorunu geliyor. Tabi ki bu durumda telefonların kullanımında kaynaklı olarak ortaya çıktığı için kolayca çözülebiliyor.Peki Akıllı Telefon Nasıl Hızlandırılır? Akıllı telefon hızlandırma işlemi için bu noktada verilen birçok tüyo var. Tüm bu tüyolara bakalım.

Akıllı Telefon Hızlandırma İşlemleri

Ön bellek temizliği yapmak: Akıllı telefonların uzun kullanımlarına bağlı olarak telefonların ön belleklerinde zaman içerisinde kalıntı dosyalar birikme yapabiliyor. Kimi zaman internet arama geçmişlerinin kayıtları, kimi zaman uygulamaların log dosyaları ön bellek üzerinde birikebiliyor. Bu nedenle akıllı telefon hızlandırma işleminde öncelikle uygulama mağazalarında kolaylıkla bulabileceğiniz temizleme uygulamalarını kullanarak ön bellek temizlemesi yapmanız gerekiyor. Bu şekilde ciddi derecede hız artışı sağlanacaktır.

Fazla Uygulamaları Silmek: Akıllı telefon hızlandırma işlemi için dikkat edeceğiniz bir başka nokta ise uygulama sayısı. Telefonlarınızda kullanmasanız bile çok fazla uygulama bulunması hem arka planda çalışan uygulamaların sayısını artıracak hem de bellek üzerinde yer toplayacağı için telefonları yavaşlatacaktır. Bu nedenle Akıllı telefon hızlandırma işleminde gereksiz uygulamaları silmeniz gerekiyor.

Telefonu Sıfırlamak: Eğer bu işlemlerle bile en ufak hız artışı sağlayamıyorsanız en iyi yöntem yedekleri alarak telefonunuzu sıfırlamak olacaktır. Bu şekilde telefonların fabrika ayarlarına dönmesi haliyle ciddi oranda performans artışı yaşanması sağlanacaktır.

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.