2017’nin Merak Edilen Telefonu Alcatel Shine Lite

0

2017’nin merak edilen telefonu Alcatel Shine Lite

Bin TL’nin altında telefon almak isteyen kullanıcılara 2017 yılında çıkan Alcatel Shine Lite telefonu hakkında teknik özellikleri ve merak edilen detayları açıklayacağız.

Alcatel Shine Lite ekran özellikleri

68.41 % ekran gövde oranı bulunan bu telefonda 5 inçlik ekran boyutu karşımıza çıkıyor. 720 x 1280 piksel çözünürlüğü bulunan bu telefonun ekranda bulunan piksel yoğunluğu 294 PPI ve IPS LCD ekran bulunmaktadır. Ekran dayanıklılığı olarak Dragontrail ekran tipi tercih edilmiştir.

Alcatel Shine Lite temel özellikleri

1.3 GHz kapasitesinde bulunan bu telefonun CPU çekirdek sayısı ise 4 olarak tasarlanmış. 550 Mhz kapasitesinde bulunan GPU ekran frekansından sonra bu telefonun Antutu üzerinden aldığı puan ise 28.500 civarı puan olarak karşımıza çıkıyor. 2 GB RAM kapasitesi bulunan bu telefonun 16 GB dahili hafızası bulunmaktadır. SD kart desteği ile sunulan bu telefonun hafızası 128 GB’ a kadar çıkmaktadır.

Alcatel Shine Lite kamera ve batarya özellikleri

Batarya konusunda kullanıcıların hoşuna gitmeyecek bir cinsten batarya seçen Alcatel telefonunda 2460 mAh gücünde batarya dikkat çekiyor.

Kamera özellikleri bakımından inceleme yapacağımız bu telefonda ise 13 MP çözünürlükte arka kamera bulunmaktadır. LED flaş kullanılan bu telefonda Video FPS Değeri ise 30’du. Video kayıt çözünürlüğü 720 piksel olan telefonun ön kamerasında ise 5 MP çözünürlük bulunmaktadır. Firma kullanıcılarına ön kamera da LED flaş teknolojisi sunmaktadır. Ocak ayının ortalarında satışa çıkan bu telefonda tek hat desteği bulunmaktadır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.