Android Cihaz Yöneticisi Nedir?

0

Android Cihaz Yöneticisi Nedir?

Android akıllı telefonlarının, akıllı cihaz olarak değerlendirilmesinin nedeni Android’in bir işletim sistemi olarak değerlendirilmesidir. Tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi bir işletim sistemi olarak görev yapan Android’in, telefonları kullanımını doğrudan değiştirdiğini de söylemek gerekiyor. Üstelik bu sistem sayesinde telefonlara birçok ayrıcalıklı özellik de eklenmiş oluyor. Android akıllı telefonlara bu şekilde eklenen ayrıcalıklı uygulamalardan birisi de Android cihaz yöneticisi sistemi. Sözü daha fazla uzatmadan Android cihaz yöneticisi nedir? Nasıl kullanmak mümkün olur? Bakalım.

Android Cihaz Yöneticisi Nedir?

Bu sistem, Android akıllı telefonlarında kullanılan bir güvenlik uygulaması olarak değerlendirilebilir. Android cihaz yöneticisi sayesinde kullanıcıların telefonlarını kaybetmesi ya da kullanıcıların telefonlarını çaldırması durumunda, telefonun konumunun nerede olduğunun görülmesi sağlanır.

Bunun dışında telefonunuzun çalındığını düşünerek hareket eden sistemde birçok ayrıcalıklı özellikte bulunmaktadır. Kullanıcıların bu şekilde telefonlarının uzaktan tüm bilgilerini silmeleri, telefonlarının sesini açarak yer belli etmelerini sağlamaları ve telefonların ücretsiz bir şekilde aranması sağlanmaktadır. Bu şekilde bir nevi akıllı telefonlara hırsızlığa karşı koruma eklendiğini de söylemek yalan olmaz.

Android Cihaz Yöneticisi Kullanımı

Bu kadar ayrıcalıklı özellikleri olan uygulamanın nasıl kullanılacağına geçelim. Sistemin kullanımı da oldukça basit. Sadece yapılması gereken öncelikle özelliği aktif etmektir. Bunun için telefonunuzdan ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Daha sonra “kişisel” menüsü üzerinden hizmetler kısmına girmeniz ve buradan da “güvenlik” sekmesine girmeniz gerekiyor.

Şimdi açılan ekranda cihaz yöneticisinin olduğunu göreceksiniz. Aynı ekran üzerinde konumu uzaktan bul, uzaktan kilitle ve silme izinleri seçeneklerini de ayarlamanız gerekiyor. Olası bir kayıp ya da çalınma durumunda ise android.com/devicemanager ekranı üzerinden tüm uzaktan erişim sistemlerini kullanabiliyorsunuz.

Umarız sistem ile alakalı bilgileri aktarabilmişizdir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.