Android Güvenli Mod Kapatma / Açma

0

Android Güvenli Mod Kapatma / Açma

Android akıllı telefon kullanıcıları, Android güvenli mod ifadesini sıkça duymuştur. Telefonların kullanımında oldukça önemli bir yeri bulunan güvenli mod, adı üzerinde telefonların güvenli bir şekilde başlatılmasını sağlar. Android Güveli Mod kullanımı sayesinde, telefonların başlatılmasını engelleyen ya da bir arıza oluşmasına neden olan 3.parti uygulamalar engellenir ve telefon saf sistemiyle çalıştırılır.

Bu şekilde, başlangıçta soruna neden olan 3.parti uygulamaları tespit edebiliyor ve önlem alabiliyorsunuz. Peki, Android Güvenli Mod Kapatma / Açma işlemi nasıl yapılır? Güvenli modla başlangıç yapıldıktan sonra, yeniden nasıl güvenli moddan çıkabiliriz? İnceleyelim.

Android Güvenli Mod İle Başlatma

İşlemlere geçmeden önce Android Güveli Mod sisteminin cihazlara göre farklılık gösterebileceğini ekleyelim. Özellikle “Stok” Android işletim sistemi kullanmayan cihazlarda, farklı teknikler uygulanabiliyor. Fakat genel olarak, uygulanan işlemlerin aynı olduğunu belirtelim. İşlemlere geçelim.

  • Öncelikle kapatma menüsünü açmanız gerekiyor. Bunun için güç tuşuna bir süre basılı tutun ve güç penceresinin açılmasını bekleyin.
  • Uçak modu, kapat ve yeniden başlat gibi seçenekler karşınıza çıkacaktır.
  • Buradan ise “kapat” seçeneğine gelip, basılı tutmanız gerekiyor.
  • Kapat sekmesine basılı tuttuğunuz zaman, karşınıza yeni bir seçenek ekranı gelecek.
  • “Cihaz güvenli modda başlatılsın mı?” şeklinde bir seçenek gelecek ve bu mesajı onaylamanız yeterli olacak.
  • Sisteminiz yeniden başlatıldığı zaman, akıllı telefonunuzun köşesinde “güvenli mod” ifadesini göreceksiniz.

Bazı Samsung modellerinde durum değişiklik gösterebiliyor. Samsung Galaxy modellerinde görünebilecek bu değişiklikten de söz edelim. Alternatif bir yöntem olarak sunulan bu yöntemde, cihazı yeniden başlatmanız gerekiyor.

Telefonunuzu yeniden başlattığınız zaman, logo ekranına geçiş yapacak. Logo ekranında, cihazın yan kısmında yer alan ses kısma düğmesine basıyoruz. Android Güveli Mod için bir süre tuşa basılı tutmanız gerek. Güvenli mod ile telefon açılınca, işlem tamamlanmış olacaktır.

Android Güvenli Mod Kapatma

Girişin nasıl yapıldığını anlattık. Şimdi ise çıkışın nasıl yapılacağından söz edelim. Bunun içinde yapılacak işlemler oldukça basit. Android Güveli Mod çıkışı için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Yeniden başlatma işlemi sizin için yeterli olacaktır. Cihaz yeniden başladığında, normal modla açılacak.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.