Android Uygulama Durduruldu Hatası ve Çözümü 2019

0

Android kullanıcılarının karşılaştığı hatalardan birisi de ” Uygulama durduruldu ” hataları.Bu hataların bir çok nedeni olabilir.Peki bu hatanın çözümü ne ? İşte sizin için uygulama durduruldu hatasına çözüm önerilerimiz :

Uygulama Durduruldu Hatası Çözümü

1.Önbellek ver Veri Temizleme :

Eğer bu hata sadece bir veya birkaç uygulama da meydana geliyorsa telefonunuzun ayarlar>uygulamalar kısmından hata alan uygulamarı bulup önbellek ve verilerini temizlemeniz olacaktır.

2.Ram Önbelleği Temizleme :

Bu hatanın bir diğer kaynağı ise fazla ram kullanımı bunun için ram önbelleğinizi temizleyerek az da olsa ramınızı rahatlatın.Bu işlem aynı zamanda telefonunuzu da hızlandırır.

3.Gereksiz Programlardan Kurtulun :

Fazla ram kullanmamak için gereksiz ve kullanmadığınız uygulamalardan kurtulun gereksiz dosyalarınızı silin.Böylece hem telefon yükünü azaltın hem ram kullanımını rahatlın.

4.Sürümleri Kontrol Edin :

Uygulamalarınızın son ve güncel sürümlerini kullandığınızdan emin olun.En önemli maddelerden biri budur.Kullandığınız telefonun markasına göre Google Play Store veya App Store’dan uygulama sürümlerini öğrenebilirsiniz.

5.Fabrika Ayarlarına Dönün :

Eğer çözümlerin hiçbiri işe yaramıyorsa telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürün.Bu işlemi yaparken iki kere düşünün çünkü bu işlem telefonunuzun içindeki tüm verileri siler.Bu nedenle eğer bu işlemi yapıyorsanız önnemli olduğunu düşündüğünüz dosyalarınızı mutlaka yedekleyin.Yukarıdaileri yapıp üstüne telefonunuzu sıfırladınız fakat sorun haka devam ediyorsa sorun tamamen donanımsal olabilir teknik servise gitmenizi öneririz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.