Android Sürüm Nasıl Öğrenilir ve Android Nasıl Güncellenir

0

Android Sürüm Nasıl Öğrenilir Ve Android Nasıl Güncellenir?

Mobil işletim sistemi denildiği zaman akla ilk gelen seri Android işletim sistemi oluyor. Pazarın neredeyse tamamını elinde bulunduran Android işletim sistemi sürekli güncellenmesiyle beraber de beğeni toplayan bir işletim sistemi. Artık güncelleme sıklığı da giderek arttırılan yeni işletim sisteminin son güncellemelerinden sonra hem güvenlik açısından hem de yeni özellikler açısından çok daha kullanışlı hale geldiği de bir gerçek. Bununla beraber Android işletim sisteminin güncellemelerinin ise her marka için farklı zamanlarda yayınlandığını biliyoruz. Haliyle kullanıcıların sürekli olarak güncelleme alacak akıllı telefonlarda sürüm kontrolleri yapmaları gerekiyor. Bu şekilde kullanıcıların çok daha kısa bir süre içerisinde yeni güncellemeleri almaları ve yeni güncellemeleri takip etmeleri sağlanıyor. Peki Android sürüm bilgisi nasıl öğrenilir?

Android Sürüm Bilgisi Öğrenme

  • Bu işlem için akıllı telefonunuzun modeli ne olursa olsun öncelikle akıllı telefonunuzun “ayarlar” kısmına girmeniz gerek. Ayar menüsüne girdikten sonra ise “cihaz hakkında” kısmına giriş yapıyorsunuz.
  • Cihaz hakkında kısmı cihazın bilgilerinin yer aldığı kısım olarak gösteriliyor. Haliyle Android işletim sistemi hakkında da bilgi almak için bu bölümü kullanacağız.
  • Buradan ise “yazılım bilgisi” kısmına giriş yapmanız gerek. Yazılım bilgisinin en üstünde yer alan bilgi ekranında “Android sürüm” kısmı gözükecektir.

Android Nasıl Güncellenir?

  • Şimdi ise gelelim işletim sisteminin sürümünü öğrendikten sonra işletim sistemini nasıl güncelleyeceğimize.
  • Her zaman olduğu gibi yine ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.
  • Ayarlar menüsüne girdiğimiz zaman karşınıza açılır pencereler geliyor. Ayar kısmında el alt bölümünde “telefon hakkında” ibaresini görüyorsunuz.
  • Bu bölüme girdiğinizde ise “güncelleme” kısmını göreceksiniz. Burada güncellemeleri denetle sekmesini kullanmanız gerekiyor. Güncellemelerin kısa süre sonra denetlenmesinin ardından yeni bir güncelleme varsa ekranda görüntüleniyor. Buradan güncellemelerin yüklenmesi için güncellemeleri seçmeniz ve yükle demeniz yeterli.

 

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.