Android Telefon Kapandı Açılmıyor Çözümü

16

Android Telefon Kapandı Açılmıyor Çözümü

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda “Telefonum aniden kapandı açılmıyor” “Sarj oluyor ama açılmıyor” “telefon hiç açılmıyor android” “telefon açılmıyor şarj olmuyor” “telefon şarjdayken kapandı açılmıyor” gibi sorunlara değineceğiz.Bu sorunu tetikleyen 2 seçenek var.

Android Telefon Kapandı Açılmıyor Çözümü

1.Sarj Aleti Kaynaklı :

Hata kaynaklarından biri de telefonu başka sarj aleti ile sarj ettiyseniz pil bitebilir.4-5 saat telefonunuzu orjinal sarj aletinde sarj edin ardından açmaya çalışın.

2.Yazılımsal veya Donanımsal Sorunlar İçin :

Recovery modda çalıştırıp telefonunuzu sistem geri yükleyin.

Nasıl Recovery Modda Çalıştırabilirim ?

Bu telefonunuza göre değişkenlik gösterebilir.Telefon kapalıyken :

Ses açma + güç düğmesi

Ses kısma + güç düğmesi

Ses açma + güç düğmesi + home tuşu

Ses kapama + güç düümesi + home tuşu

Güç düğmesi + home kombinasyonlarından birini deneyin.

Açılan menüde “reboot system now” seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatın.

Yine olmazsa tekrar aynı menüden Wipe/data factory reset seçeneği ile telefonu fabrika ayarlına geri döndürebilirsiniz.

 

İşlemleri uyguladığınızda Android telefon kapandı açılmıyor sorununa çözüm bulmanız olası.Fakat tüm işlemlere tağmen yine de telefonunuz açılmıyorsa işlemler donanımsal sorunu çözememiştir.Bu yüzden servise götürmelisiniz.

 


16 YORUMLAR

 1. Benim Vestel venüs 50 20 telefonum var.
  Bu gün Aniden Kapandı . Bir daha açamadım Şarjı %70 – %60 Civarıydı .
  Recovery Mod’da Çalıştıramıyorum Ses açma + Güç düğmesi Yada Ses Kapama + Güç Düğmesini denedim ama bir sonuç alamadım. Ne Yapmalıyım ?

  • Merhaba burak sarj olmasının bi önemi yok bazen batarya bosalabiliyor dediğimiz gibi sarjda uzun süre beklet açmak için uzun basılı tut power tuşuna basma işlemini 10-15 kez dene.

 2. Telefonumun markası vestel Venüs v3 5570 kapandı ve açılmıyor. Şarja taktığımda ışığı yanıyor ama açılmıyor. Yaklaşık bir gündür böyle ve sürekli şarjda. Yukarıdakileri de yaptım ama hiçbir sonuç alamadım.

  • 1gündür sarjda ve çok uzun süre güç düğmesine basılı tuttuğunuz halde açılmıyor ise ; donanımsal problem vardır servise götürmeniz daha yararlı olur.

 3. merhaba telefonum vestel venus v3 5040 2gb telefona jak taktim,muzik dinliyordum,ayni anda sarja taktim ve kitledim.sonra acilmadi serviside yokmus bakan yokmus.ne yapmaliyim (supem anakart cunku asiri voltaj girmis olabilir belki ama sizdende yorum almadan olmaz)

 4. Merhaba ben dediklerinizi yaptım şimdi açıldı telefonum tekrar aynı durumla karşılaşmamak için ne yapabilirim çünkü 2. Ye başıma geliyor bu olay

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.