Ankara Gazi Üniversitesi Nasıl? Öğrenci Gözünden Gazi Üniversitesi ve Ankara

0

Ankara Gazi Üniversitesi Nasıl? Öğrenci Gözünden Gazi Üniversitesi ve Ankara

Ankara Gazi Üniversitesi Nasıl?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Ankara Gazi Üniversitesi’ni merak eden arkadaşlar için Gazi Üniversitesi öğrencisi Hacer’den üniversite ve şehir hakkında görüşlerini alacağız kendisine vakit ayırdığı için teşekkür ederiz umarız faydalı olur.

Öncelikle bize biraz kendinden bahseder misin?

Merhabalar.Ben Hacer. Gazi Üniversitesi Hemşirelik bölümü son sınıf öğrencisiyim.

Gazi Üniversitesi Eğitim Olarak Nasıl?

Gazi Üniversitesi’nin adını duymuşsunuzdur.Eğitiminin üst düzeyde olduğunu söyleyebilirim.Akademik kadrosu cok donanımlı.Hocalarımızın teorik bilgi aktarımı verdikleri örnekler kaliteli.Sadece teorik bilgi aktarımında kalmayıp verılen bılgılerın uygulamaya konulmasında da uzerımıze cok düşüyorlar. Bölümümden dolayı böyle söylediğimi düşünebilirsiniz lakin başka bölümlerde ki arkadaşlarımında söylediklerini de size özet olarak aktarıyorum. Üniversite olarak öğrencilerinin ileriye yönelik gelişmelerine destek oluyor.Üniversitemin her şeyinden cok memnunum ☺

Gazi Üniversitesi Sosyal Faliyetler Açısından Nasıl?

Gazi Üniversitesi’ni sosyal faaliyetler acısından değerlendirirsek şehirlere,tv programlarına,Ankara içine gezileri bulunuyor.Bunlara hem kampus ıcınde afişlerden hem de İnstagram sayfasından ulasabılırsıniz.gezi dışında sportif faaliyetler de Spor Şube Müdürlüğünce çeşitli spor etkinlikleri düzenlenmektedir. Gazi Spor Merkezi kampüsün içinde olup her turlu fırsatı sıze sunuyor.Tek eleştirebileceğim nokta bahar şenlikleri son iki yıldır olmuyor bilmiyorum bu yıl ne olur ama benim ilk senem de gerçekleşti o sene de zirve de bıraktılar. Umarım bundan sonra bahar şenlikleri yapılmaya devam eder.

Üniversite tek kampüsten mi oluşuyor?Hayır ise neredeler ve sen hangi kampüstesin?

Hukuk ve İİBF fakulteleri yan yana karsi cadde de ise Saglik Bilimleri Fakultesi ve Tip Fakultesi var bu 4 fakulte ana kampuse yurume mesafesiyle 5-10 dakika uzaklikta. Gazinin tek kampusu var o da Besevler’de rektorlugun oldugu yer orada kutuphane,Egitim,Fen-Edebiyat fakultesi ve Besyo bolumu bulunmaktadir. Eczacilik Fakultesi ise yine ana kampuse 5 dakika uzaklikta biraz daha asagida kaliyor.Mevki olarak bu fakulteler ve kampus Besevlerde bulunmaktadir.Ben Saglik Bilimler Fakultesindeyim.

Gazi Üniversitesi için senin genel düşencelerin nedir? Ankara Gazi Üniversitesi Nasıl?

Üniversitem olarak demiyorum ama her şeyinden cok memnunum.İyi ki yazmışım ve kazanmışım.Gazi Üniversitesi’nin bir sloganı vardır. GAZİLİ OLMAK AYRICALIKTIR diye gerçekten öyle:)Bu ayrıcalığı hissettirdiler hissettim.

Şehir olarak düşünürsek Ankara’da iklim,sosyal faaliyetler nasıl?

Ankara şehriyle ünlü bir soğuktur bunu bilmeyen yoktur. Sakın Ankaradakı gunese aldanmayın. Etrafınızda tişört giyende kazak mont gıyende görebilirsiniz. Ben Ankaranın soğuğunu da ınsanlarını da sevıyorum cunku cok doğal bir sehir kendıne özgün.Ailem Kocaelide yasıyor. Kocaeline geldiğimde 06 görunce mutlu olanlardanım ben de ☺ Deniz yok fakat Mogan’ı Göksu’yu denizi aratmaz yani bence.

Ankara’da ekonomi ve ulaşım nasıl?

Ankarada ulaşım kolaydır.İstedıgınız zaman istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.220’yı beklemedıgınız surece kısaca her yere ulaşabilirsiniz.Ama ulaşımın biraz pahalı olduğunu düşünüyorum sadece ben degıl arkadaşlarım da oyle.Yasadıgımız şehirlerle karsılastırdıgımız da pahalı arkadaşlar.Ekonomik açıdan her şehrin olduğu gibi Ankara’nın da ucuz pahalı yerleri var tabii herkes bütçesine gore hareket eder.

Bize vakit ayırdığın için teşekkür ederiz eklemek istediğin başka bir şey var mı?

Hayır, ben teşekkür ederim.


Bu soru cevap 2017 yılında yapılmıştır.

 

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.