App Store Uygulama İçi Satın Almaları Geri İade Etme

0

Apple Uygulama İçi Satın Almaları Geri İade Etme Nasıl Yapılır? Uygılama İçi Satın Almaları Geri İade işlemleri neledir ? sorularını soruyorsanız doğru yerdesiniz.Hazırsak yazımıza geçelim.

Apple Uygulama İçi Satın Almaları Geri İade Etme Nasıl Yapılır?

Apple akıllı telefon denildiğinde ilk akla gelen markalardan bir tanesi. Piyasaya sürdüğü hemen her telefonunda kendisine özgü sistemler kullanarak bir nevi akıllı telefon pazarında kendi dünyasını oluşturan Apple’ın akıllı telefonlarının bu kadar çok tercih edilmesinin de belli başlı nedenleri var. Özellikle akıllı telefonların işletim sistemi yapıları ve Apple’ın sunduğu servislerin profesyonelliği iPhone akıllı telefonlarının bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni.

Tabi bir yandan da hemen her alanda Apple’ın kullanıcılarına sürekli olarak destek verdiğini de unutmamak gerekiyor. Bu şekilde teknoloji devinin kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklar arasında en çok dikkat çeken sistem alışveriş sistemi. Özellikle uygulamalar ve oyunlar için bile uygulama ya da oyun içi satın alımları herhangi bir sorunda iade etmeniz mümkün. Özellikle oyunlar için oyun içi satın alımları iade etme herkes tarafından beğeni toplayan bir sistem. Peki böyle bir durumla karşılaştığınızda oyun içi satın almaları nasıl iade edersiniz? Oyun içi satın alımları iade etme işlemini adım adım ele alalım.

Oyun İçi Satın Alımları İade Etme Aşamaları

Bu işlemde öncelikle yaptığınız satın alımların üzerinden 90 gün geçmediğinden emin olmanız gerekiyor. 90 gün üstünde satın alımlarda Apple iade yapmamakta. Bu süre içerisinde iade yapmak için ilk yapmanız gereken işlem https://reportaproblem.apple.com bağlantısına gitmek olacaktır.

Sorun bildirme ekranı olan bu ekrana geldiğinizde Apple kimliğinizle giriş yapmanız gerekiyor.

Ardından ise tüm satın alımlarınızın listelendiği bir ekran göreceksiniz.

Şimdi bu ekran üzerinden iade etmek istediğiniz oyunun veya içeriklerinin üzerine gelip buradan ise “sorun bildir” kısmına tıklamanız gerekiyor.

Şimdi “sorun seç” ekranından sorununuzu seçip ardından da “bu sorunu açıklayın” kısmına İngilizce olarak iade istediğinizi yazmanız gerekiyor.

Bu işlemin ardından sonra Apple değerlendirmesinden sonra ücret iadesi alabiliyorsunuz.Umarız faydalı olur.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.