Barış Kocak Kimdir ? Youtube’un Yeni Rap Yıldızı “Barış Kocak” ile Röportaj

0

Son zamanlarda Youtube ile birçok kişi tanıyoruz. Artık birinin fark edilmesi için çok güzel işler yapması gerekiyor. İşte bu çok güzel işlerden birini yapan Barış Koçak’ı sizin için bulduk ve merak edilen soruları sorduk. Kendisine vakit ayırdığı için teşekkür ediyoruz. Röportaja geçmeden önce en çok izlenen videolarından birini şuraya bırakalım.

Barış Koçak Kimdir? -Röportaj-

  • Öncelikle bize biraz kendinden bahseder misin?

Merhaba dostlar, ben Barış Koçak 21 yaşındayım, doğma büyüme Ankara Batıkent çocuğuyum. Müzisyen, oyuncu ve RAP sanatçısıyım. Uzay mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim.

  • Seni Berat Toksöz ile çektiğin Youtube videoları ile tanıdık nasıl başladı bu serüven bize bahsedebilir misin?

Okula devam ederken Atbaşı Prodakşın adında eğlenmek için komik bir Youtube kanalı açtık Berkan ve Onur ile. 1, 2 skeç çektikten sonra bi anda Parodi şarkı yapalım dedik ve bi gün içinde şarkıyı yazıp kaydını alıp klip çekip yükledik.

Garip bir şekilde 50 binden fazla izlenmişti. Hemen ardına daha çok özenip başka bir şarkıya klip çektik. O da 1 gün içinde 90 bine ulaştı fakat o gün darbe girişimi olmuştu ve youtube kapanmıştı.. Berat abi Youtube’daki işlerimi beğenmişti ve beraber bir şarkı yapma kararı aldık “Peder inşaat işinde”.

  • İlgilendiğin şeylere bakılırsa Youtube’dan önce de müzik ve tiyatro alanlarında çalışmalar yapıyorsun, bu çalışmaları biraz detaylandırır mısın?

barış koçak

Müziğe 8 yaşında bağlama çalarak başladım. Kursa yazılmak istediğimde yaşımın küçük olması nedeniyle almadılar. Ben de o sene Mehmet Tahir İkilerden tiyatro ve sahne eğitimi almaya başladım.

Çocuk dizi ve programlarına çıkıyordum. 2 sene sonra Pir Sultan Abdal Derneği’nde büyükler grubuna girip nota ve şan eğitimi almaya başladım. Grubun küçük kardeşi olarak konserlerde ve etkinliklerde rol alıyordum.

Daha sonra dünyanın en büyük çocuk orkestrası olan 7 İklim Anadolu’da 2 sene bağlama çaldım. Artık büyüyordum ve zevklerim görüşlerim oturmaya başlamıştı.13 yaşında evimde ilk amatör Rap kaydımı aldım, çok geçmeden “Bay Bay” isimli şarkıma stüdyo kaydı aldım ve semtimde tanınmaya başladım. Freestyle yarışmalarında

1. Oluyordum. Bir çok büyük Hip Hop partilerinde Nejat G ile kitlemiz oluşmaya başlamıştı. Güzel ve kararlı ilerliyordum ki başka bir yapımcı ile çalışmaya başladık, bir sözleşme imzaladım bana güzel bir rap eğitimi bıraksa da benden 5 yıl bir şey yayımlayamadım. Ama beste yapıp satıyordum müzikten kopmamıştım.

  • “Durdu Dünya” adlı çalışmasına nasıl başladın, biraz da onun hikayesini dinleyebilir miyiz?

Durdu Dünya bir is ortaklığı gibiydi. Benden bir şarkı yapmam istenildi, ben şarkı benden yayın, PR , onlardan zannediyordum ki yine müzik aşkım beni kör etti ve tez davrandım. Klip de kendimiz çektik. Bence şarkı kötü değil ama klipten ve yayından pişmanım.

  • Bundan sonra Barış Koçak bizim karşımıza ne gibi projelerle çıkacak ?

Artık eskisi kadar aceleci bir Barış yok. Ama artık sahnede kendimi göstermenin vakti geldi. Teklifleri iyi değerlendirip güzel bir şarkı ve kliple 2019’da karşınıza çıkmayı planlıyorum. Aklımdaki kaliteyi yakalayamazsam yine erteleyeceğim. Geç olsun güç olmasın.

  • Şu anlık aktif olarak Instagram kullanıyorsun, diğer mecralara geçiş olacak mı?

Instagram kullanmayı seviyorum, fotoğraf yayınlamayı, tarzımı göstermeyi.
Yeni yeni Twitter kullanmaya başladım uzaktan gözüktüğü kadar marjinal değilmiş ama güzel.

  • Sadece Rap ile değil artık sosyal medya fenomenliği ile de anılıyorsun bu gerçek hayatında neleri değiştirdi?

Evet, hatta daha çok fenomen olarak biliniyorum. Yazın yaptığımız Rap videolari internette o kadar çok izlendi ki ve yayıldı ki gerçekten sokakta büyük bir ilgi var ve bu beni mutlu ediyor tabii ki.

  • Okul, müzik, projeler bunların hepsini aynı anda idare etmek zor olmuyor mu? Nasıl başarıyorsun bunu?

Gerçekten çok zor. Bölümüm mühendisliğin en zor dallarından biri. Çok çalışmak lazım, bir yandan da müzik yapıp ve videolara katılınca bana uyku ve dinlenmek için 3 4 saat kalıyor. Yani anlayacağınız gibi uykumdan ödün veriyorum. Gücüm varken uyumayım sorun değil ilerde çok uyuruz.

  • En sevdiğin Youtube kanalı hangisi ve neden ?

En sevdiğim Youtube kanalı Barış Özcan ama Berkcan Güven ve ekibi çok dinamik, başarılı ve eğlenceliler izlerken çok keyif alıyorum.

  • Bize vakit ayırdığın için teşekkür ederiz eklemek istediğin başka bir şey var mı?

Sorular cevaplar için gayet yeterliydi. Ekibinize teşekkür ederim.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.