Bartın Üniversitesi Nasıl? Öğrenci Gözünden BÜ ve Bartın

Bartın Üniversitesi Nasıl?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Bartın’da öğrencilik yapmış Ali ile beraberiz.Bartın Üniversitesi ve Bartın hakkında merak edilen soruları Ali’ye soracağız.Umarım faydalı olur.

Bize biraz kendinden bahseder misin?

Ben Ali.Bartın Mühendislik Fakültesi’nde öğrencilik yaptım.

Bartın Üniversitesi Eğitim Olarak Nasıl ?

Gelişmekte olan bir üniversite.Küçük üniversiteler arasında olduğu için hocaları çok ilgili.Eğitim kötü derseniz yanılırsınız çalışmadan geçebileceğiniz ders çok çok azdır.

Bartın Üniversitesi Sosyal Faaliyet Açısından Nasıl?

Her üniversite gibi Bartın Üniversitesi’ninde kulupleri,gezileri,konserleri mevcut.

Bartın Üniversitesi Tek Kampüsten Mi Oluşuyor?

Hayır.Merkez Kampüs ve Mühendislik Kampüsü mevcut şuan.Ama tüm okulu mühendislik kampüsüne taşıyacaklar bir kaç fakülte ile başladılar.Mühendislik kampüs alanı çok büyük ve geniş.

Bartın Üniversitesi Hakkında Genel Düşüncelerin Nelerdir?

Arkadaşlar tabii ki bir teknik üniversite veya İstanbul Üniversitesi , Marmara Üniversitesi değil ama eğitim olsun kalite olsun en azından iyi bir bölüm kazanıldığında güzel işler yapabileceğiniz bir okul.

Şehir Olarak Bartın’da İklim ve Sosyal Faaliyetler İçin Ne Söylersin?

Batı Karadeniz şehri zaten.Yağışı var.Kışları çok sağuk geçiyor.Yazları sıcak.Hava değişkenliği çok var.Sosyal Faaliyet açısından şöyle çok küçük bir il.Büyük şehirlerden gelen arkadaşlar biraz zorlanabilir ama sakinlik arıyorum diyen arkadaşlar için birebir.2 tane sahili var ikisi de merkeze 15-25 dk uzaklığında.Kafeler mevcut.

Bartın’da Ekonomi ve Ulaşım Nasıl ?

Ekonomi yiyecek içecekler yediğiniz yere değişkenlik gösteriyor tabii.Ama kafelerde çay çok ucuz onu söyleyebilirim alışveriş açısından çok mağaza vb yok bu yüzden bazı yerler ucuz olsa da bazı yerler fiyat artırabiliyor.Ulaşım’a gelirsek belediye otobüsleri ve dolmuşlarla ulaşım sağlanıyor.Ufak bir şehir en uzak mesafe 20 dakikanızı alıyor zaten.Ulaşım gerçekten ucuz.Bartın’da çok para harcayamazsınız birikim için birebir 🙂 Ev kiraları bazı yerlerde gereksiz pahalı ama doğalgazsız falan çok uyguna bulabilirsiniz.

Bize Vakit Ayırdığın İçin Teşekkür Ederiz Eklemek İstediğin Başka Bir Şey Var Mı?

Küçük üniversiteler eğer kazanamadıysanız iyi bir bölüm okumak için büyük fırsat.Kendinize gittiğiniz yerleri zindan haline çevirmek yerine sevmeye bakın daha çabuk alışırsınız.Alıştıktan sonra yer ve mekanın hiç bir önemi yok.


Bu soru-cevap 2017 yılında yapılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here