Baş Ağrısını Geçirmek İçin Ne Yapmak Lazım

0

Baş ağrısına ne iyi gelir? Baş ağrısı baş ağrısı günlük hayatımızda karşılaştığımız en çok görülen problemlerden bir tanesidir baş ağrısı kişinin yaşamını ve konforlu bir hayat sürmesini olumsuz yönde etkilemektedir.

Vücut fonksiyonlarının düzenli ve sağlıklı şekilde ilerlemesi için gerekli olan başımız pek çok sinirlerin toplandığı bir alandır.

Baş bölgesi insan yaşamının en önemli bölgesidir bu yüzden başımıza gelen en ufak baş ağrısının altında farklı sebepler olabilir bizler bu bilinçle hareket etmeli ve hayatımızı konforlu bir şekilde devam ettirebilmemiz için yaşamımızı etkileyen ve bizi rahatsız eden soruların ortadan zamanında kaldırmamız gerekmektedir.

Zonklayıcı Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

Baş ağrısının altında pek çok farklı sebep olabilir. Bu sebeplerden bir tanesi de stres, sinir olabilir. Başımız vücudumuzu kontrol eden bir sisteme sahiptir ve bu yüzden vücudumuzdaki diğer organlarımızda yaşanan sorunlar ve sıkıntılar başımıza yansıyabilmektedir. Zonklayıcı baş ağrısı ise baş ağrılarının en kötü belirti gösteren bir ağrıdır.

zonklayici-bas-agirsina-ne-iyi-gelir
Zonklayıcı Baş Ağrısına Ne İyi Gelir – Sabah Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

Zonklayıcı baş ağrısının altında yatan sebeplerden diğerleri ise gözlerimizde yaşanan problemler olabilir. Gözlerde miyop ve buna benzer diğer rahatsızlıkların olması baş ağrısını ortaya çıkarmaktadır.

İnsan bünyesi öyle bir yapıdadır ki vücudumuzun farklı bölgelerinde yaşanan rahatsızlıklar baş ağrısına sebebiyet veriyor olabilir. Bazen üşümek bile baş ağrısına sebep olan bir faktör haline gelmektedir.

Baş ağrılarının sebeplerine baktığımızda ergenlik, stres, gerilim, baş ve boyun yaralanması, sinüzit, gözde yaşanan görme problemleri, sinir hastalıkları, beyin tümörleri, baş ve boyun yaralanmaları, beyin enfeksiyonları, beyindeki basıncın yükselmesi gibi bunlar başta olmak üzere pek çok faktör baş ağrısına sebep olabilmektedir.

Baş ağrısını geçirmek için neler yapılmalıdır? Baş ağrısını kısa zamanda hafifletme ve geçirmeye yönelik lavanta kokusu etkili bir çözüm olduğu bilinmektedir. Birkaç damla lavanta yağı ile başınıza özellikle şakak bölgelerinize yapacağınız masaj sizi ciddi şekilde rahatlatacaktır.

Tabi bunların dışında karanlık ve sessiz bir ortamda baş ağrısının geçmesine yardımcı olacaktır. Açlık, ve aşırı derecede gürültülü ortamda kalmak da yine baş ağrısının ortaya çıkmasına sebep olan sıkıntılar arasında yer almaktadır.

Sabah Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Baş ağrısı yaşayan kişilerin başlarına yakınları tarafından yapılacak masaj da yine aynı şekilde baş ağrısının geçmesini ciddi şekilde sağlayacaktır. Sıcak su ile alınan duşlar da baş ağrısı yaşayan kişiler üzerinde ciddi derecede hafifletici bir etki yaratacaktır. Bezi soğuk bir suyla ıslattıktan sonra alın bölgesine koymanız da yine aynı şekilde ağrıyı hafifleten bir etki yaratacaktır.

bas-agrisina-ne-iyi-gelir
Sabah Baş Ağrısına Ne İyi Gelir – Zonklayıcı Baş Ağrısı – Enseden Gelen Baş Ağrısı

Kronik bir rahatsızlığınız yoksa, aşırı derecede aç kalmak, gürültülü ortamlarda kalmak, aşırı stres altında kalmak gibi nedenler baş ağrısının ortaya çıkması için yeterli sebepler arasında yer almaktadır.

Baş ağrısını kronik olarak yaşıyorsanız beslenme koşullarınızı iyileştirin, bağışıklık sisteminizi güçlendirin güçlü bir bünye her zaman sizi daha iyi şekilde koruyacak ve ufak tefek rahatsızlıklar karşısında daha sağlıklı ve konforlu bir hayat sürmeniz için mücadele edecektir.

Baş ağrısı yaşadığınız zamanlarda baş parmak ile işaret parmağının arasındaki kemiksiz etli bölgeye dokunun burayı sıkın ve rahatladığınızı hissedeceksiniz. Bunu her iki elinize de tekrarlayarak devam edin böylece kısa süre içinde baş ağrınızda bir hafifleme olduğunu rahat şekilde görebileceksiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.