Basen ve Bacak Eritme Hareketleri 2021

0

Yaz aylarının yaklaşmasıyla spora ve spor salonlarına olan ilgi artıyor. Buna rağmen evde spor yaparak da kilo vermeye çalışanlar var. Buna karşılık kilo vermektense yalnızca bacaklarının kalın olduğunu düşünerek sadece bacak bölgelerini inceltmek isteyenler de mevcuttur. Bunun için de düzenli ve doru beslenme ve diyetin yanı sıra bir takım egzersizler yapmak gereklidir. bu yazımızda sizin için bacak eritme hareketleri ve doğru ve sağlıklı beslenme ve diyet hakkında bilgi ve doneler vereceğiz.

Basen ve Bacak Eritme Hareketleri 2021

Basen ve Bacak Eritme Hareketleri 2021
Basen ve Bacak Eritme Hareketleri 2021

Bacak İnceltme İçin Egzersiz Programı

Uzmanların bu konudaki görüşü ağırlıklı olarak egzersiz ve spor yapmak yönündedir. Bu sebeple de yürüyüş, koşu, squat, merdiven çıkmak ve bisiklet bu konuda en iyi egzersizlerdir. Fakat yalnızca bu egzersizler yeterli olamayabilir. Bunun yanı sıra doğru beslenme gereklidir.

Bacak İnceltme Diyeti

Öncelikle egzersizlerden başlayacak olursak en etkili bacak inceltme egzersizlerini bacak kaldırma ile adım, ön tekme ile ters hamle, yan bacak kaldırma, plie squat atlama olarak sıralayabiliriz. Bu egzersizlerin yanı sıra yapacağınız diyetten söz edecek olursak şu şekilde bir öğün listesi karşımıza çıkıyor;

Basen ve Bacak Eritme Hareketleri 2021
Basen ve Bacak Eritme Hareketleri 2021

Sabah

1 domates
1 salatalık
10 adet tuzsuz zeytin
2 haşlanmış yumurta
Bir tutam maydanoz
Şekersiz çay
1 dilim tam buğday ekmeği
Dilim ekmek büyüklüğünde peynir

Öğlen

80 gram ton balığı
1 tutam maydanoz
1 bardak limon ve ya portakal suyu
İstediğiniz kadar salata

Akşam

1 kâse çorba (yayla)
Küçük porsiyon salçasız bulgur pilavı
2 bardak kefir ya da ayran
İstediğiniz kadar salata

Bu diyetle birlikte yapılan düzenli egzersiz kısa sürede bacak bölgesinde istenmeyen fazlalıklardan kurtulmanız ve incecik bacaklara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Basen Eritme Hareketleri

Basen ve Bacak Eritme Hareketleri 2021
Basen ve Bacak Eritme Hareketleri 2021

Yaz aylarının yaklaşmasıyla pek çok kişi basen bölgesindeki yağlardan ve fazla kilolardan kurtulmanın yollarını arıyor. Bunun için spor salonuna gitmek ve düzenli olarak spor yaparak belirli bir zaman harcamak ve emek sarf etmek gerekir.

Fakat kimilerinin spor salonuna gidecek vakti olmayabilir. Bu sebeple de yazımızda sizlere evde kendi kendinize yapacağınız birkaç hareketle kısa sürede basen bölgesindeki istenmeyen fazla kilolarınızdan kurtulmanın anahtarını sunuyoruz. Şimdi gelin basen eritme hareketlerine bir göz atalım.

Bacak eritme hareketleri

Basen ve Bacak Eritme Hareketleri 2021
Basen ve Bacak Eritme Hareketleri 2021
  1.  hareket

İlk harekette öncelikle bir sandalyenin yanına sırtüstü uzanın. Topuklarınızı sandalyeye koyarak sağ bacağınızı yere 90 derece açıyla kaldırın. Bu şekilde kalçanızı yerden kaldırın ve 1-2 saniye bekleyin. 20 tekrardan sonra diğer bacağınız için de aynı işlemi uygulayın.

2. Hareket

İkinci harekette sandalyeye sağ ayağınızla çıkın ve sol bacağınızı geriye doğru kaldırın. Bacağınızı serbest salınma seklinde değil kontrollü bir şekilde ileri geri hareket ettirin. Tekrarlardan sonra diğer bacağınız için aynı işlemi uygulayın.

3. Hareket

Üçüncü hareketimizde sandalyeye tutunun ve yere 45 derecelik bir açı oluşturacak şekilde eğilin. Sırtınız düz olsun ve parmak uçlarınızda durum. Ardından sol ayağınızın sağ dizinize çekin ve geri aşağı indirin. Tekrardan sonra aynı hareketi diğer bacağınızda uygulayın.

4. Hareket

Dördüncü harekette sandalyenin önüne geçin ve sandalyeye arkanızı dönün. Sağ bacağınızı arkaya uzatarak ayağınızın üst kısmı sandalyeye gelecek şekilde koyun. Bu şekilde sol dizinizi kırarak aşağı doğru hareket sağlayın. 10 tekrardan sonra sol bacağınız için de aynı işlemi uygulayın.

5. Hareket

Son harekette ise ayakta ve kollarınız yere paralel olacak şekilde ileri doğru uzatın. Ardından yavaşça çökebildiğiniz kadar çökün ve hızlıca kalkın. Bu hareketleri düzenli olarak tekrar ettiğinizde kısa sürede basen ve karın bölgelerindeki fazlalıklarınız eriyecektir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.