Bedava Site Nasıl Açılır?

0

Bedava Site Nasıl Açılır?

İnternet dünyası giderek yayınlaşmaya başladı. İnternet dünyasının bu kadar yaygınlaşmasındaki en büyük etken artık internet sitelerinin çok daha kolay bir biçimde yayınlanabiliyor olması. Sadece dakikalar içerisinde hem de ücret ödemeden bedava internet siteleri oluşturmanın yaygınlaşması haliyle internet dünyasının da bir hayli gelişmesine neden oldu. Özellikle bireysel kullanıcıların kendi bilgi birikimlerini paylaşmak için açmak istedikleri sitelerin sayısı günden güne artış gösteriyor. Peki bu şekilde bedava internet sitesi açmak mümkün mü? Bunun için neler yapmak gerekiyor? Önerilen sistemler neler? Bedava Site Nasıl Açılır?

Bedava Site Nasıl Açılır?

Eğer internet dünyasında kişisel sitenizle yer almak istiyorsanız bu durumda tercih edebileceğiniz birkaç sistem var. Öncelikle bunun için kullanım amaçlarınıza göre bir şekillenme durumu söz konusu olduğunu belirtelim. Eğer sürekli olarak içerik girişi yapacağınız ve düzenli bilgi paylaşımı yapacağınız bir site oluşturmak istiyorsanız, bunu yanında ücretsiz bir sistem olsun diyorsanız yapmanız gereken en mantıklı işlem blog sitesi açmak olacaktır. Hem blogger hem de WordPress adı verilen iki ana blog sistemi üzerinde tamamen ücretsiz olarak internet sitesi açabiliyorsunuz. Bunun dışın sadece resmi siteler üzerinden üyelik açmanız yeterli oluyor.

Açtığınız üyelikle beraber siteniz için ücretsiz temalar içerisinden seçim yapıp doğrudan yazı panellerini kullanarak sitenizi kullanabilir duruma getiriyorsunuz. Oldukça beğeni toplayan ve son dönemde en çok tercih edilen sistemlerden biri olan bedava bloglar için çok başarılı ücretsiz temalar bulmanız da mümkün. Bunun için ünlü ücretsiz tema sitelerini gezebilirsiniz. Bunun dışında en çok kullanılan sistemlerden biri olan WordPress siteleri için nasıl bir yol izleyeceğinizden de bahsedelim.

  • Öncelikle https://tr.wordpress.com/ adresine girip buradan başlayın butonuna basmanız gerekiyor.
  • Ardından 5 adım karşınıza gelecek. Site düzeni, tema ve isim seçtikten sonra ücretsiz seçimleri yaparak hemen yayına başlayabiliyorsunuz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.