Beyaz Koltuklara Yakışan Duvar Renkleri

0

Beyaz koltuklar her ne kadar temizlik açısından düşündürücü olsa da, yaşam alanında ortaya çıkan ferah ve sakin atmosfer için denemeye değer tasarımlar diyebiliriz. Beyaz koltuklar aynı zamanda modern bir havaya sahipler, üstelik mekan içinde diğer tüm renklerle uyumlu olmaları büyük bir avantaj. Ancak sıra beyaz koltuklara uygun duvar rengi seçmeye gelince çoğu zaman kararsız kalınabiliyor. Peki beyaz koltuklara yakışan duvar renkleri neler? İşte size ilham vereceğini düşündüğümüz modern tarzları ile oldukça etkileyici beyaz koltuk dekorasyon modelleri ve öneriler..

Beyaz Koltuklara Yakışan Duvar Renkleri

Beyaz Koltuklara Yakışan Duvar Renkleri
Beyaz Koltuklara Yakışan Duvar Renkleri

Beyaz renk şemasında tüm renklerle uyumlu bir renktir. Dengeleyici özelliği dışında, ferahlığı ve temizliği simgeleyen bir renk. Diğer yandan beyaz tonlar, iç dekorasyonda duvardan zemine, mobilyadan aksesuara kadar neredeyse her alanda kullanımı popüler bir renktir. Dolayısı ile söz konusu beyaz koltuklara yakışan duvar renkleri arasından seçim yapmaya geldiğinde, önünüzde bir hayli fazla seçenek ile karşılaşacaksınız. Peki nedir bu renkler?

Zarif beyaz koltuk dekorasyonu
Zarif beyaz koltuk dekorasyonu

Öncelikle duvar rengi seçimi yaparken önce yaşam alanınızın dekorasyon tarzına uygun renkleri listelemeniz gerekir. Örneğin geleneksel bir dekorasyon stili tercih etmeyi düşünüyorsanız açık bej tonları yada yine çok fazla dikkat çekmeyecek bir altın rengi tonu tercih edebilirsiniz.

Beyaz koltuklar için duvar renk önerileri
Beyaz koltuklar için duvar renk önerileri

Tabi ki sıcak ve samimi bir atmosfer istiyorsanız kahverenginin açık tonlarını yada yeşilin griye dönük tonlarını da kullanabilirsiniz. Modern bir iç mekanda beyaz koltuklara yakışan duvar renkleri arasında, beyaz başta olmak üzere özellikle gri ve bejin açık tonları öne çıkıyor. Bu tarz bir iç mekanda griye dönük mavi tonları da son derece estetik bir görünüm ortaya çıkarabilir.

Beyaz koltuklara ne renk duvar rengi seçmeli?

Beyaz koltuk renk kombinasyonları
Beyaz koltuk renk kombinasyonları

Beyaz koltuklarınızı tamamlayabileceğiniz duvar renklerini genel olarak sıralayacak olursak; beyaz, bej rengi, gri tonları, açık kahverengi tonları, griye çalan mavi ve yeşil tonları, altın sarısı tonları beyaz duvarlara yakışan renk seçenekleridir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu sıraladığımız renklerin çok koyu tonları yerine açık tonlarını kullanmanız. Aksi takdirde bu koyu ton duvar renleri beyaz koltuğunuzu ikinci plana atacaktır.

Beyaz koltuk dekorasyon fikirleri 2021
Beyaz koltuk dekorasyon fikirleri 2021

Özellikle canlı ana renklerden, pastel renklerin parlak tonlarından ve çok koyu renk tonlarından uzak durmanızı öneririz. Hem beyaz koltukların öne çıkmasını hemde duvarların mükemmel bir fon oluşturmasını istiyorsanız çini mavisi yada şarap rengini deneyebilirsiniz.

Beyaz koltuklara uygun duvar renkleri
Beyaz koltuklara uygun duvar renkleri

Eğer koyu bir duvar rengi tercih edecekseniz, duvarda koltuk takımızın rengini vurgulayacak tarzda bir dekorasyon yapabilirsiniz. Örneğin, tablolar, dekoratif raflar yada şık duvar saatleri gibi ürünleri kullanabilirsiniz.

Beyaz koltuk dekorasyonu

Beyaz koltuk dekorasyonu
Beyaz koltuk dekorasyonu

Oturma odanızda hiç uğraş vermeden hem şık hem de modası hiç geçmeyecek bir stil oluşturmak için size önerimiz, duvarda kullanacağınız renge uyan bir halı, koltuk takımınızın renginde şık bir perde dekorasyonu yapmanız olacaktır. Mekanda sıcak, samimi bir atmosfer için beyaz koltukları canlı ve parlak renklerde küçük aksesuarlar kullanarak tamamlayabilirsiniz. Özellikle koyu renk ahşap zeminlerle birlikte bu kombinasyon son derece sıcak ve davetkar bir görünüm oluşturacaktır.

Beyaza yakışan renkler
Beyaza yakışan renkler

Hala duvar rengi konusunda kararsız kalıyorsanız, yazımızda sıraladığımız beyaz koltuklara yakışan duvar renkleri arasından, tarzınıza ve zevkinize uygun bir duvar kağıdı modeli kullanabilirsiniz. Özellikle duvar kağıdı seçerken bir uzmandan kesinlikle fikir almanızı öneririz. Salonunun büyüklüğü, aldığı ışık miktarı ve duvar kağıdının desen yoğunluğu gibi pek çok önemli unsur var. Bu noktada İnternet üzerinde uygulamak istediğiniz dekorasyon tarzına benzer modelleri inceleyerek kendinize ilham kaynakları edinebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.