Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2018

0

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Her ne kadar akıllı telefonlar yavaş yavaş bilgisayarların yerini almaya başlasa da hala ciddi oranda bilgisayar kullanıcısı da bulunmakta. Özellikle dijital oyunlar için bilgisayar kullanımın oldukça önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Bu şekilde önemini hala korumakta olan bilgisayarların ürün yelpazesi ise oldukça fazla. Artık hemen her kullanıma göre farklı özellikleri öne çıkan bilgisayarları bulmak mümkün. Hal böyle olunca bilgisayar seçimi yaparken de kullanıcıların dikkat etmesi gereken birçok nokta öne çıkıyor. Peki bilgisayar alırken nelere dikkat etmeli? Seçim nasıl yapılmalı? Detaylarıyla ele alalım.Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2018

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2019

İşlemci Seçimi

Bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında ilk sırada işlemci modelleri yer alıyor. Bilgisayarın kalbi olarak gösterebileceğimiz işlemci seçimleri oldukça önemli. Genelde bu alanda Intel işlemcileri tercih ediliyor. Eğer oyun amaçlı ya da yüksek özellik isteyen programları kullanmak amaçlı bir bilgisayar istiyorsanız bu durumda Intel i7 ya da i5 serilerini tercih etmeniz gerekiyor. Özellikle 5.nesilden sonraki nesillerden performans açısından oldukça önemli. Genel kullanım içinse iyi bir bilgisayar istiyorsanız i3 işlemciler işinizi görecektir.

Ekran Kartı Seçimi

Ekran kartı seçimi bilgisayar alım önerileri içerisinde en çok farklılık gösterilen noktalardan birisidir. Ekran kartı tercihi tamamen kullanıcının isteğine kalmış. Eğer oyun amaçlı bir bilgisayar ya da model çizim, render alımı gibi işlemleri yerine getirecek bir bilgisayar istiyorsanız mutlaka yeni nesil bir ekran kartı almanız gerekiyor. Bunun için Nvidia 900 serilerinden pek aşağı düşmemek gerek. Ama ofis bilgisayarı gibi bir bilgisayar kullanıyorsanız Intel’in dahili ekran kartı bile yetecektir.

RAM Seçimi

RAM seçiminde de yine aynı karşılaştırmayı yapacağız. Kullanım amacınız oyun ya da modelse artık yeni seri DDR4 RAM bellekleri tercih edin. RAM miktarı ise en az 8 GB olsun. Fakat genel kullanımlarda DDR3 RAM ve 4 GB gibi seçimler yapılabilir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.