Bilgisayar SD Kartı Görmüyor Sorunu Çözümü

0

Bilgisayar Hafıza – Bilgisayar SD Kartı Görmüyor Sorunu Çözümü

Bilgisayar Hafıza ( SD ) Kartını Görmüyor sorunu ile karşı karşıya iseniz aşağıdaki çözüm yoluna başvurabilirsiniz.Detaylı soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bilgisayar SD Kartı Görmüyor Çözümü

 1. Bilgisayarım>sağ tık>özellikler>sol taraftan aygıt yöneticisine tıklayın ardından “Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri” bularak yan tarafında yer alan ok tuşuna tıklayarak alanı genişletmesini sağlayın.

   

  pcsdkartıgormuyor

 2. Genişletilen alanda SD kartların listesini göreceksiniz. SD kartınız takılı değilse(benim değil)yerine yerleştirerek bekleyin. Kısa bir süre içerisinde burada SD kartınız görüntülenecektir.Eğer yanında uyarı işaretleri çıkıyorsa orda sorunun tanımı yapılır güncelleme eksiği vb gibi ama uyarı yok ise ;

   

 3. SD kartınızın üzerine sağ tıklamanızın ardından karşınıza çıkan seçeneklerden “Kaldır” yazısına tıklayın.
 4. İşleme onay vermenizi gerektiren bir pencere açılacak. Burada yer alan kutucuğu işaretlemeden “Tamam” diyerek işlemi tamamlayın.
 5. Aygıtı kaldırma işleminin tamamlanması ardından SD kartınızı çıkararak, yeniden yerleştirin.

Bu işlemleri tamamlamanızın ardından muhtemelen sorununuz çözüme kavuşacaktır. Fakat unutmamanız gereken temel nokta ise sürücülerinizin güncelliği. Eğer aygıtınızın sürücüleri en son sürüm değilse bu yöntemi uyguladığınız halde SD kartınızı bilgisayar görüntüleyemeyebilir. Bu nedenle öncelikle sürücü güncellemesi gerçekleştirmeli ve daha sonrasında yukarıda sizlerle paylaştığımız adımları takip etmelisiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.