Birikim Nasıl Yapılır ? Birikim Yapma Teknikleri

0

Günümüz insanının en çok yakındığı konulardan birisi birikim yapamama sıkıntısıdır. Birçok insan çok ciddi kazançlar elde etmesine rağmen birikim yapmada zorlanmaktadır. Paramı biriktirip krediye bulaşmadan ev araba alacağım düşüncesi çoğu zaman hüsranla sonuçlanmaktadır. Kişi kredi çekmeden maalesef ev araba sahibi olamamaktadır. Peki birikim nasıl yapılır ? Birikim yapmak istiyorsanız şu tavsiyelere göz atabilirsiniz.

Birikim Nasıl Yapılır ?

Günlere girmek

Kadınlar kendi aralarında gün yapıp bu günlerde ev sahibine belirlenen miktarda para verilir. Böylece sırası kendine gelen kişinin eline toplu para geçmiş olur. Günümüzde altın günü olarak bilinen bu günler birikim yapmak için çok ideal yöntemdir.

Kumbara kullanmak

Kumbara kullanımı günümüzde önemini kaybetti. Oysaki elimize geçen fazla paraları her gün kumbaraya atar ay sonunda biriken parayı tümlerdik. Kumbara kullanmak minimal olan bozuk paraların harcanmasını önler.Kumbara kullanmayı ne kadar alışkanlık haline getirirsek o kadar iyi olur.

Tasarruf önlemleri almak

Gereksiz harcamaları kısmak, boşa yanan elektrik su ve tüpü kapatmak, eve ısı yalıtım koymak gibi bir çok tasarruf önlemi cebimizden yüksek miktarda faturaların çıkmasını engeller. Böylece normal maliyetten artan paraları birikime koyabilirsiniz.

Akıllı Alış-Veriş Yapmak

Pazarlık yapmak, ürünü uygun fiyattan almak, indirimleri takip etmek harcarken para kazanmamızı sağlar. Parayı dikkatli bir biçimde harcamalıyız.Promosyonlardan,indirimlerden geriye kalan paranızı birikim paranıza katabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.