Biyomühendislik Kazanmak İçin Tavsiyeler ve Biyomühendislik İncelemesi

0

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Biyomühendislik bölümünü ele alacağız.Tanıtım için sorularımızı cevaplayacak olan Biyomühendislik YTÜ öğrencisi İrem’e bize zaman ayırdığı için teşekkür ederiz.Bu soru-cevapta YTÜ öğrencisinden Biyomühendislik yorumları, Biyomühendislik kazanmak zor mu ? Biyomühendislik kazanmak için kaç net gerekir ? YTÜ Biyomühendislik için nasıl çalışmalı? Gibi soruların cevabını alabilirsiniz.

Öncelikle bize biraz kendinden bahseder misin ?
Merhabalar ben İrem, Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik 1.sınıf öğrencisiyim.

Bu bölümü okumaya nasıl karar verdin ?

Tercih döneminde göz önünde bulundurduğum meslek gruplarından biriydi. Hem sıralamama hem de ilgi alanlarıma uygun olduğu için bu bölümü seçmeye karar verdim.

Sınav çalışma sistemini bize anlatır mısın ?
Belirli bir çalışma sistemim yoktu. Hiçbir zaman uzun saatler çalışan bir öğrenci olmadım. O gün içinde kendimi hazır hissettiğim ve rahat olduğum zamanlar çalıştım ve uyumadan önce kitap okudum. Kitap okuma alışkanlığımın sınav döneminde bana büyük katkı sağladığına inanıyorum.

Peki biraz bölümden bahseder misin içerik , mezun olunca ve zorluk derecesi gibi ?
Canlılığa dair sorunlara mühendislik prensipleriyle çözüm getirmeye çalışan bilim dalıdır. Genel olarak biyoloji ağırlıklı olsa da kimya, fizik ve matematik dersleri ile ayrılmaz bir bütündür. Birçok alan dersini bir arada içerdiği için zorlayıcı bir bölümdür, özellikle ezber yapmakta sıkıntısı olan öğrenciler için.

Mezun olunduğunda alınan unvan nedir? İş imkanı nasıldır?
Bölümü başarı ile tamamlayan mezunlara Biyomühendis unvanı verilir. İş imkânları oldukça geniştir. Farklı alanları bir araya getiren bir bölüm olmasından dolayı çeşitli iş imkânları sunuyor. Hayatın her alanı, sağlık, gıda, ziraat, çevre, eğitim vb. gibi sektörlerde bir biyomühendis rahatça iş bulabilir.

Bu bölümü okumak isteyen arakdaşlara genel olarak önerilerin nedir ?
Biyolojiye ilgi duyan, çözüm odaklı ve araştırma yapmayı seven öğrencilerin gönül rahatlığı ile seçebileceği bir bölüm. Bölümü seçmeden önce bunları göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Vakit ayırdığın için teşekkür ederiz eklemek istediğin bir şey var mı?

Ben teşekkür ederim, umarım yardımcı olabilmişimdir


Bu soru-cevap 2017 yılında yapılmıştır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.