Blog Yazarak Para Kazanmak – Blogdan Para Kazanmak

0

Blog Yazarak Para Kazanmak – Blogdan Nasıl Para Kazanabilirim

Bu yazımızdaBlog Sitesinden Nasıl Para Kazanırım?” “Blog Yazarak Para Kazanmak Sorularını cevaplamaya çalışacağım.
Öncelikle haliyle bir blog sitemiz olmalı.Peki blog sitesinin içeriği ne olmalı?Blog sitesinin içeriği sizin özgün içerik üretebileceğiniz
uzmanlık alanınız olan bir alan olmalı ki içerik üretirken zorlanmayasınız ve olası reklam alımlarında da piyasayı bilesiniz.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak için blog sitenizin iyi bir hite ihtiyacı var ee bu da bolca özgün içerikten geçiyor.Gelen hiti geri tepmemek için blog sitenizi aktif tutmalısınız.Aktiflik de düzenden geliyor her gün belli sayıda yazı girmelisiniz.
Hit konusunu hallettiğinizde ise para kazanma konusuna girebiliriz.Peki blog yazarak para kazanmak ve
Blog Sitesinden Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

1.Adsense :

Her web sitesi sahibinin bildiği Google reklam ağı Adsense…Özgün içerikli bir web siteniz olduğunda Adsense’ye başvurabilir onaylandığı takdirde Adsense reklamlarını yayınlayarak blogdan para kazanabilirsiniz.
Adsense gösterim başına ve tıklama başına ücret verir.Tıklama başı gösterim başı ne kadar kazanırım diye sorarsanız bu oran sektöre göre farklılık gösteriyor.Ama her ne olursa olsun iyi bir hite ihtiyacınız var.

2.Tanıtım Yazısı :

Sitenizdeki yazılar Google’da index almaya başladıktan sonra(yine hite bağlı) tanıtım yazısı teklifleri alabilirsiniz.Nedir tanıtım yazısı?Kısaca reklam veren tarafından sitenizde yayınlatmak istediği yazı metnidir.
Tanıtım yazıları alarak blogdan para kazanabilirsiniz.

3.Banner Reklamları :

Blog yazarak para kazanmak isteyenler için en önemli kaynaklardan biri.Blog sitenizde yer ayırdığınız reklam bannerlerini kiralayarak para kazanabilirsiniz.Dışarıdan reklam alımlarını arttırmak için mutlaka iletişim bilgisi veya reklam sayfası oluşturun ki reklam veren size ulaşabilsin.

4.Backlink Alışı :

Blog siteniz otoriter bir site olduğunda diğer siteler sizden link çıkışı isteyebilir.Tabii ki ücret karşılığında.Bunun içinde mutlaka iletişim sayfası edinin ki potansiyel müşteriniz size ulaşabilsin.

Bunların dışında blog aracıyla para kazanma yöntemleri var ama en popüler olanlar bunlar.Tavsiye olarak blog yazarlığı hitli bir blog sitesi yapmak ciddi emek ister.Sabırlı olmak çok önemlidir.Azimle çalışın ve siteniz özgün olsun emeğinizin karşılığını illaki alırsınız.
Umarım istediğiniz gibi olur.Sormak istediğiniz soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.Şimdiden kolay gelsin iyi bloglar !


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.