Cildi Güzelleştiren 7 Besin

0

Cildinizi güzelleştirmek için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Doğal yollar ile cildi güzelleştiren besinler hangileri sizler için hazırladığımız bu makalede öğrenebilirsiniz. Birçok güzellik uzmanına göre cildinizi çok kolay temin edebileceğiniz, elinizin altında bulunan besinlerle güzelleştirmek mümkün.

Cildi Güzelleştiren Besinler

Güzel bir cilt için doğanın bizlere sunduğu faydalardan yararlanabilirsiniz. İyi bir cilde sahip olmak için bakım ürünlerine yüksek miktarlarda ücret ödemenize gerek yok. Bazı bakım ürünleri cilt için gözle görünür güzel sonuçlar almanızı sağlasa da birçok ürün ise belirttiğimiz bu doğal ürünlerin sentezlerinden oluşmaktadır.

cildi-guzellestiren-besinler
Cildi Güzelleştiren Besinler

Cildi güzelleştiren besinler, genel olarak herkesin manavda rahatlıkla bulabileceği besinleri içerir. Günlük hayatımızda sadece yiyecek olarak kullandığımız bu besinleri cilt bakımı yapmak için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Doğal olarak tabiatın bizlere sunduğu bu besinleri eğer alerjik reaksiyonları sıklıkla gösteren bir ciltte kullanacaksanız öncesinde bu besinlerin içerdiği bileşenlerin kendinizde alerjiye sebep olup olmadığını araştırmanızı tavsiye ederiz.

Cildi Güzelleştiren 7 Besin

  1. Portakal

Bildiğimiz gibi portakal C vitamini içermektedir. C vitaminin en bilindik faydası ise vücut direncini arttırmaktır. Ancak bunun haricinde C vitamini ciltteki kırışıklıkları da önleyerek cildin güzelleşmesini ve güzel kalmasını sağlamaktadır. Ciltteki kırışıklıkların sebebi cildi besleyen kılcal damarların yeterince beslenememesidir. C vitamini bu kılcal damarların daha iyi beslenmesini sağlayarak cilt kırışıklıklarını önlemektedir.

  1. Havuç

Havucun en bilindik faydası göz sağlığını korumasıdır. Ancak içerdiği A vitamini ve diğer oksidanlarla cildi temizlemektedir. Yeteri kadar havuç tüketimi cildin daha temiz, canlı ve parlak görünmesini sağlamaktadır.

  1. Balık

Balığın içerdiği omega – 3 sayesinde hafızayı güçlendirdiği hemen hemen herkes tarafından artık bilinmektedir. Bunun yanı sıra omega – 3 bilinen en iyi cilt dostudur. Çünkü omega – 3 cilt kuruluğu ve iltihaplarına karşı cildi korumaktadır. Ayrıca kalp sağlığına da iyi gelen omega – 3 iyi bir dolaşım sistemi sağlamaktadır ve iyi bir dolaşım sistemi ise cildin daha iyi beslenmesi demektir.

  1. Tahıllar

Antioksidan kaynağı olan tahıllar vücutta iltihap kaynaklı cilt hasarlarından korumaktadır. Ayrıca içerdikleri B vitamini ile cildin kuruluğunu engellemektedir. B vitamini yeterince alınmayan kişilerin cildi pul pul ve kuru olmaktadır.

cildi-guzellestiren-yiyecekler-tahil
Cildi Güzelleştiren Yiyecekler Tahıl
  1. Yumurta

İçerdiği proteinler ciltteki leke oluşumlarına karşı savaşmaktadır. Ancak alerjisi olan insanların buna dikkat etmesi gerekmektedir. Sağlık açısından birçok faydası olan yumurtanın aşırı tüketilmesi de sağlık açısından iyi değildir.

  1. Domates

Güneşin zararlı ışınlarının cilde verdiği zararlardan cildi en iyi koruyan besinlerdendir. İçerdiği likopen ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerine iyi gelmektedir. Domatesi özellikle mevsiminde gündelik olarak tüketin. Domates birçok yönden cildi onaran ve bakım yapan bileşenleri içerdiğinden cildinize oldukça faydalı olacaktır.

  1. Su

İçerdiği mineraller bakımından su cildimize birçok besinden daha iyi gelmektedir. Cildin gençleşip güzelleşmesini ve ayrıca canlanmasını sağlamaktadır. Suyun tüketimi kadar cilde uygulanması da oldukça yararlıdır. Her gün ılık suyla yüzünüzü düzenli aralıklarla yıkamaya çalışın. Gün içerisinde en az 4 kere ciltlerini temizleyenlerin özellikle yüz bölgesinde gözeneklerin temizlenmesi, onarımı ve canlılığı açısından büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

cildi-guzellestiren-7-besin-cildi-guzellestiren-beslenme
cildi-guzellestiren-7-besin-cildi-guzellestiren-beslenme

Cildi güzelleştiren doğal besinleri sıraladığımız bu makalemiz haricinde diğer cilt bakım fikirleri için cilt bakımı kategorisini incelemenizi öneririz. Birbirinden faydalı cilt bakımı önerileri ile doğal ve sağlıklı bir cilde ulaşmanız daha kolay olacaktır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.