Cilt Güzellik Sırları

0

Kusursuz bir cilde sahip olmak için türlü türlü yollara başvururuz. Bunun için pek çok kozmetik ürünlerine ümit bağlarız. Ama kozmetik ürünlerinin yanında cilt sağlımız için cildimize uygulamamız gereken başka yollar da bulunmaktadır. Bu yolları bu içeriğimizde yer vereceğiz. Bu yolları öğrenmek için cilt güzellik sırları adlı içeriğimizi okumanız yeterli. İyi okumalar.

En hassas olduğumuz noktalardan biri cilt güzelliğimizdir. Cilt güzelliğimiz bozan etkenler bulunmaktadır. Bunlar; hava şartları, yanlış seçilen ve kullanılan kozmetik ürünleri, sağlıksız gıdalar veya genetik sebeplerdir. Yanlış kullanılan kozmetik ürünleri hatta erken yaşta kullanılmaya başlanılan kozmetik ürünleri erken yaşlanmanın belirtilerini göstermektedir. Eğer erken yaşlanmak istemiyorsanız cildinize özen göstermek zorundayız ve cilt bakımını mutlaka yapmalıyız. İşte bunun için sizlere cilt güzellik sırlarını söyleyeceğiz.

 1. “4-2-4” Yıkama Tekniği

  kusursuz cilt için ilk yapılması gereken güzel bir şekilde yıkamaktan geçmektedir. Bunu için de 4-2-4 tekniğini kullanmak gerekmektedir. Bu teknikte ilk önce cildimize 4 dakika boyunca cildinize uygun bakım yağı ile masaj yapılmalıdır. Daha sonra yine cildinize uygun bir temizleme suyu olur jeli olur hangisini tercih ederseniz onunla beraber cilde 2 dakika boyunca güzelce temizlenir. Daha sonra ılık bir su ile 4 dakika boyunca cildimizi güzelce durlamalıyız.

  cilt güzellik sırları
  cilt güzellik sırları
 2. Temizlemek İçin “ Konjac” Sünger Kullanın

  Konjac sünger dediğimiz sünger Konjac bitkisinden üretilmektedir. Ve cilt bakımlarında kullanılmaktadır. Bu süngeri düzenli bir şekilde kullandığınız zaman ciltte oluşan kir, yağ ve siyah noktaları derinlemesine temizleyerek gözenekleri açmaktadır. Sünger normalde sert bir yapıya sahiptir. Süngeri cildinize uygulamadan önce ılık bir suda bir süre bekletin ve yumuşadıktan sonra cildinize uygulayın, cildiniz hasar görmesin. Süngeri cildinize uygularken dairesel hareketler ile cilde uygulama yapın.

  cilt güzellik sırları
  cilt güzellik sırları
 3. Düzenli Bir Şekilde Cilt Bakımı Yapın

  Cildimizin daha parlak ve canlı gözükmesi için Cilt bakımı şarttır. Bu yüzden düzenli bir şekilde cilt bakımınızı yapmaya özen gösterin. İlla belli markaların maskelerini yapmanıza gerek yok. Evde kendinizin hazırlayacağı doğal maske ve kürler cildimiz için daha iyidir. Evde hazırlayacağınız doğal ve çok etkili maske ve kürler için https://guzelfikir.com/guzellik/cilt-bakimi/ linkine tıklayarak en yararlı cilt bakım maskelerine ulaşabilirsiniz. Hem de fazla para harcamamış olursunuz.

  cilt güzellik sırları
  cilt güzellik sırları
 4. Güneş Kremi Kullanmaya Dikkat Edin

  Cildimizi güneş ışınlarını zararlı etkenlerinden korumak için güneş kremi kullanmalıyız. Güneş kremini yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da kullanmalısınız. UV ışınları cildimizde renk değişikliklerine neden olmaktadır. Ve zamanla hızlı yaşlanmaya etki etmektedir. Ve daha ilerleyen zamanlar da UV ışınlarına mahruz kalmak cilt kanserine kadar götürmektedir. Bu nedenden ötürü mutlaka yaz- kış aldırmadan cildinize mutlaka güneş koruyucuları sürmeye dikkat edin.

  cilt güzellik sırları
  cilt güzellik sırları
 5. Cildinize Pirinç Suyu Uygulayın

  Cilt bakımlarında yüzyıllardır pirinç suyu kullanılmaktadır. Cildimize kusursuz bir görünüm elde etmek için kullanmaya özen göstermeliyiz. Pirinç suyu ile cildimizde kusursuz bir görünüm elde ederken aynı zaman da cildimizin rengini açar. Ve düzenli bir şekilde pirinç suyu kullandığınız da sizler fark edeceksiniz. Cildiniz ten tonları eşitlenecek ve kusursuz, parlak bir görünüm elde edeceksiniz.

  cilt güzellik sırları
  cilt güzellik sırları
 6. Yeşil Çay ve Naneden Faydalanın

  Cilt bakımlarında kullanılan bitkilerden olan yeşil çay ve nane birçok kozmetik markasının da içinde yer almaktadır. Yeşil çay ve nane ile alternatif birçok cilt maskesi, peeling veya tonik olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda içinde barındırdığı ferahlık ile gözeneklerinizi açarak derinleme bir temizlemede yardımcı olacaktır. Cildinizin daha sağlıklı bir görüntüye sahip olması için mutlaka denemeniz lazım.

  cilt güzellik sırları
  cilt güzellik sırları
 7. Cilt Temizleme Ürünlerini Köpürterek Cildinize Uygulayın

  Cildimiz de kan akışını hızlanması için cilt temizleme ürünlerini direk cildimize uygulamak yerine köpürterek cildinize uygulayın. Asya’da pek çok kadın cilt temizleme ürünlerini kullanırken köpürterek kullanmayı seçiyorlar. Demek ki bu yüzden ciltleri bu kadar kusursuz ve güzelmiş diyebiliyoruz.

  cilt güzellik sırları
  cilt güzellik sırları

Kendiniz ile ilgili her türlü bilgi için https://tr.pinterest.com/fikirguzel/_created/ adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi ve fikir edinebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.