Cilt Nasıl Beyazlatılır? Cilt Beyazlatma İpuçları 2021

0

Cildin beyazlaması olası bir durumdur ancak bu durumun gerçekleşebilmesi adına doğal yolları kullanmak her zaman için daha faydalı olacaktır. Bu sayede cilt sağlığınız tehlikeye girmeyecek ve sağlıklı bir şekilde beyazlamanız mümkün olacaktır. Yazımızda cilt nasıl beyazlatılır? sorusunu merak edenler için farklı yöntemlere ve cilt beyazlatma ipuçlarına yer veriyoruz.

Cilt Nasıl Beyazlatılır? Cilt Beyazlatma İpuçları 2021

Güneşten Kararan Yüz Nasıl Beyazlar?

Özellikle yaz aylarında birçok kişinin güneş nedeniyle yüzlerinin karardığını görebiliriz. Güneşten korunabilmek ve güneş ışığına maruz kalmamak adına birçok yolun olduğunu söylenebilir. Ancak zorunlu olunan durumlarda güneşten kaçabilmek pekte mümkün olmamaktadır. Bu nedenle de birçok kişi güneşten kararan yüz nasıl beyazlar sorusuna cevap aramaktadır.

Cilt beyazlatma teknikleri ve öneriler 2021
Cilt beyazlatma teknikleri ve öneriler 2021

Yüzünüzün güneş nedeniyle kararması durumunda yapacağınız bir maske ile tekrardan yüzünüzü beyazlatmanız mümkün olabilmektedir. Bunun için 1 adet kuru soğan ve yarım çay bardağı elma sirkesi yeterli olacaktır.

Öncelikle soğanın soyulması ve mikserde püre haline getirilmesi gerekmektedir. Bunun ardından soğanın suyunu bir kaba ya da bardağa süzmek yeterli olacaktır. Sonrasında soğan suyunu sirkeyle birlikte iyice karıştırmanız gerekmektedir. Ardından pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayacağınız bu karışımı, yarım saat sonra bol su ile temizleyebilirsiniz. Düzenli olarak yaptığınız zaman etkili bir sonuç almanız mümkündür.

Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Güneş nedeniyle kapanan cilt renginizi, güzellik salonlarına gitmeden, evde hazırlayacağınız birkaç maske yardımıyla tekrardan açabilmeniz mümkündür. Cilt rengi nasıl açılır, suna dumankaya maskesi, teninizin açılması için yeterli olacaktır. 1 yemek kaşığı ıhlamur, 1 elmanın suyu ve 1 tatlı kaşığı saf limon suyu, gerekli olan malzemelerdir.

cilt beyazlatma ipuçları 2021
cilt beyazlatma ipuçları 2021

Öncelikle bir su bardağı suyu kaynatarak, içerisine 1 kaşık ıhlamuru atmanız gerekmektedir. Bunun ardından suyun içinde demlenmeye bırakılan ıhlamuru süzerek, ıhlamur suyu ile limon suyunu karıştırmalısınız.

Hemen ardından ilave edilen elma suyu ile birlikte karışım hazır hale gelecektir. Hazırlanan bu karışımı her akşam cildinize sürmeniz ve sabaha kadar bekletmeniz durumunda, istediğiniz beyazlığı yakalamanız mümkündür.

Cilt Rengini Açan Krem

Cilt renginin güneş nedeniyle kapanması ve eski beyazlıktan eser kalmaması, birçok kişinin ortak sorunu haline gelmiştir. Bu nedenle maske hazırlamak ya da güzellik salonlarına gitmek gibi uğraşlarla zaman kaybetmek istemiyorsanız, bu konuda cilt rengini açan krem ve benzeri ürünlerin tam anlamıyla size göre olduğunu söyleyebiliriz.

cilt beyazlatma yöntemleri 2021
cilt beyazlatma yöntemleri 2021

Olay Natural White, Arap Kızı Kremi, Redist Beyazlatıcı Krem, Fade Out Krem, Body Krem, Transvital White Pure, Kontes Fondoten Pudralı Krem ve Nuxe Beyazlatıcı Serum gibi ürünler, cildini beyazlatmak isteyen kişiler için faydalı olacak ürünlerdir.

Yüzümüzü Nasıl Beyazlatırız?

Yaz aylarından çıktıktan sonra, birçok kişi ‘yüzümüzü nasıl beyazlatırız?’ sorusunun cevabını aramakla meşguldür. Beyaz tenli kişiler, güneş nedeniyle kararan ciltleri ve yüzleri için her zaman çözüm aramaktadırlar. Bu konuda ise birçok beyazlama yöntemi, size gerekli olan yardımı sağlayacaktır.

Yüz beyazlatma yöntemleri 2021
Yüz beyazlatma yöntemleri 2021

Yüzün beyazlayabilmesi adına öncelikle evde hazırladığınız maskelerle, düzenli kullanım sonucunda istediğiniz beyazlığı yakalamanız mümkündür. Bununla birlikte çeşitli beyazlatıcı kremler, yüzünüzün tekrardan beyazlaması için yeterlidir. Öte yandan güzellik salonları, yüz beyazlatma işlemi konusunda sizlere gerekli olan hizmeti verecektir. Bu gibi yöntemle ile yüzünüzün beyazlaması son derece kolay olacaktır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.