Country Mutfak Dekorasyon Fikirleri

0

Country Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Country mutfakları, rahatlığı sevenler için bariz bir seçimdir. Kim bir yemeğe oturup zevkli bir çiftlik evine taşınmış gibi hissetmeyi sevmez ki?

Bu tür alanlarda, denge anahtardır. En iyi mekânlar, üst üste hissetmeden rüstik dokunuşları birleştirir. Neyse ki sizler eşit derecede rahat ve şık bir alan yaratmaya doğru uzun bir yol kat edecek bir Country mutfak dekorasyon fikirleri konusunda araştırma yaptık.

Country Mutfak Tasarım Rehberi

Bir Country mutfağı tasarlarken, ev sahipleri genellikle beyaza odak rengini seçer. Bu, mutfağı daha geniş gösterebilir, ancak mutfağınıza gerçek bir stil ve kişilik eklemek istiyorsanız daha parlak renkler kullanın, ancak sadece tutarlı olduğundan emin olun.

Yani, mutfağınıza 2018 yılına uygun bir makyaj yapmak istiyorsanız, önerdikleri paletlerden herhangi bir rengi göz önünde bulundurun. Doğadan ilham alan renkler, eğlenceli pastel renkler ve cesur renkler kendi başlarına dönecek şekilde ayarlanmıştır.

country-mutfak-nasil-dekore-edilir
Country Mutfak Nasıl Dekore Edilir

Country mutfakları bozulmamış ve tamamen dağınık olmamalıdır – aslında, bu mutfak tarzını tercih eden ev sahipleri genellikle çay havlularından tabak çantasına kadar her şeyi sergileyeceklerdir.

Bu yine, mekânlara yaşanmış bir his vermek için yardımcı olur ve bir mutfak daha fazla kullanışlı yapabilir. Mutfağınızda bir şeyler sergileyebileceğini çeşitli yollar vardır. Dolaplarınıza cam kapılar eklemeyi düşünün böylece güzel tabak, kâse ve kupa koleksiyonunuz sergileyebilirsiniz.

Ayrıca fırın eldivenlerinizi, çay havlularınızı ve önlüklerinizi asabileceğiniz kancalar koymak isteyebilirsiniz. Mutfağınızın olabildiğince sade ve davetkâr olmasını sağlamak istiyorsanız, sadece bakıştan daha fazlasını düşünmeniz gerekir – odanın kokusu da aynı derecede önemlidir.

Koku söz konusu olduğunda hepimizin tercihleri ​​vardır, ancak mutfağınızı tasarlarken koku konusunda tercihleriniz olmalıdır. Taze pişmiş ekmek, kurabiye ve zencefilli kurabiye gibi kokular da dâhil olmak üzere çeşitli kokulu mumlar alabilirsiniz.

Bunlardan herhangi biri bir Country mutfağında güzel bir detay olacaktır. Gömme mobilyalar geleneksel bir Country mutfağının vazgeçilmezidir ve odanın rahat görünümüne büyük katkıda bulunur.

Açık raflar ve yüksek duvarlı bir perdeden ziyade yükseklikte depolama sağlamak için uzun boylu veya püsküllü bir tül seçebilirsiniz.

country-mutfak-dizayn
Country Mutfak Dizayn

Mutfak Dekorasyon Önerileri: Objeler

Ekose battaniyeler veya eski bir tüfek,  Country stiline uygun olabilir, ancak yeni mutfağınızın tasarımına dâhil edilebilecek çok daha fazla desen ve obje olduğunu unutmayın.

Çizgili, çiçek, ormanlık ve çiftlik hayvanı baskıları rüstik bir zemine karşı hoş görünebilir. Bu konuda her biri mutfak alanı etrafında yerleştirilebilen desenli çay havluları, fırın eldivenleri ve kupaları içeren çok çeşitli Country mutfak aksesuarları bulabilirsiniz.

Ayrıca, stil ve renklere bağlı olarak, mutfağınızda, özellikle de ekranda kaldığında, uyumlu bir şema oluşturmanıza yardımcı olacak pişirme ve yemek takımı seçiminizi düşünmelisiniz. Country mutfağınızın modern bir görünüme sahip olmasını istemiyorsanız, bazı antika detayları ekleyerek daha geleneksel ve yaşanmış bir his verebilirsiniz.

Dışarı çıkıp yemek masanızı ve sandalyelerinizi önceden sahip olunan bir setle değiştirebilir veya mekânın etrafına dolan küçük süs eşyaları alabilirsiniz. Bir Country mutfağı oluştururken, ev sahipleri sıklıkla cihazlarını daha geleneksel tasarımlarla değiştireceklerdir.

Bu tamamen gerekli olmasa da, mutfağınıza daha otantik bir Country görünümü verebilir. Dokuya doku getirmek için doğal elyaf, yün veya tıknaz pamuklu halı ile birlikte keten ve pamuk gibi kumaşları seçin.

Desenleri basit tutun – çizgili, şemsiye ve ince çizgiler, doğadan ilham alan motifler mükemmel bir seçim olacaktır. Görünümün daha modern olması için, ahşap ve taş iş yüzeyine sahip ahşap takımları, sade bir fırın ve doğal malzemelerdeki rüstik aksesuarları tercih edin.

Boyalı dolapları tercih ediyorsanız, ördek yumurtası, pıhtılaşmış krem, adaçayı veya Fransız grisi gibi yumuşak tonları seçin. Fırçalanmış çam veya meşe yemek masası ve mumlu veya vernikli ahşap döşeme ile takım country mutfak için güzel bir seçim olacaktır.

Country Mutfak İçin Dolap Seçimi

Shaker tarzı mutfak dolapları, bir Country mutfağında popüler bir seçimdir. Hem modern hem de çok geleneksel şemalara iyi uyum sağlayan zamansız bir tasarımdır, eğer potansiyel mutfak tasarımları ile sizi mutlu edecek bir mutfağa yatırım yapmak istiyorsanız, bu kesinlikle iyi bir seçenek olacaktır.

Üst düzey dekorasyon için masif ahşap, çerçeve içi kapılar seçin. Bu sayede odunun doğal rengini vernik veya cila ile tamamlayabilirsiniz. Alternatif olarak mutfağınıza uyum sağlayacak dolap renkleri seçebilirsiniz.

Çiftlik tarzı mutfaklar da bu görünümle uyumludur, bazıları boyalı veya boyasızdır. Bağlantısız mutfak mobilyaları esneklik sağlar, düzensiz duvarlarla uyumludur ve bir mutfak için ideal bir seçimdir.

Country Mutfak İçin Tezgâh Seçimi

Doğru mutfak tezgâhlarını seçmek hayati önem taşıyor, çünkü tezgâh,  mutfağınızın tasarımında çok önemli bir unsurdur. Country tipi mutfaklarda kaliteli taş veya ahşap tezgâhlar standart seçimdir.

Taş için seçim yaparsanız, rüstik hislere uymayacağı için çok cesur veya parlak bir şeyden kaçının. Örneğin, granit seçerseniz, siyahtan ziyade doğal kırmızılar, kahveler ve krem ​​harmanlarını tercih edin.

Country nin cazibesine mat bir görünüm katılacaktır. Kompozit tezgâhlar, ilave dayanıklılığa sahip taş bir görünüm sunabilir, ancak daha pahalıya mal olacak ve uzman montaj gerektirecektir.

Ahşap mutfak tezgâhları, tipik bir Country mutfağında muhtemelen en yaygın olarak kullanılan tezgâhtır. Odun biraz bakım gerektiriyor (dökülmeler hızlı bir şekilde temizlenmeli ve en iyi şekilde görünmesini sağlamak için düzenli olarak yağlanmalıdır), ancak bunu uygulamanız gerektiğinde kolayca düzeltilebilme avantajına sahip olacaksınız.

Hızlı bir cila, günlük çizikleri ve ezikleri ortadan kaldıracaktır. Stil ve pratiklik için malzemeleri karıştırmayı deneyin. Belki de kavrulup çizilebilecek ve daha yüksek bakım malzemelerini bir kahvaltı barı için saklayan alanlarda daha sert bir aşınma malzemesi kullanabilirsiniz.

Country Mutfak Dekorasyon Fikirleri 

  1. Dönüştürülmüş Değirmeninde Country Mutfak

Eski bir sanayi binasının yenilenmesinin bir parçası olarak, İngiliz bir çift modern bir yaşam ile miras hissini birleştiren muhteşem bir mutfak yarattı. Tabandan tavana dolan dolaplar duvar alanını en üst düzeye çıkarır ve bir kayar merdiven, gerektiğinde her şeye kolayca ulaşılmasını sağlar. Geniş depolama ve esnek bir çalışma alanı sağlayan bu country mutfak tasarım fikri, size ilham verebilir.

country-mutfak-dekorasyon-fikirleri-degirmen
Country Mutfak Dekorasyon Fikirleri
  1. 200 yıllık bir evde çiftlik evi mutfağı

Bu mutfak aslında çiftlik evine bitişik bir mandıra idi. Bu yüzden sahipleri onun rüstik karakterini yaşatmak istediler. Orijinal ahşap kirişlerin ortaya çıkarılması için bir asma tavan kaldırıldı ve taş tezgâh, modern ve parlak versiyonlardan daha duler ve daha doğal olan ‘deri kaplama’ içinde özenle seçildi.

country-mutfak-dekorasyon-onerileri-ciftlik-evi
Country Mutfak Dekorasyon Önerileri Çiftlik Evi
  1. İskandinav esintili kır mutfağı

Eski bir evi tamamen aydınlık bir İskandinav görünümlü mutfağa dönüştürebilirsiniz. Bütçenize uygun dekorasyon ürünleri ile açık bir country mutfak tasarlayabilirsiniz.

country-mutfak-dekorasyon-onerileri-kir-mutfagi
Kır Mutfağı Dekorasyon Önerileri
  1. Ahır görünümlü mutfak dekorasyonu
country-mutfak-dekorasyon-fikirleri-ahir
Country Mutfak Dekorasyon Önerileri

Listemizin country mutfak dekorasyon fikirleri arasında en ilginci bu olsa gerek. Mutfağınıza otantik bir hava katmak için bu fikri mutlaka denemelisiniz. Hem ucuz, hem çılgın bir fikir olan ahır mutfak projesini uygulamak için bütçenizi yormanıza da gerek yoktur. Oldukça kolay ve eğlencelidir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.