Cs:Go E-Spor Lisansı Nasıl Alınır?

0

Son zamanların en popüler oyunu olan CS:Go için E-Spor lisansı nasıl alınır merak ediyor olmalısınız? Çocukluğumuzun oyunu olan Counter Strike’ın güncel ve son sürümü olarak karşımıza çıkan CS:Go gerçekleştirmiş olduğunu uluslararası ve bazı bölgeler için geçerli bölgesel turnuvalarla oyuncuları E-Spor dünyasına girmeye teşvik ediyor.

CS:Go E-Spor Lisansı Nasıl Alınır?

Tüm dünyada geçerli olmak üzere Elektronik Sporcu olmak için almanız gereken standart bir belge bulunmaktadır. Bu lisansı çıkarmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü’ne gerçekleştirmeniz gereken bir başvuru sonucunda lisansınızı çıkartabilirsiniz. Başvuru sırasında teslim etmeniz gereken bazı belgeler bulunmaktadır.

  1. T.C. Vatandaşı olduğunuza dair kimlik numaranızın beyanı
  2. Yakın tarihli alınmış bir sağlık raporu
  3. Gerekli alanları doldurulmuş bir tescil fişi
  4. 2 adet güncel vesikalık fotoğrafınız. Bu fotoğraflardan 1 tanesi tescil fişinde kullanılacaktır.

Eğer E-Sporcu olmak istiyor ve henüz 18 yaşını doldurmamış iseniz velinizin izni ve imzası gerekmektedir. Sizin yerinize başvuruda bulunabilir ve gerekli evrakların teslimini gerçekleştirebilirler. Tescil fişini nereden indirmeniz gerektiğini bilmiyorsanız netten araştırma yaparak tescil fişi örneğini indirebilir ve çıktısını alıp doldurabilirsiniz.

Almış olduğunuz bu lisans ile çevrimiçi olarak oynanabilen tüm oyunlarda geçerli bir sporcu olmaya hak kazandınız. Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken oyunculuğunuz ve yeteneğinizi takımlara kanıtlayacak seviyeye getirerek onların dikkatini çekmek. Oyun içerisinde yer alan lig aşamalarında yükselerek başarınızı ve yeteneğinizi kanıtlayabilir, tüm dünyadan menajer ve takımların dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.