Dermaroller’i 1 Yıl Kullandım! Dermaroller Nedir, Ne İşe Yarar?

0

Dermaroller nedir, nasıl uygulanmalı, yüz için kaç iğneli olmalı, dermaroller kaç mm olmalı, öncesi ve sonrasında kullanılması gereken kremler neler. Dermaroller hakkında merak ettiğiniz bizzat uygulayarak tecrübe edindiğim tüm bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

Dermaroller Nedir? Dermaroller Ne İşe Yarar?

Dermaroller Nedir?

Dermaroller nedir, cilt üzerine uygulanan, cilt gözeneklerinde kılcal delikler açarak cildi uyarıp sonrasında onarımına zemin hazırlayan etkili cilt bakım ürünüdür. Dermaroller, genellikle sivilce izleri veya ciltte lekelerin giderilmesi için kullanılan rulo şeklinde olan ve üzerinde milimetrelik iğneler barındıran, bu iğnelerin etkisi ile cildi uyararak cilt bakımını sağlayan bir üründür.

dermaroller-nedir-ne-icin-kullanilir
Dermaroller nedir

Dermaroller, 0.25 mm, 0.5mm, 1.0 mm ve 1.5 mm iğne seçenekleri barındırır. Bu iğne seçenekleri cildin yapısı, ciltteki sorunun türü, ciltteki sorunun boyutu ve ürün sonrasında yapılan bakımlara göre değişiklik gösterir. Her farklı iğne ciltte farklı derinlikte yararlar açar. Bu nedenle hangi başlık ile kullanacağınızı aşağıda bulunan “Dermaroller kaç mm kullanılmalı” başlığını okuyun.

Dermaroller Ne İşe Yarar?

Dermaroller ne işe yarar, rulosunda bulunan milimetrelik iğneleri ile vücutta çeşitli delikler açar. Bu açılan delikler vücudu orada yara varmış gibi uyarır ve cildimizi onaran doğal kolajen liflerini fibroblastarla sentezler. Bu işlemle vücudumuz onarım işlemlerine geçer ve yeni oluşan lifler cildin görünümünü düzenler.

Dermaroller ne işe yarar, aslında kendisi cildi onarmaz. Dermaroller’in yaptığı iş vücuda hasar vermektir. Verdiği hasar sayesinde vücut uyarılır ve kendisini doğal sentezlerle onarır. Dermaroller aynı zamanda cilt bakım ürünlerinin cildi daha rahat emmesini sağladığı için kullanılan ürünlerin etkisini en az yüzde 60 oranında arttırır. Aynı zamanda cildi güzelleştirir.

Dermaroller Nerelere Kullanılabilir?

Dermaroller, ciltte birçok bölgede uygulanabildiği gibi bazı bölgelerde de uygulanması çok sakıncalı bir üründür. Dermaroller’in kullanım alanları aşağıdaki gibidir;

 • Dermaroller yüzdeki sivilce lekeleri, çukurlar, kılcal çizikler gibi birçok durum için yüz bölgesinde kullanılabilir.
 • Dermaroller cildin diğer kısımlarında da kullanılabilir. (Genital bölge harici.)
 • Dermaroller saç çıkartmak için kafatasında uygulanabilir. Ancak burada başlık seçimi çok önemlidir. Bu durumu aşağıda açıklıyoruz.
dermaroller-ne-ise-yarar-dermaroller-kac-mm-kullanilmali.fw
Dermaroller ne işe yarar

Dermaroller Kaç mm Kullanılmalı?

Dermaroller’i kullanmaktan önce hangi milimetre ile kullanılacağını seçmelisiniz. Bu seçimler cildinizin onarım süresi ve probleminiz için farklılık gösterecektir. Ayrıca her başlıkta farklı kullanım süreleri mevcuttur. Bu durumda kullanılan iğneler kırışıklıklar, yüzeysel kullanım, çatlaklar ve derin çukurlar için kullanım sırası farklıdır. Dermaroller kaç mm kullanılmalı sorusuna cevabı hem tablo hem de maddeleme olarak açıklayalım.

 • 0.25 mm Dermaroller ne için kullanılır: 0.25 mm ile en küçük başlık olan bu başlığı her gün kullanabilirsiniz. Tüm bölge için uygundur. En çok fayda alınan yer yüz bölgesidir ve bölgeyi sıkılaştırmak. Ufak delikleri kaybetmek ve kırışıklık önleyici olarak kullanılabilir.
 • 0.5 mm Dermaroller ne için kullanılır: En sık kullanılan başlıklardan biridir. Kırışıklıklar, çok derinleşmemiş sivilce lekeleri ve çukurları için kullanılması idealdir. Ben denemedim ancak saç için de kullanıldığı söylenmektedir. Haftada 1 veya cilt tipinize göre 2 gün kullanılabilir.
 • 1.0 mm Dermaroller ne için kullanılır: Derin kırışıklıklar, derin lekeler, çukurlaşmış sivilce çukurları ve akne izleri için kullanılan başlıktır. 2 haftada 1 veya 2 gün kullanılabilir.
 • 1.5 mm Dermaroller ne için kullanılır: Ürünün en büyük başlığıdır. Bu başlığı kullanırken oldukça dikkat edilmelidir. Derin vücut skarı ve derin çatlaklar için ayda 1 veya 2 gün kullanılabilir.

Aşağıdaki tabloda Dermaroller kaç mm kullanılmalı sorusunun cevabı mevcut. Ayrıca Dermaroller nerede kullanılmalı sorusunun da cevabını bulabilirsiniz.

dermaroller-hangi-siklikla-kullanilmali
Dermaroller hangi sıklıkla kullanılmalı? Dermaroller kullanım tablosu.

Dermaroller Saç Çıkartır Mı?

Dermaroller saç çıkartmaz, sadece saç çıkartmak için uyguladığınız solüsyonların daha etkili olmasını sağlar. Dermaroller’in açtığı çukurlar sonrasında uygulayacağınız serumlar daha etkili olur ve bu sayede saç çıkartma uygulamalarında daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Dermaroller tek başına uygulandığında çok büyük etkisi görünmemektedir.

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermaroller kullanımı oldukça basittir. Aşağıdaki adımları uygulayarak rahatlıkla yüz bölgesinde Dermaroller kullanabilirsiniz.

 1. Cildinizi cilt bakım köpükleri kullanarak temizleyin.
 2. Temiz cildinize uygun başlıkla Dermaroller’i gezdirin. Eğer yüz bölgesi için yapıyorsanız göz çevresi ve burunu büyük başlıklar ile uygulamaya koymayın. Daha ufak başlıklarla yapın.
 3. Dermaroller’i 10 dakika kadar vücutta gezdirdikten sonra dezenfekte edip kutusuna geri koyun.
 4. Cilt tipinize ve sorununuza uygun krem ile cildinizi doyurun. Kremi çok bol veya çok az sürmeyin. Kremleri yedirene kadar ovalayın.
 5. Hepsi bu! Dermaroller kullanımı sonrası yoğun güneş ışınına çıkmayın ve 2 saat boyunca yüzünüzü yıkamayın.

Dermaroller Sonrası Hangi Krem Kullanılır?

Dermaroller kullanımı öncesi ve sonrasında farklı bakım kremleri, serumları kullanmalısınız. Dermaroller’i kullanmadan önce yüz temizleme köpükleri ile yüzünüzü temizleyin. Bu köpüklerin markası önemsizdir. Herhangi bir eczaneden temin edebilirsiniz. Sonrasında bepanthol gibi onarıcı bakım kremleri kullanabilirsiniz. Eğer yazın Dermaroller kullanıyorsanız kullanım sonrasında dışarı çıkmanız gerekirse güneş kremi de kullanın.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.