Doğal Kış Makyajı Önerileri ve Makyaj Örnekleri 2021

0

Her yıl değişen, güzelleşen, artan moda ve trendlere uygun makyaj modelleri var. Bizlerde bu değişken güzellik dünyası için sizlere makyaj yapma teknikleri ve size ilham vereceğini düşündüğümüz doğal kış makyajı önerileri hazırladık. Elbette hepsi yeni modaya uygun, işte bu kış deneyebileceğiniz 2021 doğal kış makyajı önerileri..

Doğal Kış Makyajı Önerileri ve Makyaj Örnekleri 2021

Doğal Kış makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Kış makyajından önce bilinmesi gerekenler var. Önce onları sıralayalım istedik;

  • Cildin kış mevsiminde daha fazla neme ihtiyacı vardır.
  • Kışın cilt kuruması, çatlama gibi sorunları daha fazla olur.
  • Yaz mevsiminde günde bir defa nemlendirici ürün kullanıyorsanız kışın bunu iki katına çıkartmalısınız.
  • Yazın haftada bir cilt bakım maskesi yapıyorsanız bunu ikiye katlayın.
  • Kışın kullandığınız fontötenleriniz ve pudranız cilt tonunuzdan bir kat koyu olmasına özen gösterin.

2021 Makyaj Modası

Doğal Kış Makyajı Önerileri ve Makyaj Örnekleri 2021
Doğal Kış Makyajı Önerileri ve Makyaj Örnekleri 2021

Bu sene gerçekleştirilen tüm defile ve kreasyonlarda gördüğümüz gibi doğal tonlar ön planda tutulmuştur. Bu nedenle 2021 kış makyajında daha fazla natürel tonlar kullanacağız. Natural makyaj modellerinin en belirgin özelliği ise yüz hatlarımızı olabildiğince doğal göstermektedir.

Nude Dudaklar

Doğal kış makyajı nasıl yapılır 2021
Doğal kış makyajı nasıl yapılır 2021

Bu senenin kış makyaj trendleri arasında zirveyi yaşayan tatlı ve nüde tonları dudaklarımıza sürmeye başlamalıyız. Daha koyu renkler yerine daha genç – tatlı nüde ton serilerindeki rujlar bu senenin dudak makyajında pek bir moda oldu.

Dolgun Kirpikler

Kış makyajı önerileri 2021
Kış makyajı önerileri 2021

Kirpik dolgunlaştırma, kirpik hacimlendirme çok önemli. Bu sene yaşayacağımız kış makyajında ön plana çıkacak olan en önemli nokta kirpikler. Bu nedenle kirpik yapımıza ve tipimize en uygun maskaraları seçmeliyiz. Ekstra, Extreme türü maskara modellerini seçmek kirpiklerimizi olduğundan daha dolgun ve daha kalın göstermek için idealdir.

Porselen Makyaj Modelleri

Hatırlarsanız bundan beş sene önce moda olan Porselen makyaj bu senenin de modası olmaya devam ediyor. Meşakkatli ve uzun süren bir makyaj çeşidi olsa da 2021 kış makyajında trend olmayı başardı.

Porselen makyaj nasıl yapılır
Porselen makyaj nasıl yapılır

Profesyonel ellerde yaptırabileceğiniz porselen makyajı evinizde de yapabilirsiniz ama bunun için gerekli bilgileri ve adım adım uygulanacak makyaj malzemelerini iyi analiz etmeniz gerekli. Çıktığı ilk yıllarda çok pahalı olan porselen makyaj fiyatları şu an eskisi kadar şuh fiyatlara sahip değil.

Cilt Tonunu Eşitleyin

Cilt tonunu eşitleyin
Cilt tonunu eşitleyin

Kış makyajı yaparken mutlaka ama mutlaka kapatıcılar ve aydınlatıcılar kullanmalısınız. Cilt tonunun eşitlenmesi kış makyajının yapılmasında çok önemlidir. Eşitleme işlemlerini cilt tipinize en uygun bir makyaj ürünü ile yapmalısınız. Özellikle cildinizin yağ dengesini ve cilt tipini iyi bilmeniz gerekiyor. Eğer bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz herhangi bir güzellik uzmanına danışabilirsiniz.

Pembe Tonlar

Pembe makyaj ipuçları
Pembe makyaj ipuçları

Şeftali – pembe tonlarını tercih edin. Eğer açık tenli iseniz tabi. Esmer ve kumrallar kesinlikle Nude tonlarına dönmelidir. Kışın yapılabilecek gece makyajlarında ise daha metalik tonları makyaj stillerinize yansıtabilirsiniz.

Renk Dengesine Dikkat

renk dengesine dikkat
renk dengesine dikkat

Örnek verecek olursak eğer dudaklarınıza pembe bir ruj sürdüyseniz yanaklarınıza daha koyu renklerde pudra ve fondötenler uygulamamalısınız. Renk uyumuna özen göstermeniz gerekmekte. Siz dudağınıza pembe ruj çekerken yanaklarınıza daha koyu bir makyaj ürünü kullanırsan hoş görünmek yerine aksini yaşatacaktır.

Mürdüm Tonları

Mürdüm rengi makyaj ipuçları 2021
Mürdüm rengi makyaj ipuçları 2021

Mürdüm renginin 2021 modasında apayrı bir önemi olduğunu daha önceki makalelerimize belirtmiştir. Bu renk doğal kış makyajı önerilerinde de ön plana çıkmayı başardı. Bu rengi hem makyajınızda hem de kıyafetlerinizde yansıtmayı unutmayın.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.