Doğal Makyaj Görünümünü Sağlamanın 8 Püf Noktası

0

Yeni, parlak bir yüz hep tarz olacak. Kadınların neden doğal bir görünüm tercih ettiğine ilişkin çeşitli nedenler var. Geç saatte başlayıp tam bir makyaj uygulayacak vaktiniz yoksa makyaj yapılmayacak bir görünümde spor yapılmış gibi hissedebilirsiniz. Sebep ne olursa olsun, doğal makyaj görünümüne ulaşmak için 8 ipucu yazımızda sizi bekliyor.

Doğal Makyaj Görünümünü Sağlamanın 8 Püf Noktası

1. Yüzünüzü Yıkayın ve Nemlendirin

Herhangi bir makyaj uygulamak için önceden, yüzünüzün iyice yıkanmış ve nemli olduğundan emin olun. Kokusuz bir losyon kullanarak, bezelye boyutunda bir bezi alıp cildinize yuvarlak bir hareketle hafifçe ovun.

Makyajınızı uygulamadan önce nemlendiriciyi kullanmak yanlış uygulama riskini azaltacaktır. Ancak, bazı losyon türleri gözenekleri tıkayabilir ve konuyu daha da kötüleştirebileceğinden, komedojenik olmayan losyonları kullandığınızdan emin olun.

Doğal Makyaj nasıl yapılır
Doğal Makyaj nasıl yapılır

2. Kapatıcı

Çoğumuz yüzünde herhangi bir leke olmaması için şanslı değiliz. Görünüşlerini azaltmak için gözlerin etrafına ve herhangi bir lekeye dolgu yapınız. Seçtiğiniz kapatıcı cilt tonunuz ile eşleşmesi gerekir. Kapatıcı kullanırken daima lekenin üzerine değil doğrudan lekeye uyguladığınızdan emin olun. Ve ayrıca çok fazla kapatıcı kullanmamayı unutmayın, sadece lekeleri örtbas etmeye yetecek kadarına ihtiyacın var.

3. Fondöten Uygula

Fondöteni daha yağlı kısımlara uygulayın. Cilt renk farklılıklarınız veya gözlerinizin altındaki torbalarınız varsa, çember çizgisine 3 nokta yerleştirin ve halkayı parmağınızı kullanarak cildinize yavaşça yayın.

4. Bronzlaştırıcıyı uygulayın.

Bronzer, doğal bir parlaklık yaratmanın harika bir yoludur. T- yüz hattı boyunca ve elmacık kemiklerinizde bronzlaştırıcı allık ve pudrayı kullanabilir ya da tüm yüzünüze ekleyebilirsiniz.

doğal makyaj ipuçları 2021
doğal makyaj ipuçları 2021

Bronzer karanlık bir cilde sahip insanlarda daha iyi görünüyor, ancak daha açık tonda cildiniz varsa doğal allık kullanın. Krem bulanıklığı genellikle tozdan daha iyidir çünkü, daha uzun sürer ve toz pudralar yüz üzerinde çirkin bir etki yaratır.

Bir şampanya rengi olan allık kullanarak, parmağınızla küçük bir miktar halkaya koyun ve ovun onu elmacık kemiklerinizde harmanlayın. Ayrıca, iyi sonuçlar almak isterseniz kaliteli bronzlaştırıcı kullanmak çok önemlidir. Tüm kozmetik ürünlerinde tüm cilt tonları için mevcut bronzlaştırıcılardan bir çeşitlilik vardır ve onlar doğal bir görünüm elde etmek için idealdir.

doğal makyaj önerileri 2021
doğal makyaj önerileri 2021

5. Eyeliner

Güzellik uzmanları, kavrulmuş renkte jel astarı ile gözlerin üzerini kaplamanızı önerir. Alt kirpik çizgisinin üçte birini ve en iyi kirpik çizgisinin üçte ikisini çizin ve çizgiyi lekelemek için pamuk çubuk kullanın.

Her iki gözün iç köşelerine beyaz göz kalemi uygulayarak onları daha büyük ve daha parlak görünür hale getirir. Bazı kadınlar bunu kaş kemiği altındaki kısma beyaz göz farı veya göz kalemi ile birleştirmeyi sever.

6. Göz Farı

Tüm kapağınıza nötr, hafif bir ton verin ve katın birazcık üstünü uygulayın. Kırışıklığınızı kapatmak ve üst kapağı yumuşak bir şekilde çizmek için biraz daha koyu renk kullanın. Doğal görünüm için renklerle harmanlayın.

7. Rimel

Kirpiklerinizi kıvırın ve tek bir maskara çeşidi uygulayın. Kirpiklerinizi öne çıkarmak istiyorsanız, birden fazla kat uygulayın.

Doğal Makyaj Görünümünü Sağlamanın 8 Püf Noktası
Doğal Makyaj Görünümünü Sağlamanın 8 Püf Noktası

8. Dudaklar

Parlak bir dudak parlatıcısı veya koyu mat ruj kullanmaktan kaçının. Dudak lekesi genellikle daha iyidir, çünkü daha uzun sürer ve daha doğal görünür. Doğal dudak renginize benzer bir renk seçmelisiniz. Dudaklarınızın ortasına az miktarda parıltılı rötuş yaptırmalısınız.

Yukarıda bahsedilen ipuçlarından birini veya tümünü uygularsanız, her zaman doğal bir görünüm elde edebilmelisiniz. Makyajınızı uygulamadan önce yüzünüzü iyice nemlendirebilirsiniz, doğal bir temel kapatıcı ve bronzlaştırıcı kullanın ve dudaklarınıza, kirpiklerinize ve gözlerinize özel dikkat edin.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.