Doğal Makyajın Püf Noktaları – Doğal Makyaj Yapmak

0

Doğal Makyajın Püf Noktaları

Devamlı süreklilik arz eden sektörlerden biri olan makyaj malzeme üretimi her geçen gün artmaktadır. Geçmiş zamana göre özellikle daha organik maddelerden üretilme yönüne giden bu sektör sağlığını düşünürken makyaj yapmaktan da geri kalmak istemeyenler için önemli olmaktadır.

Medya ya da görsel showlarda bulunmayan kişilerin tercih ettiği doğal makyajı yapmak için bazı püf noktaları yazı içerisinde bulabilirsiniz.Hazırsak doğal makyajın püf noktaları listesine geçelim.

doğal makyajın püf noktaları

Doğal Makyajın Püf Noktaları

Yaşa Uygunluk

Her yaşın bir güzelliği vardır, bu güzelliği bozmamak kaş yapalım derken göz çıkarmamak anlamında yaşa uygun makyaj yapılması doğallığı yansıtacaktır. Genç yaş gurubunda olan kişilerin abartıdan uzak hem nemlendirici hem de koruyucu etkili sönük renkli ruj ve gözlere bir kalem ve rimel çekmeleri son derece doğal bir makyaj olacaktır. Orta yaş ve üstü gurubunda olanların ise ciltlerinde oluşan leke ve çizgileri yok edecek ufak makyaj hileleri ile makyajlarını tamamlamaları gerekir. Yüzde belirgin olmayan az dozda sürülen allık ve göz çevresine yapılan farlar abartıdan uzak ve tene iyice yedirilerek yapılmalıdır.

Fondötenden Çok Az Faydalanmak

Öncelikle cildinize uygun tonda seçilmiş bir fondöten ile yüzdeki renk tonları astar niyetine çok şeffaf bir şekilde yüz ve boyun kısmına uygulanmalıdır. Fondöten kapatıcı özelliği açısından doğal makyajın olmazsa olmazıdır. Ancak dozu fazla kaçırıldığında yüzde artı bir tabaka gibi görünür ve sıcaklığa dayanıksız olması nedeniyle akar. Ayrıca cildin kusurlarını kapatmaya yönelik olan ürün gereğinden fazla kullanıldığında kusurları ortaya çıkarmaktadır.

Gözler

doğal makyajın püf noktalarıYüzde en fonksiyonel olan gözlerdir.Bu yüzden gözler doğal makyajın püf noktaları açısından çok önemlidir. İletişimde göz göze gelmek çok önemlidir. Yüzünüzde gözleri ortaya çıkarmak demek doğal makyaj yapmakla eş anlam taşır. Bunun için yapılması gereken; kirpikleri muhakkak kıvrık hale getirmek ve sadece üst kirpik diplerini teninize uyumlu kalemle belirginleştirmek gerekir. Kirpiklere uygulanacak rimel sonrası doğal bir görünü elde etmek mümkün. Göz kapaklarına her hangi bir işlem yapılmamalıdır.

 

Dudaklar

doğal makyajın püf noktalarıDudaklar yüzde yer alan bir diğer dikkat çekici bölümdür. Öncelikle dudaklardaki çatlakları balsam ile doldurarak pürüzsüz bir dudak makyajına geçmek gerekir. Kurumuş, çatlamış üst derisi alınmış dudaklar bu balsam ile nemlenecektir. Nemlenmeyle birlikte çatlaklıklar dolacak ve pürüzsüz dudaklar ruj sürümüne uygun hale gelecektir. Dudak rengine en uygun olan bir ton artı yada eksi renkli ruj dokundurma yöntemiyle dudağa uygulanmalıdır. Elde edilen bu hafif renkteki ruj doğallığı yansıtmak için en etkili uygulama olacaktır. Bu uygulamanın üzerine sürülecek renksiz parlatıcı ile dudak makyajı doğal olarak tamamlanacaktır.

Yukarıda sayılan 4 adımda doğal bir makyaj elde etmek mümkün olacaktır. Bu doğal makyajın püf noktaları ile doğal güzelliğinize makyaj ile ayrı bir doğallık ve ışıltı gelecektir. Yapılan araştırmalarda hem kendi cins hem de erkeklerin makyaj yerine doğallığı seçtikleri belirlenmiştir. Makyaj adı altında bu yöntem ile yapılan doğal bir makyaj ile doğallığınız kaybolmadan yüzünüze de bakım yaptırmış olursunuz.Doğal makyajın püf noktaları yazımız hakkında aşağıdan yorum yapabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.