Doğal Selfie Makyajı Nasıl Yapılır?

0

Doğal Selfie makyajı nasıl yapılmalıdır ?

           Son dönemlerin en çok tercih edilen çekimi olan özçekim olarak bilenen Selfie çekiminde nasıl makyaj uygulanmalıdır bu yazımızda okurlarımıza anlatacağız.

Doğal Selfie makyajı nasıl uygulanır?

Doğal Selfie makyajını yapabilmek için yapılması gereken birinci kural pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır. Cildinizin herhangi bir noktasında sıkıntılı bir yer var ise yoğun bir fondöten çalışması ile sıkıntılı bölgeyi kapatıyoruz eğer cildinizde hiçbir problem yoksa gayet sade ve pürüzsüz ise hafif bir fondöten uygulaması ile cildimizi doğal selfie çekimine hazırlıyoruz. Cildinize uygulandığınız fondöten sonrası cilde pudra uygulaması ile fondöten beslenmelidir.

     Fondöten ve pudra uygulamasının ardından önemli bir bölgeye göz makyajına geçiyoruz. Doğal selfie makyajı için göz kapağınızın üstüne gayet doğal renk olan pembe ve tonları far tercihi yaparak göz kapağınıza uygulamalısınız.  Far tercihinizi uygun bir şekilde tamamladıktan sonra gözün üst kapağına eyeliner çekerek ve daha sonra rimel uygulaması ardından gözlerinizi de Doğal selfie için hazırlamış bulunuyorsunuz.

Doğal Selfie makyajımızın yavaş yavaş sonuna gelirken cildimize renk katması için doğal bir allık tercihi ile cildimizi renklendirmeyi de unutmamalıyız.

Doğal Selfie makyajında cilt ve göz uygulaması ardından son olarak  dudak makyajına geçiyoruz. Dudaklarınızın Selfie çekiminde ön plana çıkmasından yanaysanız dudaklarınıza sedefli rujlar (metalikmiş gibi parlayan)  uygulamanız gerekecektir.

  Sedefli ruj önerisi ardından siz okurlarımıza önemli bir dipnot düşmemiz gerekecek. Makyajınız doğal olduğu için sedefli rujlarda oldukça açık renkler uygulamanız makyajın doğallığı için oldukça önemli olacak.

Doğal ve sade selfie makyajımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yapacağınız bu makyaj uygulaması ile oldukça sade ve güzel görünüme sahip olarak fotoğraflarda oldukça dikkat çekeceksiniz.

 

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.