Doğalgaz Faturası Az Gelmesi İçin Ne Yapılmalı
Doğalgaz Faturası Az Gelmesi İçin Ne Yapılmalı

Doğalgaz Faturası Az Gelmesi İçin Ne Yapılmalı ?

Doğalgaz yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olan en önemli yakıt türleri arasında yer alıyor. Her alanda kullanılan bu yakıt sonrası gelen faturanın yüksek olması kişileri mutsuz edebiliyor. Bu mutsuzluğa düşmemek için alınması gereken önlemleri zamanında yaparsanız fatura konusunda verimli bir sonuç elde edebilirsiniz. Doğalgaz özellikle kış aylarında daha fazla kullanılıyor. Bu kullanıma bağlı olarak da en yüksek fatura bu dönem içerisinde geliyor. Aşağıda belirtilen doğalgaz faturası az gelmesi için ne yapılmalı listesindeki önlemleri alır ve uygularsanız faturanızda tasarruf sağlayarak maddi açıdan kazanç elde edebilirsiniz.

Doğalgaz Faturası Az gelmesi İçin Ne Yapılmalı ?

Kombi Bakımını Yaptırın

Bilimsel yapılan çalışmalar sonucu bakımı yapılan kombi bakımı yapılmayan kombiye göre daha tasarruflu çalışıyor. Özellikle iç temizliğinin yapılması sonucu kombi çalışma açısından daha az enerji harcıyor. Bu da faturanıza olumlu yansımalar yapıyor. Bunun için kış gelmeden mutlaka kombi bakımı konusunda uzman bir firmadan destek alın.

Petek Temizliğinizi Yaptırın

Kullanıcıların en şikayet ettiği konulardan biri peteklerdir. Peteğin üst kısmı ısınıyor alt kısmı ısınmıyor şikayetleri kış aylarında oldukça revaçta olur. Bu durum kombinin daha çok yorulmasına ve aşırı çalışmasına neden olur. Ayrıca odanızın ısınma oranı da düşer. Bunun için petek temizliğini yaptırmanız da faturaya etki eden unsurların arasında yer alır.

Oda Termostatı Kullanın

Kombinizin hangi ayarda çalışacağını kombi üzerinden ayarlarsınız. Ayarladığınız ısıda kombi sürekli olarak çalışır. Sürekli olarak çalışması faturanıza olumsuz olarak yansır. Bunun yerine oda termostatı kullanmanız odanın ısı ayarını yapmanıza olanak sağlayacaktır. Odanın sıcaklığını 25 derece yaptınız. Oda bu sıcaklığa ulaşınca kombi çalışmayı durdurur ve beklemeye geçer. Ne zaman odanın sıcaklığı düşmeye başar o zaman çalışır ve bu sıcaklığa gelince durur. Bu sayede tasarruf elde edilmiş olur.

Bina Yalıtımı Yaptırın

Bina yalıtımı yaptırmanız evinizin daha hızlı ısınmanıza yardımcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken kaliteli malzeme kullanılarak yapılmasıdır. Bu sayede sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz. Mantolama olan evlerde doğalgaz faturası %30 ‘lara kadar düşebiliyor.

Sizde bu önlemleri alarak kış ayına daha rahat bir şekilde girebilir ve doğalgaz faturasının yüksek gelmesini önleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here