Düğün Makyajı Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmelidir?

0

Hayatınızdaki en özel günlerden biri hiç şüphesiz ki düğün gününüzdür. O gün tüm davetlilerin gözü üzerinizde olacak ve birçok fotoğraf ile düğününüz ölümsüzleştirilecek. Bu özel gününde tüm kadınlar mükemmel görünmek ister. Kusursuz bir makyaj ve harika bir gelinlik ile düğününüzü gerçekleştirmek istersiniz. Gelinliğinizin güzelliğini makyajınız ile desteklemelisiniz. Bunun için de size yakışacak bir gelin makyajı seçmenizde fayda vardır. Peki düğün makyajı nasıl yapılır, düğün makyajı yaparken nelere dikkat edilmelidir? işte merak ettiğiniz tüm sorunların yanıtları..

Düğün Makyajı Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düğün Makyajı Nasıl Yapılır
Düğün Makyajı Nasıl Yapılır

Makyajınız bütün gün dayanacak, akmayacak ve cildinizde doğal duracak kalitede olmalıdır. Böylece düğün fotoğraflarınızda da harika görüneceksiniz. Eğer ki düğününüz gece düğünü değil ise gelin makyajınızda koyu ruj kullanmak abartı duracaktır. Onun yerine biraz daha nude bir ruj ile dumanlı göz makyajı tercih edebilirsiniz.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin makyajı sanılanın aksine, daha doğal ve taze görünümlü olmalıdır. Yüzünüzü aydınlık göstermeli ve cilt kusurlarınızı kapatmalıdır. Yüzünüze uygun kontür uygulanmalıdır. Ayrıca ten renginiz ile uyum sağlayacak, kapatıcılığı yüksek ve pürüzsüz görünen bir fondöten tercih etmelisiniz.

Düğün Makyajı Nasıl Yapılır 2021
Düğün Makyajı Nasıl Yapılır 2021

Yüzünüzde kullanılacak fondöten boynunuzdan farklı bir renkte olur ise muhtemelen komik görüneceksiniz. Ayrıca boynunuz ve yüzünüzde renk eşitsizliği olduğu takdirde, makyajınız tüm doğallığını yitirecektir.

Düğün Makyajının Olmazsa Olmazları

Düğün makyajının olmazsa olmazı, doğallıktır. Doğal görünümlü, aydınlık bir makyaj sizi olduğundan çok daha güzel ve taze gösterecektir. Bunun için de makyajınızda doğru makyaj malzemelerinin kullanılması çok önemlidir.

Bu liste doğru fondöten, doğru ruj rengi, saç ve gelinliğiniz ile uyum sağlayacak doğru göz makyajı, yüz hatlarınız için doğru kontür, vs. olarak uzar gider. Makyajınızı bir profesyonelin yapmasında fayda vardır. Cildinize en uygun fondöteni seçerken, boynunuzda deneme yapabilirsiniz.

Ayrıca abartılı allık ve aydınlatıcı kullanımından sakınmanız gereklidir. Çok fazla pembe allık yerine daha turuncuya kaçan allık rengini tercih edebilirsiniz. Makyajınızın sizi gün boyu taşıyacak nitelikte olması gerekir. Rujunuz, fondöteniniz kalıcı olmalıdır. Akmayacak ve dayanıklı olması, günü güzel geçirmenizi sağlayacaktır.

Düğünden Önce Cilt Bakımının Önemi

Düğün Makyajı Nasıl Yapılır
Düğün Makyajı Nasıl Yapılır

Düğün telaşı aylar önceden başlar. Kadınlar bu anlamda daha evhamlı olduğu için düğün makyajının nasıl olması gerektiğini aylar önceden düşünüyor. Düğün makyajınızın mükemmel olması için, düğünden birkaç ay önce düzenli cilt bakımına başlamanızda fayda vardır.

Düzenli peeling ve maske yaparak, cildinizin ihtiyacı kadar da nemi sağlayarak düğün gününüze kadar sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Sivilcelerden arınmış sağlıklı bir cilt üzerinde makyaj daha hoş duracaktır.

Kusursuz bir cilt makyajı için, kullandığınız malzemelerin kaliteli olması gereklidir. Yeteri kadar nemlendirilmiş cildinizin üzerine makyaj bazı kullanmalı, bazın üzerine ise fondöteni eşit bir şekilde dağıtmalısınız.

Gözaltı torbalarınızı uygun bir kapatıcı ile gizlemelisiniz. Elmacık kemiklerinizin biraz üstüne, göz pınarlarınıza ve dudak çizginizin üstüne aydınlatıcı uygulayarak, aydınlık bir makyaj elde edebilirsiniz. Bu önerileri dikkate alarak gelin makyajınızın harika olmasını sağlayabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.