Dumanlı Göz Makyajı Teknikleri ve İpuçları 2021

0

Dumanlı bir göz makyajı son zamanlarda en moda olan konulardan birisidir. Siyah ve koyu renklerin hakim olduğu bu makyajla gözleriniz hemen fark ediliyor. Ayrıca bu makyajla hem günlük hem de abiye kıyafetlere uyum sağlamanız mümkün. Gözleri çok daha etkileyici ve derinlikli gösteren dumanlı göz makyajı yapmanın püf noktalarını ve bütün adımlarını yazımızda bulabilirsiniz. İşte dumanlı göz makyajı teknikleri ve ipuçları..

Dumanlı Göz Makyajı Teknikleri ve İpuçları 2021

Gözlerin Hazırlanması

Dumanlı göz makyajı koyu bir makyaj olduğu için göz çevresinin gözlerdeki ten renginin bir alt tonu ile kapatılması gerekiyor. Tamamen kapatılmış bir göz çevresinde bu makyaj çok daha güzel görünüyor. Daha sonra gözlerinizin altını bir bantla kapatın. Çünkü koyu renkli olan bu makyajın silinmesi de zor oluyor. Başka yerlere bulaşmaması için bantlardan yardım alabilirsiniz.

dumanlı göz makyajı nasıl yapılır
dumanlı göz makyajı nasıl yapılır

Dumanlı göz makyajının üçüncü adımı ise mat bir gölge oluşturulması aşamasıdır. Rengi seçerken gözlerinizle uyumlu bir renk seçmelisiniz. Gözünüzün üstünü tamamen kapatacağınız için geniş bir fırçadan yardım alabilirsiniz. Dördüncü adımda da göz kapağınız üzerindeki bandı kapsayacak şekilde gri bir far sürmelisiniz. Bu şekilde koyu renk dumanlı gözlerin temeli atılıyor.

dumanlı göz makyajı ipuçları ve öneriler
göz makyajı ipuçları ve öneriler

Karışım ve Siyah Gölge

Göz bebeğinize gelecek şekilde göz kapağının ortasına metalik ya da açık ton bir far sürerek karıştırmak ise dumanlı göz makyajının beşinci adımı.

Dumanlı göz makyajı teknikleri 2021
göz makyajı teknikleri 2021

Tabi bunu farklı bir fırça ile yapmanız daha doğru olur. Altıncı adım ise biraz isteğe bağlı. Daha koyu ve gece dumanlı bir makyaj yapmak isteyenler gri gölgeye ek olarak siyah bir farla da geçebilirler.

Kirpik Dipleri

Dumanlı göz makyajının bir diğer önemli bölümü yedinci adım olan kirpik diplerinin daha belirgin hale getirilmesidir. Kirpiklerin belirgin kılınması dumanlı gözlerin en önemli özelliğidir. Bunun için siyah bir farla kirpik diplerinizi geçmelisiniz. Bu işlemi yaparken çok daha keskin ve ince uçlu bir fırça kullanırsanız daha rahat edersiniz.

göz makyajı nasıl yapılır
göz makyajı nasıl yapılır

Etkileyici ve hemen fark edilen dumanlı gözlerin en belirgin özelliği koyu kirpik dipleridir. Gözünüze yapıştırdığınız bandı çıkarma zamanı geldi. Kirpiklerinizi güzelce kıvırıp rimel sürmek dumanlı göz makyajının sekizinci adımıdır. Daha da etkileyici bakışlar için rimeli bol kullanmaktan çekinmeyin.

Dumanlı Göz Makyajının Son Adımları

Belirsiz ve seyrek kaşlara sahip olmak çoğu kadının sorunlarından birisidir. Dumanlı ve etkileyici bir göz makyajı için de kesinlikle belirgin ve dolgun kaşlar gerekiyor. Kaşlarınızı böyle değilse boyayabilirsiniz.

Smokey eye
Smokey eye

Son adım olarak dumanlı makyaja uygun bir ruj sürebilirsiniz. Rujunuzun rengi de makyajınızı tamamlamalı ve yumuşak bir renk seçilmeli. Hafif pembe tonundaki rujlar karamel ya da şeftali renkli bir ruj bu makyajı tamamen bir bütün haline getirir.

Çünkü dumanlı gözlere abartılı bir ruj rengi seçemezsiniz. Eğer öyle yaparsanız hem gözleriniz hem de dudaklarınız abartılı bir renkte olur. Bu da tamamlayıcı olmaktan çok göze batan bir görüntü yaratır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.