Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

0

Cilt sağlığı için cilde düzenli bakım yapmak hem cildin canlanmasını sağlar hem de daha dinç ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. Düzenli olarak cilt bakımı yapmak için kozmetik ürünler kullanılabileceği gibi evde bulunan veya aktarlardan alınabilecek doğal ürünler ile de cilt bakımı yapılabilir. İşte cilt bakımı için en çok kullanılan ürünlerden birisi de elma sirkesidir. Elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir?

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

  • Sivilcelerin ortadan kaldırılmasını sağlar.
  • Cildin Ph dengesini korur. Bu sayede sivilce oluşumunu önlerken var olan sivilcelerinde iyileşmesini sağlar.
  • Cildin temizlenmesini ve nemlenmesini sağlar.
  • Antiseptik özelliği sayesinde bakteri kaynaklı sivilce oluşumunu önler.
  • Antiseptik özelliği siğillerinde yok olmasını sağlar.
  • Güneş yanıklarını ortadan kaldırır.
  • Tıraş sonrasında losyon olarak kullanılırsa tahriş olan cildi onarır.

Elma Sirkesi İle Yüz Beyazlatma

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Neler
Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Neler

Elma sirkesi içerisinde bulunan asit cildin renginin açılmasına yardımcı olur. Ciltte oluşan lekeler ve güneş yanıkları elma sirkesi kullanılarak ortadan kaldırılıp cildin rengi açılabilir. Elma sirkesi ile yüz beyazlatma uygulamasında 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı su karıştırılarak pamuk yardımı ile temiz cilde sürülür.

Bu şekilde 20 dakika bekledikten sonra cilt yıkanır. Elma sirkesi ile yüz beyazlatma uygulaması için 1 ay boyunca bu yöntemin düzenli olarak uygulanması gerekir.

Elma Sirkesi Yüze Her gün Sürülür mü?

Elma sirkesi cilt için çok faydalıdır ve düzenli kullanım gerektirir. Elma sirkesi yüze her gün sürülür mü bu şekilde kullanmanın zararı var mıdır? Buda merak edilen bir konudur.

Elma sirkesi su ile inceltilip kullanıldığı sürece yüze her gün uygulanabilir. Eğer cildiniz çok hassas ise ve sirkeyi sürdüğünüzde kızarıyor ise bu durumda elma sirkesini belirli aralıklarla kullanmalısınız. Elma sirkesinden tam anlamıyla yaralanmak için düzenli kullanım şarttır.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları
Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Elma Sirkesi İle Yüz Temizleme

Elma sirkesi ile yüz temizleme işlemi için yine aynı şekilde aynı oranda sirke ve suyu karıştırarak sirkeyi inceltmeniz gerekir. Bu şekilde sirkeyi düzenli olarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Elma sirkesi ile yüz temizleme işlemi ciltteki akne ve sivilcelerin yok edilmesini sağlarken cilt lekelerinin de yok olmasını sağlayacaktır.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

İbrahim Saraçoğlu elma sirkesi kürü ile sivilce izlerinden kurtulmanın mümkün olduğunu söylemektedir. 1 kahve fincanı asetik asit içermeyen doğal elma sirkesi ile 1 kahve fincanı maden suyu karıştırılarak sabah akşam sivilceler üzerine pamuk ile sürülüp yarım saat bekletilmelidir. Bu sayede sivilcelerden ve sivilce izlerinden kurtulmak mümkündür.

Elma Sirkesi ile cilt bakımı
Elma Sirkesi ile cilt bakımı

Yüze Elma Sirkesi Kullananlar

Yüze elma sirkesi kullananlar elma sirkesinin cilt üzerindeki etkilerini kısa sürede görmektedir. Birçok cilt uzmanı tarafından elma sirkesinin cilt için kullanımı hakkında bilgiler verilmekte ve kullanım için çeşitli yöntemler anlatılmaktadır. Yüze elma sirkesi kullananlar cilt problemlerini iyi tanıyarak düzenli olarak elma sirkesinin kullanımı ile daha sağlıklı ve temiz bir cilt yapısına kavuşabilirler.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.