En Güzel Kapı Süsü Fikirleri / Kapı süsü nasıl yapılır

0

Ev içinde, süslemesi inanılmaz derecede kolay, mevsimlerle değişebilen ve büyük bir etki yaratan iki alan var. İlki şömine alanı ve ikinci alan ise ön kapıdır! Evde yaşayanların ruh hallerini bile rahatlıkla yansıtabilen en güzel kapı süsü fikirleri, hem sizin hem misafirlerinizin ruh halini değiştirebilir. Bu konumuzda kapı süsleri konusunda değişik ve ilginç fikirler vererek, bu süsleri kendinizin bile kolaylıkla yapmanızı sağlayacağız.

Eski Çizmelerden Kapı Süsü yapmak

Kapı süsleri özellikle bahar mevsimi için mükemmel bir seçimdir. Çocuklarınızın yağmur çizmeleri, bir şemsiye veya yapay çiçekler ve kurdele ile birlikte bir sulama kutusunu toplayın. Yapay çiçeklerinizi kutunun içine yerleştirin ve bir kurdele bir süs veya askı olarak sabitleyin. Kapı dekorunuzu çelenk askısı veya renkli ip şeritleri kullanarak asın. İşte bu kadar!

cizme kapı susu

Monogram Kapı Süsü

Monogramlar aile adınıza saygı göstermenin eğlenceli bir yoludur! Monogramlar, en az son beş yıldır trend olmaya devam ediyor ve hala görünüşleri çok beğeniliyor. Kendiniz yapmak için, bir hobi mağazasından büyük bir harf satın alabilirsiniz veya bir desen ( köpük olabilir ) , bir tahta parçası (veya köpük tahta) ve bir yapboz kullanarak birisini kesebilirsiniz. Harfi elinizde bulundurduğunuz herhangi bir yaratıcı ortamla örtün – yosun, sicim, kumaş, düğmeler, deniz camı, mermi veya boya. Hatta sevdiklerinizin baş harflerinden oluşan kapı süsleri yapabilirsiniz. Hem eğlenceli, hem de romantik olacaktır.

mongram kapı süsü

Kara Tahta Kapı Süsü

Bir tepsi, çerçeve veya dolap kapısının iç kısmını kara tahta haline getirmek için boyayın. Yazı tahtanızı ilham verici bir söz, karşılama mesajı, monogram veya çeşitli atasözleri ile doldurun. Bu fikir çok değişik olacaktır.  Çünkü burada mesajınızı, mevsime veya ruh halinize uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Örneğin “ Şşşşş Bebek Uyuyor “ yazabilirsiniz. Veya o günkü modunuza göre her hangi bir mesaj yazarak, misafirlerinizi karşılayabilirsiniz.

Kara tahta kapı dekoru

Çiçek Sepeti Kapı Süsü

Çiçek kapı sepetleri, taze çiçekler ve yeşilliklerle dolu olduğunda kesinlikle harika görünecektir. Yapay çiçekler elbette daha pratiktir ancak gerçekçi bir görünüme ulaşmak için bunları kullanmak biraz daha zor olabilir. Yapay çiçekleri kullanmaya karar verirseniz, daha gerçekçi görünmeye eğilimli suni çiçekli dallar kullanmayı tercih edebilirsiniz.

içek Sepeti Kapı Dekoru

Boş Resim Çerçevesi Kapı Süsü

Evde kullanmadığınız ve işinize yaramayan boş bir resim çerçevesi var mı? Neden dekore etmiyor ve ön kapıya yerleştirmiyorsunuz? Bu fikri çok değişik olacaktır,  çünkü kolay, çok yönlü ve ekonomik. Boş çerçeveler, karalama defteri kâğıdı, yapay çiçekler, kumaş çiçekler ve hatta kuru çiçekler gibi evin çevresinde bulunan zanaat malzemeleri ile süslenebilir. Ayrıca, belki de sahnenin içinde olduğunuz güzel manzara veya yerlerin instagram fotoğraflarını ekleme fikrini de düşünebilirsiniz. Bunu yapmak için, çerçevenin her iki tarafına göz kancaları takın ve göz kancaları arasında görüntü kablosu veya boncuk telini ekleyin. Kare resimlerinizi yazdırın ve mini klips kullanarak kabloya takın. Güvenlik nedenleriyle, aile üyelerinizin resimlerini kapınızın dışına yerleştirmeyin.

Boş Resim Çerçevesi Kapı Süsü

Lale Çelenk

İnsanları evinizde ağırlamak ve baharı selamlamak için mükemmel bir dekorasyon olacaktır. Kolaylıkla yapabileceğiniz bu kapı süsünü, bir kaç lale, bir fiyonk ve dekoratif birkaç dal parçası ile halledebilirsiniz.

lale çelenk 1

Çimen Kapı Süsü

Hayır, bu proje için çimlerinizi biçmek zorunda değilsiniz — sadece bir çim mağazasından çim benzeri bir kumaş veya kürklü iplik alın. Dekorasyon ilkbaharda sevdiğimiz her şeyi barındırıyor ve bir araya getirmek için çok az çaba ya da elverişlilik gerektiriyor. Yeşil bir çelenk tabanı kullanarak mükemmel bir kapı süsü yapabilirsiniz.

imen kapı süsü

Kapı Süsü Yapma Yöntemleri

Aslına bakarsanız en güzel kapı süsü fikirleri arıyorsanız ihtiyacınız olan en önemli malzemeler şerit ve kalıptır. Evinizde kullanmadığınız malzemelerden çok değişik süsler yapabilir ve ruh halinizi kapınıza yansıtabilirsiniz. Bunun için usta olmanıza gerek yok. İnternetten birkaç video izleyerek ön fikir alabilir ve kafanızdaki çılgın fikirleri hayata geçirebilirsiniz. Hatta size şöyle bir tavsiyemiz olacak, kapı süslerinizi mevsimlere veya içerisinde bulunduğunuz ruh haline göre sürekli değiştirin. Farklı tasarımlar deneyin. Hatta misafirlerinize mesajlar verin. Bu gerçekten çok eğlenceli olacaktır. Bunu bir hobi olarak edinebilirsiniz. Çok keyifli tasarımlara imza atabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.