En İyi Hint Filmleri – Yeni Hint Filmleri 2019

0

En İyi Hint Filmleri – Yeni Hint Filmleri 2019

Film listemizin yeni  teması “Hint Filmleri” sizin için 2019  IMDb puanına göre “En İyi Hint Filmleri“ni listeledik. Hint Filmleri‘ne ilgisi olan arkadaşları umarız tatmin eder. Eğer bu listede nasıl olmaz dediğiniz “Hint Filmi” varsa yorumlarda yazabilirsiniz. Hazırsak En İyi Hint Filmleri Listesi‘ne geçelim.

En İyi Hint Filmleri

Life of Pi – Pi’nin Yaşamı (2012)

en iyi hint filmleri

Hindistan’dan Kanada’ya yolculuk yapmakta olan yük gemisi, Pasifik Okyanusunda batmaya başlar ve içindeki canlıların çoğunluğu hayatını kaybeder. Gemiden sadece bir sandal sağlam olarak su üstünde kalır ve sandalın içinde ise filmin kahramanı Pi ile zebra, sırtlan, orangutan ve dev cüsseli bir Bengal kaplanı bulunmaktadır. 16 yaşındaki Hintli bir çocuk olan P,’nin, batan gemide ölen ailesi hayvanat bahçesi işletmektedir. Pi, bu tecrübesi ile zekası sayesinde hayvanlar tarafından yenilmekten kurtulur ve sandalda Bengal kaplanı ile yalnız kalır. Kaplanla anlaşmayı başaran Pi, seyahatin sonunda büyülü bir aday ulaşır ve asıl macera bu adada başlar.

Başrolünde Suraj Sharma’nın oynadığı Life of Pi, özellikle Sharma’nın üst düzey performansı ile çok beğenilmektedir. Film, En iyi Hint Filmleri arasında hak ettiği yeri almaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain

IMDB Puanı: 7,9

Gandhi – Gandi (1982)

en iyi hint filmleri

Gandhi filmi, tüm dünyaca tanınan ve Hindistan’ın en önemli kişisi olan Mahatma Gandhi’nin hayatının anlatıldığı biyografi türündedir. Film 1900’lü yılların başında Hindistan’da geçiyor ve ülke İngilizlerin sömürgesi altında bulunuyor. Ülke halkı tam bir esaret hayatı yaşamaktadır ve tek kurtuluşları Mahatma Gandhi’dir. Gandhi, halkını özgürleştirmek için her yolu dener ama savaş bu yollardan biri değildir. Gandhi’nin yolu pasif direniştir, bu yöntemden dolayı çok kişi ölür ve filmin kahramanı da çok acılara ve hapis hayatına katlanır.

Filmin başrolünde olan Ben Kingsley, Gandhi’ye benzerliği ve üstün oyunculuk performansı ile filme çok şey katmaktadır. Film, En iyi Hint Filmleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Ben Kingsley, Edward Fox, Martin Sheen

IMDB Puanı: 8,1

Rang De Basanti – Onu Sarıya Boya (2006)

en iyi hint filmleri

Rang De Basanti filmi belgesel tarzında çekilmiş bir film. Filmde Hint kültürüne aşırı ilgisi olan bir İngiliz araştırmacısının, Hindistan’a giderek ülkenin bağımsızlık mücadelesini konu eden bir belgesel çekmek istemesi konu edilmekte. belgeseli için üniversite öğrenci gruplarını seçen araştırmacı, öğrencilerin hepsinin yozlaştığına tanık olur.

Başrolünü Aamir Khan’ın oynadığı filmde, esas olarak geleceği oluşturacak olan gençlerin toplumlarının bilinçlerine yabancılaşması ve milletlerin tarih bilinçlerini eleştirmeleri çok iyi bir şekilde yansıtılmakta. Film, En iyi Hint Filmleri arasında üst sıralarda bulunuyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Aamir Khan, Sharman Joshi, Madhavan

IMDB Puanı: 8,2

My Name Is Khan – Benim Adım Khan (2010)

en iyi hint filmleri

My Name Is Khan otizm rahatsızlığını ele alan dramatik bir film. filmin kahramanı olan Han, çocukluğunu annesi ile yalnız olarak ıssız bir bölgede geçiren müslüman bir çocuk. khan annesi ölünce Amerikaya kardeşinin yanına gider ve orada tanışarak aşık olduğu Hindu dul bir kadınla hayatını birleştirir. Khan otizmin bir türü olan ve iletişim kurmayı zorlaştıran asperger sendromuna sahiptir. Evlendiği kadının oğlu ise 11 eylül saldırılarından sonra faşistler tarafından darp edilerek öldürülür. bunun sebebi de annesinin soy adını değiştirmesidir.

Başrolünü ünlü oyuncu Shahrukh Khan’ın üstlendiği film, En iyi Hint Filmleri arasında bulunmaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Shahrukh Khan, Kajol, Jimmy Shergill

IMDB Puanı: 8,0

Bhaag Milka Bhaag – Koş Milkha Koş (2013)

en iyi hint filmleri

Bhaag Milka Bhaag Hintliler arasında uçan sih olarak adlandırılan Milkha Singh’in hayatını konu eden bir nevi biyografi tarzda bir film. Bağımsızlıklarını kazanan Hindistan ve Pakistan birbirinden ayrılmıştır. Pakistan’dan Hindistan’a geçmek zorunda kalan Milkha Singh, çok başarılı bir 400 m koşucusudur ve mücadelesine bu ülkede de devam eder.

Rakeysh Omprakash Mehra’nın başrolünü oynadığı yapım, En iyi Hint Filmleri arasında yer alıyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Rakeysh Omprakash Mehra, Farhan Akhtar, Sonam Kapoor

IMDB Puanı: 8,2

Rab Ne Bana Di Jodi – Sende Rabbimi Gördüm (2008)

en iy hint filmleri

Rab Ne Bana Di Jodi muhteşem bir aşk hikayesini konu etmektedir. Filmin başrol oyuncusu Shahrukh Khan sevdiği kızı etkilemek için filmde iki ayrı karakteri canlandırmaktadır. Bunlardan biri dindar ve mütevazi bir büro memuru, diğeri ise sevdiği kıza uyum sağlayan eğlence meraklısı bir genç.

Sürükleyici bir aşk hikayesi olan film aynı zamanda eğlendirici özelliklere sahip ve En iyi Hint Filmleri arasında bulunmaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Shahrukh Khan, Kajol, Rani Mukherjee

IMDB Puanı: 7,2

Barfi! – Barfi! – Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2012)

en güzel hint aşk filmleri

Barfi! – Barfi! filminin kahramanı Barfi’nin annesi küçük yaşta iken ölmüş ve çocuk babası tarafından yetiştirilmiştir. aşırı haylaz olan Barfi, hem sağır hem de dilsizdir ama hayata çok pozitif olarak bakmaktadır. Barfi evlenmesine 3 ay kalan bir kadınla tanışır ve ona aşık olur. Kızın ailesi Barfi’nin durumundan dolayı ilişkilerine karşı çıkarlar ve çift ayrılmak zorunda kalır.

Yıllar geçtikten sonra tekrar karşılaşırlar ama bu sefer Barfi başka birine aşıktır. İki aşkın ortasında geçen yapım, En iyi Hint Filmleri arasında yer alıyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Ranbir Kapoor, Priyanka Chopra, Roopali Ganguly

IMDB Puanı: 8.1

The Hundred – Foot Journey – Aşk Tarifi (2014)

en güzel hint filmleri aşk

The Hundred – Foot Journey, filmin kahramanı Hassan Haji’nin hayatını anlatıyor. Haji küçük yaşlarda Dedesinin çalıştırdığı mutfakta çalışarak yeteneğini geliştiriyor. Büyüdükten sonra dedesinin işletmesinin başına geçen Haji, beklenmedik olaylardan dolayı Bombay’dan taşınmak zorunda kalır. Fransa’ya yerleşen Haji burada da Hint mutfağı ile ilgili restoran açar ve kısa sürede büyük başarı elde ederek, halkın ilgisini çekmeyi başarır.

Bölgedeki eski ve saygın lokantanın şefi ise yeni açılan lokantaya duyulan ilgiden rahatsız olur. Böylece bu ikili arsında kıran kırana rekabet başlar. Helen Mirren ve Om Puri’nin başrollerini paylaştığı yapım, En iyi Hint Filmleri arasında bulunmaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Helen Mirren, Om Puri, Manish Dayal

IMDB Puanı: 7,3

PK – PK (2014) PK

en iyi hint filmleri

Şehirde yabancı olan bir insanın düşüncelerinin yarattığı komedi türü bir film. PK insanları sorduğu soru ve cevaplardan dolayı, yaşamlarını tekrar gözden geçirmelerini sağlar. PK insanları çocuksu sorularla manevi bir seyahate sokar. Filmde değişik felsefelerin ilginç yönleri öne çıkıyor. Ayrıca, neşeli ve komik bir aşk hikayesi de işleniyor. Başrolünü Aamir Khan’ın oynadığı film, yabancılar arasında gelişen dostlukları anlatıyor ve En iyi Hint Filmleri arasında bulunuyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Aamir Khan, Anushka Sharma, Sanjay Dutt

IMDB Puanı: 8,2

Gabbar is Back – Gabbar Geri Döndü (2015) Gabbar is Back

en iyi hint filmleri

Macera türünde ilginç bir film. Filmin kahramanı, kanun koyucuların ve bunların çıkardığı yasaların, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamakta yetersiz kaldığına karar verir. Bu düzeni yetkisi olmadığı halde kendisi kaba güç ve silahla düzeltmek ister. Bu nedenle anti kirlenme gücü altında, askeri şebeke kurarak, kamu görevlilerinden kötü işlere bulaşanları öldürmeye başlar. Başrolünü Akshay Kumar’ın üstlendiği yapım, En iyi Hint Filmleri arasında yer alıyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Akshay Kumar, Shruti Haasan, Kareeana Kapoor

IMDB Puanı: 7.2

3 Idiots – 3 Ahmak (2009) 3 Idiots

en iyi hint filmleri

Drama türünde yapılmış bir Bollywood filmidir. Film, Hndistan’daki en iyi ve prestijli mühendislik okulundaki, okula yeni başlayan öğrencilerin okuldaki yaşam hikayelerini anlatmakta. Okulun sistemi en iyi olmak üzere kurulmuş, bu yüzden tüm öğrenciler okulun en iyisi olmak için birbirleri ile sürekli olarak yarış halindeler. Okuldaki bir öğrenci ile onun yakın iki arkadaşı ise bu yarışın bir parçası olmayı kabul etmeyerek sistemi değiştirmeye karar verirler. Bu öğrencilerin başlarından geçen olaylar komedi tarzında işlenirken aynı zamanda öğretici nitelikler de taşıyor. Filmin başrolündeki Aamir Khan ise bu sefer bambaşka bir karakteri canlandırıyor ve yapım En iyi Hint Filmleri arasında bulunuyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Aamir Khan, R. Madhavan, Kareeana Kapoor

IMDB Puanı: 8,4

Slumdog Millionaire – Milyoner (2008)

en iyi hint filmleri

Hindistan’da dünya üzerindeki en yoksul insanların bulunduğu bölgedeki bir milyonerlik hikayesini anlatıyor. Filmin kahramanı olan jamal, gecekondu mahallelerinde yaşayan çok fakir, öksüz ama aynı zamanda tam bir idealist bir gençtir. Jamal’ın en büyük amacı ise, ülkede düzenlenen en büyük bilgi yarışına katılıp, çok büyük miktarda olan para ödülüne sahip olmak ve ülkenin zenginleri arasına katılmaktır. Bilgi yarışmasına katılan Jamal, büyük bir başarı elde ederek, yarışmanın son sorusuna kadar gelmeyi başarır.

Son sorunun sorulacağı anda programın yayın süresi sona erer ve son soru bir hafta sonraki yarışmaya kalır. O ana kadar kimsenin başaramadığını başaran Jamal’ın bu hikayesi ülke çapında ilgi çeker ve hile yaptığı gerekçesi ile tutuklanır. Jamal, tutuklandıktan sonra sorgulama esnasında soruları nasıl cevapladığını anlatmaya başlayınca gerçekler ortaya çıkmaya başlar. Başrolünü Dev Patel’in oynadığı film aynı zamanda en iyi yabancı film Oscar ödülü de kazanmıştır ve En iyi Hint Filmleri arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Dev Patel, Freida Pinto, Anil Kapoor

IMDB Puanı: 8.0

Queen – Kraliçe (2013) Queen

en iyi hint filmleri

Filmin kahramanı nişanlı ve evlilik hazırlıkları yapan bir genç kızdır. Rani, evlilik tarihi yaklaştığından ve kısa bir süre kaldığında nişanlısı tarafından terk edilir. Rani nişanlısı ile beraber planladıkları ve biletlerini aldıkları balayı tatiline kendisi gitmeye karar verir. Psikolojik çöküntü içinde olan genç kız, bu seyahatin kendisine iyi geleceğini düşünür. Seyahatlerinde Fransa’da Paris ve Hollanda’da Amsterdam kentlerine giden Rani, buralarda bir çok arkadaş grubu edinir ve evlilik ile düşünceleri de değişmeye başlar. Kendisini terk eden nişanlısı Rani’yi arar ve tekrar denemek ister, Rani kabul etmeyince eski nişanlısı bu sefer onu Hindistan’da bulur ve evlenmeye razı etmek için çalışır. Başrolünü Kangna Ranaut’un oynadığı yapım, En iyi Hint Filmleri arasında bulunmaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Kangna Ranaut, Rajkummar Rao, Lisa Haydon

IMDB Puanı: 8,3

Gangs of Wasseypur – Wasseypur Çeteleri (2012)

en iyi hint filmleri

Filmde, sömürge durumunda olan Hindistan’da filmin kahramanı Sahid Khan, İngiliz trenlerini yağmalayarak efsanevi Sultan Daku’yu taklit etmeye çalışıyor. Khan’ın babası kömür ocaklarında İngilizler için köle gibi ağır şartlarda çalışmaktadır. Oğlu ise babasının onurunu geri almak ve Wasseypur’un en korkulan kişisi olamaya yemin eder. Başrolünü Nawazuddin Siddiqui’nin oynadığı film En iyi Hint Filmleri arasında bulunmaktadır ve Hindistan’daki gerçek olaylara sadık kalarak, efsaneleşmiş intikam hikayesini ele almaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Nawazuddin Siddiqui, Shabana Azmi, Piyush Misra

IMDB Puanı: 8,2

A Wednesday – Bir Çarşamba Günü (2008)

en iyi hint filmleri

Meslek hayatı boyunca karşılaştığı en ilginç davayı çözmek için uğraşan bir polisin hikayesini konu ediyor. Filmin kahramanı emekliliği çok yaklaşmış olan bir polis memurudur. Sıradan geçen bir günün sonunda filmin kahramanına bir telefon gelir ve telefondaki adam, şehrin beş ayrı bölgesine yerleştirdiği bombalarla terör eylemi yapacağını bildirir. Telefondaki adam ayrıca bombaların patlatılmamasına karşılık olarak, polisin elinde tutuklu bulunan dört teröristin serbest bırakılmasını şart koşar. Olaydan basın ve halk haberdar olur ve korku içinde gelişmeleri izlerler. Polis tüm şehri aramaya başlar ama tüm çabalar boşa çıkmış ve bombaların patlatılması için çok az bir zaman kalmıştır. Teröristlerin serbest bırakılmasının çözüm olup olmayacağı bile düşünülmeye başlanmıştır. Başrolünü Anupam Kher’in oynadığı polisiye yapım, En iyi Hint Filmleri arasında yer almaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Anupam Kher, Naseeruddin Shah, Jimmy Shergill

IMDB Puanı: 8.2

Kahaani – Hikaye (2012) Kahaani

en iyi hint filmleri

 Filmde, Vidya Bagchi kayıp kocasını bulmak için Londra’dan Kalküta’ya geldikten sonra yaşadığı macera anlatılıyor. Yedi aydır hamile ve yalnız olarak geldiği bu kalabalık şehirde, kocasını amansız bir şekilde arayışını sürdürür. Kendisiyle ilgili anılarının parçaları dışında, güvenilecek hiçbir şey olmadığında, herkes Vidya’yı kocasının var olmadığı konusunda ikna etmeye çalışır ve tüm ipuçlarının çıkmaza girdiğini görmeye başlar. Yavaş yavaş hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayan Vidya, yalanlara batmış bir şehirde, kocası hakkındaki gerçeği kendi başına ve doğmamış çocuğu için kendi hayatına mal olacak şekilde çözmeye kararlıdır. Başrolünü Vidya Balan’ın oynadığı gizemlerle dolu olan bu yapım, En iyi Hint Filmleri arasında bulunmaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Vidya Balan, Nawazuddin Siddiqui, Kharaj Mukherjee

IMDB Puanı: 8,1

Hichki 2018

en iyi hint filmleri

Hichki, Başrol oyuncumuz Rani’nin Tourette sendromu vardır.Bu hastalığıyla mücadele konusunda hiç pes etmeyen bir kadının öyküsü. Rani öğretmen olmak istemesine rağmen çevresindekiler hastalığı nedeniyle onun farklı meslek seçmesini ister ama pes etmez ve bir okulda öğretmenlik yapmaya başlar. Ayakları yere sağlam basan bir kadının hikayesi. Başrolünde Rani Mukerji oynuyor ve film En iyi Hint Filmleri arasında yer alıyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Rani Mukerji Neeraj Kabi, Rohit Saraf

IMDB Puanı: 7,5

Dabba – Sefer tası (2013)

en iyi hint filmleri

Hindistan’ın bombay kentindeki yerleşik bir geleneğin anlatıldığı bir film. Kentte sefer tası dağıtan 5000 kişi civarında bir grup bulunuyor. babadan oğula geçen bu mesleğin esas işi, kadınların yaptıkları yemekleri sıcak olarak, eşlerinin çalıştığı iş yerlerine götürüp, yemek yendikten sonra tekrar kadınlara götürerek teslim etmek. O güne kadar sekiz milyon sefer tasından sadece biri yanlış kişiye gidiyor ve yemeği hazırlayan ile yemeği alan kişi arasında hayali bir ilişki yaşanıyor. Bu ilişki sefer taslarında gelip giden notlarla devam ediyor. Notları yazanlar gerçek yaşamdan çok hayal aleminde yaşamaya başlarlar. Başrolünü Irrfan Khan’ın oynadığı film, En iyi Hint Filmleri arasında yerini almış durumda.

Filmin Başrol Oyuncuları: Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui

IMDB Puanı: 7,8

Dil Chahta Hai – Kalbin Arzusu (2001)

en iyi hint filmleri

Filmde üç sıkı arkadaşın aşkları anlatılıyor. Sid aşkları hakkında hiç konuşmaz, Akash aşka inanmayıp sürekli çapkınlık yapar, Sameer ise çok çabuk aşık olur. kader bir gün üçüne de bir oyun oynar ve hepsi dersini alır. Filmin başrolünde ünlü oyuncu Aamir Khan bulunuyor ve yapım, En iyi Hint Filmleri arasında iyi bir derecede bulunuyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Aamir Khan, Akshaye Khanna, Saif Ali Khan

IMDB Puanı: 8,2

Taare Zameen Par – Her Çocuk Özeldir (2007)

en iyi hint filmleri

Hiper aktif bir çocuğun başarılarını anlatıyor. Filmin kahramanı olan Ishaan Awasthi, sekiz yaşında ama ailesi ve çevresi tarafından yetersiz görülen bir çocuktur. Ishaan gittiği okulda uyum sağlayamayıp başı belaya girer ve ailesi çocuğu daha disipline edici bir okula göndermeye karar verir. Yatılı okula başlayan Ishaan aynı sorunları yaşamaya devam eder fakat okula yeni gelen resim öğretmenleri öğrencileri özgürce düşünmeye yöneltir. Ishaan hariç, tüm öğrenciler öğretmene ilgi gösterir. Öğretmen ise Ishaan’daki yeteneği keşfeder ve ona ulaşmaya karar verir. Başrolünü Aamir Khan’ın oynadığı eğitici bir yapım olan film, En iyi Hint Filmleri arasında ilk sıralarda bulunuyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Aamir Khan, Darsheel Safary, Tisca Chopra

IMDB Puanı: 8,4

En iyi Hint filmleri listemizin sonuna geldik. Eğer “En iyi Hint Filmleri Listesi“ni beğendiyseniz yorum yapıp paylaşabilirsiniz. Ayrıca başlangıçta belirttiğimiz gibi eksik olduğunu düşündüğünüz bir Hint Filmi varsa yazının yorum kısmına En İyi Hint Filmi olarak yeni film önerebilirsiniz. Listedeki IMDb puanları zamanla değişiklik gösterebilir. Hint Filmleri dışında filmler için “İzlenmesi gereken filmler listesi” yazımıza da göz gezdirebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.