En İyi Kore Dizileri 2019 – En Çok İzlenen Kore Dizileri

0

En İyi Kore Dizileri 2019 – En Çok İzlenen Kore Dizileri

Dizi sektörüne önemli yapımlarla giriş yapan Kore dizileri, kaliteli yapımlarından dolayı izleyici sayıları artarak sektörde önemli bir konuma yükselmiştir.Türkiye’de de bi hayli izleyici bulunan Kore Dizileri için size güzel bir liste hazırlamak istedik.Kore dizileri hayranları için “ En İyi Koredi Dizileri ” listemizle karşınızdayız.Eğer “En İyi Kore Dizileri” listesinde eksik olduğunu düşündüğünüz dizi varsa yorumlardan belirtebilirsiniz.En İyi Kore Dizileri Listesi hazırlanırken IMDb puanlarından yararlanılmıştır.IMDb puanları zamana göre değişkenlik gösterebilir.

En İyi Kore Dizileri

The King 2 Hearts (2012)

en iyi kore dizileri

The King 2 Hearts, iki düşman ülkenin özel kuvvetleri arasında yaşanan aşkı konu eden bir dizi. Kuzey Kore ordusunun başarılı bir subayı olan Kim Hang-Ah’ın, komutanları tarafından bir barış gösterisi olan Güney Kore ordusu ile yapılacak yarışmaya katılması istenir. yaşı 30 olan Kim hem bayan olmasından ve daha da erkeksi görüneceğinden, hem de yaşının ilerlemiş olmasından dolayı bu yarışmaya katılmayı arzu etmemektedir.

Tek düşüncesi artık evlenip aile kurmak olan Kim’i komutanları yarışmaya razı ederler. Güney Kore kraliyet ailesinden olan Lee Jae-Ha ise, krallıkla ilgilenmemekte bunu sadece bir unvan olarak görmektedir. Bu nedenle orduya katılan Lee’de yarışmaya dahil olur ve rakibi Kuzey Kore ekibinin komutanı Kim’dir. Mücadele dolu bir aşkı anlatan dizi, En iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Lee Seung-Gi, Ha Ji-Won, Jo Jung-Suk

IMDB Puanı: 7.9

The 1st Shop Of Coffe Prince (2007)

en iyi kore dizileri

The 1st Shop Of Coffe Prince, bir kafede buluşan dört gencin aşk hayatı ve hayalleri etrafında dönen bir TV dizisidir. Han-gyeol (Gong Yoo) hayatında bir kariyere bağlı kalmaktan nefret eden zeki bir gençtir. Aile işine katılma fikrinden nefret etmesine rağmen, büyükannesi tarafından bir kafe yönetmesi istenmiştir. Büyükannesine itaatsizlik edemediği için, kafeyi işletme sorumluluğunu gönülsüz bir şekilde devralmış ve gurme kahve işine yapmaya başlamıştır. Bir gün, tahmin edilemez bir kişiliğe sahip neşeli bir kız olan Eun-chan ile tanışır ve gerçek aşkın anlamını öğrenir.

Dizinin başrolünde olan Gong Yoo, üstün oyunculuk performansı ile diziye çok şey katıyor. dizi, en iyi Kore dizileri arasında iyi bir yere sahip.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Gong Yoo, Yoon Eunhye, Lee Sungyun

IMDB Puanı: 8.3

Empress Ki (2013)

en iyi kore dizileri

Empress Ki dizisinin konusu şu şekildedir; Sungnyang kendini bir erkek olarak gizler ve Yuan cariyesi olarak gönderilen özgür kadınlara çalışır. King Wang Ko, Sungnyang’a, onu bir pusuya çekmesi için Wang Yu’ya yaklaşmasını emreder. Sungnyang, Taç Prensi’ne, aralarında bir casus olduğunu anlatır. Başka bir yerde, Prens Togon Koryo’ya sürgün edilir. Koryo kralı ise sarayda prensin başına bir şey gelmemesi için çeşitli tedbirler alır. Yaun Prensi Sungnyang’dan kendisine kendini nasıl savunacağını öğretmesini ister. El Temur ise, prensi öldürmek için Daechong Adasına büyük çaplı bir saldırı planlamaktadır. Daha sonra El Temur sarayın komutasını ele alır. Başrolünü Ji-won Ha’ın oynadığı yapım, en iyi Kore dizileri arasında bulunuyor.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Ji-won Ha, Joo Jin-Mo, Ji Chang-wook

IMDB Puanı: 8.6

The Greap Hang-Geum (2003)

en iyi kore dizileri

Eski Kore’nin Chosun hanedanlığında yer alan hareketli bir tiyatro oyunu olan The Greap Hang-Geum, kraliyet mahkemesinde görevli olan ve sonunda Chosun’un 21. kral anneliğine yükselen basit bir hizmetçinin öyküsünü anlatıyor. Aşkın çok iyi canlandırıldığı dizi; romantizm, macera ve heyecan verici aksiyon ile dolu. Başrolü ünlü oyuncu Yeong-ae Lee tarafından oynanan yapım, en iyi Kore dizileri arasında bulunmaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Yeong-ae Lee, Hyeon-shik Lim, Jin-hee Ji

IMDB Puanı: 8,6

Good Doctor (2013)

en iyi kore dizileri

Good Doctor adlı dizide, Minato Shindo’nun Savant sendromu anlatılıyor. Hafızası şaşırtıcı derecede kuvvetli, ancak diğer insanlarla iletişim kurmakta zorlanıyor. Minato Shindo küçükken, doktor olmayı hayal ediyordu. Doktor Akira Shiga ile tanıştı ve çocuk cerrahı olmak istedi. Akira Shiga, 7 yaşındaki çocuğun insan organlarıyla ilgili hatırasına şaşırdı ve hayalini gerçekleştirmesinde Minato Shindo’yu desteklemeye karar verdi. Sonunda, Minato Shindo tıp fakültesinden mezun oldu ve tıp uygulayıcıları için ulusal sınavı geçti. Şimdi, Akira Shiga büyük bir hastanede müdür olarak çalışmaktadır. Minato Shindo’ya çalıştığı hastanedeki çocuk cerrahisi bölümünde çalışmasını önerir.

Joo Won ‘nın başrolünü oynadığı yapım, en iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Joo Won, Chae-won Moon, Sang-uk Joo

IMDB Puanı: 8,2

My Lovely Sam-Soon (2005)

en iyi kore dizileri

My Lovely Sam-Soon kilolu ama sempatik bir pasta şefinin hikayesi. Sam Soon, 30 yaşlarında biraz kilolu bir tatlı ve pasta şefidir. Noel’den önceki gün üç yıldır beraber olduğu erkek arkadaşının, kendisini otel odasında başka bir kadınla aldattığını görünce bunalıma girer ve ağlamaya başlar. Ağlayarak tuvalete koşan Soon yanlışlıkla erkekler tuvaletine girer ve burada Hyun Jin Hun ile karşılaşır. Ertesi gün tesadüf eseri tekrar karşılaşırlar ve eski iş yerinden ayrılan Soon, Hun’un restoranında işe başlar. Hun’un annesi onu evlenmesi için sürekli zorlamaktadır, bunun üzerine Hun, Soon’a büyük bir para karşılığında sahte sevgilisi rolü yapmasını teklif eder. Babasından kalan borçları ödemek zorunda kalan Soon teklifi kabul eder. Daha sonraları ikili birbirlerine aşık olmaya başlarlar ama bu sefer de Hun’un eski sevgilisi gelir. Başrolünü Kim Sun‑a’nın oynadığı komik bir aşk hikayesi olan yapım, En iyi Kore dizileri arasında bulunmaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Kim Sun-a, Hyun Bin, Jung Ryeo-won

IMDB Puanı: 8.2

The Innıcent Man (2012)

en iyi kore dizileri

The Innıcent Man dizisinde, Kang Ma Roo, biraz masum, kör bir şekilde kız arkadaşı Jae Hee’ye güvenen bir tıp öğrencisidir. Ancak Hee kendisini işlenen bir cinayetle suçlamak için güvenini kullanır ve daha sonra yoksulluğundan kaçmak için daha zengin ve zengin bir adamla evlenir. Ma Roo, kelimenin tam anlamıyla hayatının aşkı olduğunu düşündüğü kişinin ihanetinden sonra, paramparça olur ve kendisi de kalp kırıcı olmaya karar verir. Başrolünü Song Joong-ki’nin oynadığı yapım, En iyi Kore dizileri arasında yer alıyor.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Song Joong‑ki, Moon Chae‑won, Park So‑yeon

IMDB Puanı: 8

That Winter the wind blows (2013)

en iyi kore dizileri

that winter the wind blows, Tanınmış bir kumarbaz olan Oh Soo’nun ve büyük bir şirketin kör mirasçısı olan Oh Young’ın hikayesi. Soo, borcunu ödemek maksadı ile gerekli parayı almak için Oh Young’un kayıp kardeşini taklit etmeye karar verir. Ancak, hikaye devam ederken, paraya olan ilk ilgisi aşka dönüşür ve işler karışmaya başlar. In-sung Jo’nun başrolünü üstlendiği yapım, En iyi Kore dizileri arasında yer alıyor.

Dizinin Başrol Oyuncuları: In-sung Jo, Hye-Kyo Song, Bum Kim

IMDB Puanı: 7,9

Autumn in My Heart (2000)

en iyi kore dizileri

Autumn in My Heart, Yun Eun-suh ve Yoon Joon-suh adlı, kendilerini kardeş olarak bilen iki gencin hikayesini anlatan bir dizi. Yun ve Yoon kendilerini zengin bir profesörün iki çocuğu olarak biliyorlardı. Geçirdikleri kaza sonucunda Yun’a kan vermek gerekir ve ailesinden kimsenin kanı Yun için uygun olmaz. Aile bunun üzerine araştırma yapar ve aynı gün doğan Choi Shin-ae’nin Yun ile karıştığını anlarlar. Aileler istemese de çocukları değiştirirler ve gerçek kızı olan Choi’yi alan zengin aile Amerika’ya gider. Yoon ise uzun süre beraber büyüdüğü Yun’u çok özler ve bulmak için Kore’ye geri döner. İkilinin her birinin aşık olduğu kişiler vardır ve macera şimdi başlamaktadır. Oldukça dramatik bir yapım olan dizi, en iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Song Seung-Heon, Song Hye-Kyo, Won Bin

IMDB Puanı: 8.0

Sungkyunkwan Scandal (2010)

en iyi kore dizileri

Sungkyunkwan Scandal, dört üniversite öğrencisi arkadaşın hayatlarını ve aşklarını anlatan bir dizi. Hem ailesine bakan hem de derslerinde başarılı bir öğrenci olan Kim Yun-Hee, erkek kardeşinin kılığına girerek üniversite imtihanına girer ve kazanır. İmtihan esnasında Lee Seon -Joon ile tanışmış ve şans eseri aynı odayı paylaşmaya başlamışlardır. Ku Yong-Ha adındaki eğlence düşkünü ve çapkın bir öğrenci, Kim’in kadın olduğunu anlar ama sırrını kimseye açıklamaz. Diğer bir arkadaşları olan Moon Jae-Sin de Kim’in sırrını öğrenir ama onu korumaya çalışır. Zaman geçtikçe Kim ve Ku birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Başrolünü Park Yoo Chun’un üstlendiği yapım, en iyi Kore dizileri arasında yer alıyor.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Park Yoo Chun, Park Min Young, Song Joong Ki, Yoo Ah In

IMDB Puanı: 7.9

Winter Sonata (2002)

en iyi kore dizileri

Winter Sonata çok tutulan ve uzun süre konuşulan bol ödüllü bir aşk hikayesi. Jung Yu-jin, kendi sınıfına yeni nakil olan Kang Joon-sang’a görür görmez aşık olur. Şehre aslında babasını bulmak için gelen Joon-sang’da Yu-jin’e aşık olmuştur. Aşıklar noel öncesi buluşmaya karar verir ama Joon-sang annesinin zoru ile Amerika’ya gider, Yu-jin’e ise buluşma yerine giderken araba çarpar. Joon-sang, Yu-jin’in kazada öldüğünü öğrenir.10 yıl sonra evlenmek için hazırlık yapan Joon-sang’ı ve olayı haber veren arkadaşı ile evleneceğini gören Yu-jin çok sinirlenir. Dizinin başrolündeki Bae Yong‑joon muhteşem bir performans sergiliyor ve yapım En iyi Kore dizileri arasında bulunuyor.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Bae Yong‑joon Choi Ji‑woo, Park Yong‑ha

IMDB Puanı: 8,1

Shut Up Flowers Boy Band (2012)

en iyi kore dizileri

Shut Up Flowers Boy Band, romantik, komedi ve müzik tarzında bir gençlik dizisi. Dizide Eye Candy adlı rock grubunu oluşturan altı sıkı arkadaşın hikayeleri anlatılıyor. Grup varoşlarda yetişen en büyük tutkuları müzik olan serserilerden oluşan bir topluluktur. Dizide grup üyelerinin başına gelenler, aşkları ve arkadaşlıkları konu ediliyor. Başrolünü Lee Min Ki oynadığı yapım, En iyi Kore dizileri arasında üst sıralarda bulunmaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Lee Min Ki, Sung Joon, Joo Byeong Hee

IMDB Puanı: 8,1

Dream High (2011)

en iyi kore dizileri

Dream High, Kore’de müzik endüstrisinde başarılı olarak yıldız olmaya çalışan altı gencin hikayesini anlatan bir dizi. Babasının tefecilere olan borcunu ödemek için Kirin sanat okuluna gitmek zorunda kalan Go Hye Mi, bu okula kayıt yaptırmak için iki arkadaş daha bulmak zorundadır. Zorlukla iki arkadaşını bulan Mi ile bulduğu arkadaşı Yoon Baek Hye’nin arası iyi değildir, çünkü seçmelerde Mi’nin ihanetine uğramıştır. Başrolünü Kim Soo-Hyun’un oynadığı yapım, En iyi Kore dizileri arasında bulunmaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Kim Soo-Hyun, Bae Suzy, TaecYeon

IMDB Puanı: 7.7

Full House (2004)

en iyi kore dizileri

Full House, ilginç bir aşk hikayesini anlatan romantik bir dizi. Çocukluğundaki evine ulaşmak için özgür ruhlu, işsiz bir genç kadın, bencil bir aktör ile sahte bir evliliği kabul eder. Günlük yaşamları, üst üste binen aşk üçgenleri ve komik talihsizliklerle karmaşıklaşıyor. Başrolünü Hye-Kyo Song’un oynadığı yapım, En iyi Kore dizileri arasında yer alıyor.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Hye-Kyo Song, Rain, Eun-jeong Han

IMDB Puanı: 8.0

Fated To Love You (2014)

en iyi kore dizileri

Fated To Love You, drama tarzında bir dizi. Büyük bir şirketin başkanı olan Lee Gu, dansçı bir kıza delicesine aşıktır. Çalıştığı yerde herkese hayır demekle tanınan Kim Mi Young, hukuk bürosunun sekreteri olarak çalışıyor. Nazik ve ince ruha sahip olan Young ve patronu bir gece sarhoş olarak birlikte olurlar ve Joung hamile kalır. Olaylar bundan sonra karmaşık bir hal almaya başlar. Başrolünü Jang Hyuk’un oynadığı yapım, En iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Jang Hyuk, Jang Na-Ra, Choi Jin-Hyuk

IMDB Puanı: 7,9

It’s Okay That’s Love  (2014)

en iyi kore dizileri

It’s Okay, Kore’nin tanınan bir psikiyatristi ile yazarı arasında geçen komik ve macera dolu bir aşk hikayesini konu ediyor. Aynı zamanda akşamları DJ olarak çalışan jae-Yeol aynı zamanda ünlü bir yazardır. Yazar bunların yanı sıra bir şizofreni hastasıdır. Bu nedenle yazar ancak banyo ve tuvalete benzer yerlerde uyuyabilmektedir. Başarılı bir psikiyatrist olan Hae- soo ise sert ama lafını esirgemeyen bir karaktere sahiptir. Bu ikilinin karşılaşması ise, aynı Tv programına çağrılmaları ile başlıyor. Önceleri birbirlerinden hoşlanmayan ikili, birbirlerini daha iyi tanıdıktan sonra aynı evde yaşamaya başlarlar. Gong Hyo-jin’in başrolde olduğu yapım, En iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Gong Hyo-jin, Jo In-sung, Lee Kwang-soo

IMDB Puanı: 8.3

Cunning Single Lady (2014)

en iyi kore dizileri

Cunning Single Lady, aşk ve intikamı birlikte konu eden bir dizi. Güzel ama bir o kadar da saf bir kadın olan Na Ae Ra, devlet memuru olan Jung Woo ile evlenir. Kısa bir süre sonra kendi işini kurmak için Woo istifa eder ve işini kurar. İşler istediği gibi gitmediği için Woo aşırı borçlanır ve Na’dan da ayrılır. Na, Woo’dan kalan borçları ödemeye devam ederken Woo başarılı olmuş ve zenginleşmiştir. Üç yıl sonra karşılaştıklarında durumu öğrenen Na, Woo’dan intikam almak istemektedir. Aşk ve heyecan dolu olan yapım, En iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Joo Sang-Wook, Lee Min-Jung, Kim Gyu-Ri

IMDB Puanı: 7,7

Reply 1997 (2012)

en iyi kore dizileri

Reply 1997, tam bir gençlik dizisi ve Busan’da ikamet eden 6 gencin hikayesini anlatıyor. Dizi 1997 yıllarında geçiyor ve Sung Shi-won özellikle yıldızı 1990’larda parlayan HOT grubunun solisti ile evleneceğini düşünmektedir. HOT grubundaki arkadaşların her birinin ayrı bir hikayesi ve birbirlerine pek de uymayan kişilikleri bulunmaktadır. Dizi, 2012 yılındaki mezuniyet günü ile 1997 yılları arasında gidip geliyor. Bu 6 kişiden biri Sung Shi-won ile evlenecek ama kim? Başrolünü Jung Eun-Ji’nin oynadığı eğlenceli ve komik olan yapım, En iyi Kore dizileri arasında yer alıyor.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Jung Eun-Ji, Seo In-Guk, Lee Ho-Won

IMDB Puanı: 8,3

Passionate Love (2013)

en iyi kore dizileri

Passionate Love, bir kadın ve erkeğin aşk ile kariyer arasında kalan hayatlarını anlatıyor. Dizi, seri alternatif gerçekliklerle ve etrafınızdaki dünyaya ilişkin algınızı bozan artırılmış gerçeklik oyununun merkezini oluşturuyor. Hikaye, bir gezgin ve bir otelcinin garip bir durumda dolaştığı İspanya’nın Granada kentindeki Elhamra Sarayında başlıyor. Bu drama, ebeveynlerinin neslindeki çatışmalar nedeniyle trajik kaderlere karışan bir erkeğin ve kadının trajik aşkını ve başarı hikayesini izleyen hümanist bir melodram olarak tanımlanmaktadır. Dizi, bir neslin problemlerinin bir sonraki nesli nasıl olumsuz etkileyebileceğini gösteriyor.

Han Yoo Jung (Choi Yoon Young), ailesinin ani kaybının üstesinden gelmesine yardım eden, erkeksi ve haksız bir kişiliğe sahip, gayretli ve parlak ve bağımsız bir kadındır. O, Han Yoo Rim’un küçük kız kardeşidir ve 10 yıl sonra Kang Moo Yeol’la yolları birleşecektir. Kang Moo Yeol (Sung Hoon), hem yakışıklı hem de servete sahip üçüncü nesil bir chaeboldur. her şey dışardan göründüğü gibi değildir, aile meseleleri ve geçmiş aşkı Han Yoo Rim’in kaybından dolayı acı çekmektedir. Başrolünü Sung Hoon oynadığı biraz da psikolojik ağırlıklı olan bu yapım, en iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Sung Hoon, Lee Won-geun, Lee In-hye

IMDB Puanı: 6,6

Gentleman’s Dignity (2012)

en iyi kore dizileri

Gentleman’s Dignity, 40 yaşlarına gelmiş olan dört erkeğin iş ve aşk hayatlarını değişik bir bakış açısından anlatıyor. Dizinin kahramanı olan Kim Do Jin (Jang Dong Gun) öz güvenli, başarılı ve bekar bir mimardır. Jin, tanıştığı Song Ye Soo (Kim Ha Neul )’ya aşık olur ama Soo Jin’in arkadaşı olan Im Tae San’a aşıktır. Soo da aynı mimarlık firmasında çalışmaktadır ve ilginç bir ilişkiler yumağı oluşmuştur. Diğer arkadaşlar dan avukat olanı da Soo’nun kız kardeşine aşıktır. Soo’nun aşık olduğu adam ise başkası ile de flört etmektedir. Kısacası herkesin birbirine aşık olduğu ilginç bir yapım. Başrolde Jang Dong-gun’un oynadığı bu aşk dörtgeni, en iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Jang Dong-gun, Kim Ha-neul, Kim Woo-bin

IMDB Puanı: 8,1

Descendants Of The Sun (2016)

en iyi kore dizileri

Descendants Of The Sun, bir subay ve cerrah arasındaki zorlu bir aşk hikayesini anlatıyor. BM’de görevli yüzbaşı olan Song Joong Ki ile profesörlük için çalışan başarılı cerrah Song Hye Kyo, şans eseri hastanede tanışırlar. Acil görevlerden dolayı bir türlü buluşamayan ikili, aynı karargahta görevlendirilir. İkili, yabancı ülkedeki acı dolu olayları gördükçe birbirlerine daha da bağlanırlar. Song Joong-Ki’nin başrolde oynadığı yapım, en iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Dizinin Başrol Oyuncuları: Song Joong-Ki, Song Hye-Kyo, Jin Goo

IMDB Puanı: 8,5

En iyi Kore Dizileri listemizin sonuna geldik.En iyi Kore Dizileri listesinde eksik olduğunu düşündüğünüz bir dizi varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.