En İyi Netflix Dizileri 2019 – Netflix Dizi Önerileri

1

En İyi Netflix Dizileri – Netflix Dizi Önerileri

Eğer yabancı dizilerle aranız iyiyse son zamanlarda Netflix adını mutlaka duymuşsunuzdur.Netflix‘in Türkiye’ye gelmesiyle birlikte birçok dizi ve filmseverler rahat bir şekilde dizi veya filmlerini izleyebiliyorlar.Platformun popülerleşmesiyle beraber de “En iyi Netflix Dizileri hangileri ?” “En iyi Netflix Dizileri Listesine nasıl ulaşabilirim?” En iyi Netflix dizileri 2019 ? En iyi Netflix dizileri ? En iyi Netflix içerikleri hangileri ? gibi Sorular da arttı.Bu yazımızın konusu da bu soruları soran yabancı dizi takipçileri için.Sıralamada veya belirlemede herhangi bir kriter olmadan size aşağıda bizim için en iyi Netflix dizilerini sunuyoruz.Bu sadece Netflix’in kendi dizileri anlamına gelmiyor Netflix üzerinde hali hazırda yayınlanan dizileri de ele aldık.Zaman geçtikçe dizi bilgilerinde eksik bilgi olabilir(bitiş tarihi ve IMdb puanı gibi)Umarız 20 adet Netflix dizi önerileri arasından aradığınız diziyi bulur ve en iyi Netflix dizileri listemizi beğenirsiniz.Hazırsak en iyi Netflix dizileri listesine geçelim.İşte Guzelfikir.com’a göre ;

En İyi Netflix Dizileri

20-Kiss Me First

en iyi netflix dizileri Kiss Me First – En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı : 6.3  Dizi Başlangıç-Bitiş : 2018 – ? Tür : Bilim Kurgu , Dram , Gizem , Gerilim

Kiss Me First bilim kurgu severler için biçilmiş kaftan.Teknolojinin gelişmesiyle her gün yeni bir yenilik yeni bir icat çıkıyor biliyorsunuz.Son zamanlarda bu yeniliklerin büyük bir çoğunlu da oyun piyasasında.Dizimiz de sanal gerçeklik ile geliştirilen bir oyun üzerinden geçiyor.Ana karakterimiz bu oyun üzerinden yeni insanlarla tanışıp arkadaş ediniyor.Tabii herkes sanalda gözüktüğü gibi değil.Bu arkadaşlık oyun içinde sınırlı kalmayınca gerçek hayatta etkisini gösteriyor.Karakterimizin ve yeni arkadaşlarının başından geçen maceraları anlatan henüz ilk sezonu biten en iyi Netflix dizileri arasında yerini alan bir dizi.

19-Ozark

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.4 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2017 – ? Tür : Suç , Dram ,Gerilim

Finans danışmanı olarak yaşamını sürdüren ana karakterimizin kara para aklama olaylarına karışınca başı baronlarla derde giriyor.Ailesini tehlikeye atmak istemeyen adam eşi ve çocuklarını alarak Ozark’a taşınma kararı alıyor ve macera burada başlıyor.İlk sezonu için olumlu tepkiler alan suç,dram ve gerilim dizisi.En iyi Netflix dizileri için olmazsa olmazlardan.

18-La Casa De Papel

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.7 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2017 – ? Tür : Aksiyon , Suç , Gizem

En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen dizinin konusuna gelecek olursak, dünyanın en tehlikeli ve çılgın çetelerinden biri İspanya’da Merkez Bankası’na soygun düzenler.Size de çılgınca geliyor dimi ? Üstelik soygun da denmez.Asıl plan Merkez Bankası’nı ele geçirip para basmaktır.Tabii buda hiç kolay olmayacaktır.Kendine “Profesör” denmesini isteyen bir deha tarafından kurulan çete planlarını yapar ve işleme koyar.Profesör ve alanında en iyi suçlular bu işi kalkışırken başlarına ne geleceklerinden habersizlerdir.Özellikle aksiyon ve suç kategorisindeki dizileri severler için mükemmel bir dizidir.Netflix dizi önerileri için vazgeçilmezdir.

17-Arrow

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 7.7 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2012 – ? Tür : Aksiyon , Suç , Macera

En iyi Netflix dizileri listesindeki yeni dizimiz Arrow.Eski yabancı dizi severler mutlaka adını duymuştur.Dizinin yakışıklı ve zengin karakteri Oliver gemi ile açıldıktan sonra kaybolur ve kendini bir ada da bulur.Bu ada da başına gelmeyen kalmamış haliyle bu da onu çok başka biri yapmıştır.Ada sayesinde ilk çağlarda ki gibi yaşamayı öğrenen Oliver dövüş teknikleri ve yay kullanımında kendini gelişmiştir.Adadan bir şekilde kurtulan Oliver şehrine göre döner fakat eski Oliver’den eser yoktur.Eğlenmeyi seven birinden suçluların peşine düşen ve adada yaşadıkları sayesinde bulduğu suçlaları pek affetmeyen birine dönüşmüştür.Oliver Queen’in maceralarını soluksuz izleyeceğiniz bir dizi.

16-Sherlock

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 9.2 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2010 – ? Tür : Suç , Dram , Gizem , Akıl Oyunları

En iyi netflix dizileri arasında akıl oyunları olan bir dizi seç derseniz direkt Sherlock derim.Sherlock Holmes eşi benzeri olmayan bir zekaya sahip dedektifdir.Aydınlanamayan olayları aydınlatmada gizemli suçluları bulmada polise yardımcı olan dedektifim maceralarını içeren bir dizi.

15-Narcos

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.9 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2015 – ? Tür : Suç , Dram , Biyografi

Narcos…En iyi Netflix dizileri diyince akla gelen ilk isimlerden.Dizinin konusu türünden de anlaşılacağı gibi bir kişinin hayatı fakat kimin ? Ünlü uyuşturucu kaçakcısı Pablo Escobar’ın.Uyuşturucu ile mücadele dairesinde aktif olarak çalışan bir ajanın Pablo Escobar’ı yakalamaya çalışmasını konu alan mükemmel ötesi bir dizi.

14-Black Mirror

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.9 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2011 – ? Tür : Bilim Kurgu , Dram , Gerilim

Daha çok teknolojik gelişmelere odaklanan dizi her bölüm farklı bir senaryo çıkartıyor.Nasıl yani ? Dediğinizi duyar gibiyim yani şöyle Black Mirror’a 3.sezon 2.bölümden bir başlayabilirsiniz.Her bölümü kısa film tadında bir dizi.Konusunun detayını her bölüm size bir mesaj vermeye çalışır.Teknoloji aslında o kadar iyi bir şey mi ? Sizce sistem doğru mu ? vb gibi…Kısacası benim için en iyi Netflix dizileri arasında olmazsa olmaz bir dizi…

13-Maniac

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.2 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2018 – ? Tür : Bilim Kurgu , Dram , Komedi

İki farkı yabancının yollarının kesişmesini sağlayan bir ilaç , doktorlar tarafından hazırlanan bu ilaç her şeyin çözümü olacakken işler beklenildiği gibi olmaz , Netflix’in 2018’de çıkardığı bilim kurgu , komedi dizisi.Dizinin adını bölümleri izlerken sürekli duyabilirsiniz.Sevebileceğiniz için bu dizi en iyi Netflix dizileri arasında.

12-Marvel’s The Punisher

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.6 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2017 – ? Tür : Aksiyon , Suç , Macera

Kendisini karısının ve çocuklarının intikamını almaya adayan bir deniz piyadesi Castle bu yolda The Punisher dönüşecek.Kötülere karşı intikam ateşi sönmeyen Castle’ın diğer insanlara da yardımı söz konusu.Aksiyonla bol bol bulacağınız en iyi Netflix dizileri arasında bir dizi.

11-The 100

netflix dizi önerileri

IMDb Puanı : 7.8 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2014 – ? Tür : Bilim Kurgu , Dram , Gizem

Netflix dizi önerileri isteyen biri için en iyi Netflix dizileri arasında listelediğimiz The 100’ün konusu farkındalık yaratıyor.Nükleer patlama sonrası yaşanmaz hale gelen dünyada insanlar “Ark” adında uzay istasyonu kurup orada yaşamaya başlarlar.İlk zamanlar Ark üzerinde herhangi bir sorun yokken son zamanlarda sınırlı sayıda kaynak (yiyecek,içecek vb) kalması sonucu “Ark” istasyonundan seçilen 100 kişi dünyaya erzak vb bulmak için tekrar gönderilir.Bu 100 kişi için macera yeni başlamaktadır.Karşılarına hiç planda olmayan şeyler çıkar ve dizi şeklini almaya başlar.

10-Marvel’s Daredevil

netflix dizi onerileri

IMDb Puanı : 8.7 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2015 – ? Tür : Aksiyon , Suç , Dram

Marvel Kahramanları’nı seviyorsanız yine sizin için hazırlanmış bir dizi.Matt Murdock çocukken geçirdiği bir kaza sonucu gözünün görme duyusunu kaybeder fakat diğer duyuları olcukça gelişim göstermektedir.Kahramınımızın günlük mesleği avukatlıktır.Matt’ın ilk işi babasını öldüren adamın peşine düşüp intikam almaktır.Bu olaylardan sonra Matt günlük hayatta avukatlığını devam ettirip adalet sağlamaya çalışırken geceleri ise Daredevil olarak adeleti sağlamaya çalışır.Daredevil en iyi Netflix dizileri listesinden biridir.

9-Dark

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.6 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2017 – ? Tür : Gizem , Suç , Dram

Küçük bir gencin kaçırılmasıyla başlayan serüven alıp başını gidiyor diyebiliriz.Alman bir kasaba da kaçıralan çocuğun ailelerin aramasıyla devam eden bir serüven.Bu arama sonucu aileler daha gizemli şeyleri açığa çıkartmaya başlıyor.Gerek senaryo gerek kurgu ile Dark en iyi Netflix dizileri arasında…

8-Orange Is the New Black

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.2 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2013 – ? Tür : Suç , Dram , Komedi

En iyi Netflix dizileri listemizde bir farklı konusu olan daha dizi ile karşı karşıyayız.Orange İs The New Black konusuna gelecek olursak baş karakterimiz olan Piper Chapman her şeyi yolunda giden bir hayata sahiptir.Taa kii gençken işlediği bir suç için kısa süreli hapse girene kadar…Burada karakterimizin hapishane hayatına alışma sürecini ele alan dizi en iyi hapishane temalı dizilerden biridir.Sadece Piper değil hapishanedeki yan karakterlerin hayatı ile ilgili de çokca güzel bölümler vardır.

7-The Crown

netflix dizi onerileri

IMDb Puanı : 8.7 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2016 – ? Tür : Tarih , Dram

En iyi Netflix dizileri arasına tarih konulu dizi sıkıştırmazsak olmazdı.1947 savaş sonrası İngilteresi’ni konu alan dizi Kraliçe 2.Elizabeth’in yaşadıkları ve Buckingam Sarayı’ndaki entrikaları ele alıyor.Sağlam ekip ve yapım ile gelen dizi izleyiciler tarafından sevilmiş durumda.

6-Dexteren iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.7 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2006 – 2013 Tür : Suç , Dram , Gizem

Klasikleşmiş yabancı dizi denince aklımıza gelen ilk isimlerden Dexter.Netflix sayesinde bu diziyi baştan sona kusursuz seyredebilirsiz.En iyi Netflix dizileri veya Netflix dizi önerileri olarak mutlaka yazılması gereken bu dizinin konusuna gelecek olursak ; Polis departmanında çalışan bir seri katil Dexter Morgan…Küçüklükte babasının öğrettiği taktik ve kurallara sadık kalan seri katilin yaşadıkları…Çok sağlam senaryoya sahip bu dizi bize bir seri katilin iç yüzünü anlatıyor.Jeff Lindsay’ın Darkly Dreaming Dexter adlı romandan uyarlama olan dizinin binlerce hayran kitlesine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

5-The End of the F***ing World

netflix dizi onerileri

IMDb Puanı : 8.2 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2017 – ? Tür : Macera , Komedi , Dram

En iyi Netflix dizileri listemizin sonlarına doğru gelirken yazmayı unutmak istemediğim bir dizi daha… Charles Forsman‘ın The End of the F***ing World isimli çizgi romanından uyarlanan dizi şimdiden en sevilen diziler arasında kendini bulmaya başladı.İki ergenin tanışmasıyla başlayan serüven ergenlerin iç dünyasına bizi götürüyor.Kendini psikopat olarak adlandıran bir genç çocuk ile asi bir genç kızın beraber yaşadığı olayları ele alan dizi en iyi Netflix dizileri arasında yerini aldı.

4-Peaky Blinders

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.8 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2013 – ? Tür : Suç , Dram

En iyi Netflix dizileri arasında olan Peaky Blinders ciddi bir IMDb puanı ile kalitesini kanıtlamış dizilerden biridir.Dizinin konusuna gelecek olursak ; Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkan İngiltere içinde yeni çeteler boy göstermeye başlamıştır.Bu çetelerden biri de Peaky Blinders çetesidir.Bölgenin en ünlü çetelerinden biri olan Peaky Blinders tüm sistemini oturtmuş gerek rüşvet gerek zorla istediklerini yapmaktadırlar.Taa ki onları zorlayacak bir müfettişin şehre gelmesine kadar.Sadece çete ve polis kavgasından ibaret olmayan dizi dönemin savaş durumunu da yansıtmaktadır.

3-Sense8

netflix dizi onerileri

IMDb Puanı : 8.4 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2015 – 2018 Tür : Dram , Gizem , Bilim Kurgu

Sense8 En iyi Netflix dizileri arasında final yapmış dizilerden birisi.Fantastik veya bilim kurgu temalı diziler tercihinizse mutlaka izlemeniz gereken yabancı dizilerden biri.Sense8 konusuna gelecek olursak sekiz farklı bölgede yaşayan sekiz farklı insanın gizemli bağlantısını ele alan dizi konu bakımından oldukça ilgi çekici.Ortak duyuların yanı sıra yeteneklerini de paylaşabilen grup içinde kimi birleşmeyi kimi ise tek olmayı tercih ediyor.

2-Altered Carbon

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 8.2 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2018 -? Tür : Aksiyon , Dram , Bilim Kurgu

Netflix dizi önerileri olarak sunduğumuz en iyi Netflix dizileri arasında en yeni ve en sevilen dizilerden biri Altered Carbon.Tema olarak çok ilgi çekici olan dizinin konusu ise şu şekilde ; İnsanoğlunun ruhlarını, karakterlerini,zihinlerini bir başka bedene transfer edebilmesini olanak sağlayan bir dizi.Ölümü silen ölen insanların zihinlerini başka bedene kolaylıkla aktırılan dizi de insanlar aktıralacak bedeni kendileri seçebiliyor pardon sadece “zengin” insanlar.Diğerleri ise sistem tarafından hangi beden verilirse ona girmek zorunda.Takeshi Kovacs adında birinin ceza olarak 250 yıl dondurulduğu anlatılıyor.Takeshi’yi son derece zengin bir adam hayata geri döndürüyor fakat yeni bedeninde olan bu zengin adam ilk önce nasıl öldürüldüğünü anlamak istiyor.Bunu çözebilecek tek kişinin de Takeshi olduğuna kanaat getiriyor bu yüzden onunla anlaşma yapmak için hayata geri döndürüyor.Bundan sonra Takeshi Kovacs’ın yaşadığı serüven diyebiliriz.

1-Breaking Bad

en iyi netflix dizileri

IMDb Puanı : 9.5 Dizi Başlangıç-Bitiş : 2008 – 2013 Tür : Suç , Dram ,Gerilim

Yabancı dizi severlerin olmazsa olmazı en iyi Netflix dizileri ve diğer listelere demir atmış bir dizi Breking Bad.Kimya öğretmenliği yapan Walter White maddi sıkıntılar yaşamaktadır ve öğretmenlik dışında da ek işler yapmaya çalışır.Amansız bir hastalığa yakalandığını öğrenen Walter kendisi olmadan ailesinin zor günler yaşayacağını düşünür ve ailesine iyi bir maddi destek vererek gitmek ister.Derin düşüncelere kapılan Walter eski öğrencisi Jesse Pinkman ile karşılaşır.Jesse Pikman uyuşturucu ticareti ile uğraşan biridir.Walter uyuşturucu işinde çok para olduğunu anlayınca eski öğrencisine bir anlaşma sunar.Kendi kimya bilgisini kullanarak uyuşturucu üreten Walter öğrencisinin bu uyuşturucuyu satmasını ister.Kısa sürede uyuşturucu piyasasında adını duyuran Walter ve Jesse Pinkman kendilerini beklemedikleri bir sürü olayın içinde bulur.Breking Bad mutlaka izlemeniz gereken yabancı dizilerden biridir.

En İyi Netflix Dizileri Listesi Hakkında

En iyi Netflix dizileri listesini hazırlarken ilk paragraflarda da belirttiğimiz gibi kriter olarak sadece kendi görüşümüzü aldık ve sıralama da herhangi bir kriter olmadığını söyledik.Listeyi hazırlarken Netflix Resmi Web Sitesi ve IMDb Resmi Web Sitesi‘nden yararlandık.Siz okuyucular tarafından en iyi Netflix dizileri arasında nasıl olmaz dediğiniz bir dizi varsa yorumlardan bize bildirebilirsiniz.Ayrıca en iyi Netflix dizileri listesinde eksik bilgi olabilir bunu farkettiğiniz de yine yorumlardan bize bildirerek en iyi Netflix dizileri listesine katkı yapmış olursunuz.

 

 

 


1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.