Esmerlere Yakışan Makyaj Önerileri ve İpuçları 2021

0

Esmerlere yakışan bir makyajın yapılması için öncelikle ten renginden yararlanılmalıdır. Yüz hatlarında belirginleştirme uygulanır. Esmer ten rengine sahip olan kişilere uygun ruj ve göz makyajı tercih edilir. Bu kişilere mercan, vişneçürüğü şeklindeki renkler yakışır. Ruj renginin soluk pembe tercih edilmesi durumunda ten rengi soluk olur ancak canlı renklerin tercih edilmesi durumunda ciltte parlama meydana gelir. Aynı zamanda güzel bir göz makyajı ile de oldukça güzel bir görünüm elde edilmiş olur. Yazımızın devamında esmerlere yakışan makyaj önerileri ve ipuçları sizleri bekliyor.

Esmerlere Yakışan Makyaj Önerileri ve İpuçları 2021

Esmerler İçin Fondöten Seçimi

Esmer bir ten rengine sahip olan kişilerin kendi ten renklerine uygun fondöten bulmaları biraz zor olabilir. Bu nedenle fondöteni açık renkli tercih edip bronzer ile rengin dengelenme işlemini yaparlar.

Esmerler için fondöten seçimi nasıl olmalı
Esmerler için fondöten seçimi nasıl olmalı

Esmerlerin tenleri aynı zaman da yağlı bir yapıya sahip olur. Ancak Loreal Paris’in True Match fondöteni oldukça uygun bir üründür. Fondöten sayesinde pürüzsüz ve doğal bir görünüm elde edilmiş olur. Üstelik fondötenin esmerlere uygun renk tonu da bulunur.

Esmerler İçin Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

ten rengine göre ruj seçimi nasıl yapılır
ten rengine göre ruj seçimi nasıl yapılır

Esmer ten rengi bulunan kişilerin dudak kısmında canlı ve aynı zaman da parlak renkleri tercih etmeleri gerekir. Dudakların da tercih edecekleri sıcak renkler hoş bir görüntünün meydana gelmesine yardımcı olur. Özel günler için kırmızı ruj en doğru tercihtir. Aynı zaman da bordo da esmerlerin tercih edebileceği ruj renklerinden birisi olur.

Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Esmer kişiler için göz makyajının iddialı olması gerekir. Göz makyajı sırasında ışıltı verilmelidir. Aynı zaman da göz rengine uygun olacak bir makyaj yapılır. Mavi bir göz rengine sahip olunması durumunda yeşil, mürdüm ve koyu kahverengi tercih edilir. Ancak mavi renk kesinlikle kullanılmamalıdır.

esmerlere yakışan makyaj ipuçları 2021
esmerlere yakışan makyaj ipuçları 2021

Yeşil göz rengine sahip olunması durumunda mor, kırmızı ve amber kahve renkleri seçilir. Yeşil göze sahip olunması durumunda da yeşil renkten kaçınılmalıdır. Kahverengi göz yapısı bulunan kişilerin menekşe, lacivert, şarap ve koyu yeşil renklerini tercih etmeleri daha doğru olur.

Maskara Seçimi

Esmer tene yakışan maskara 2021
Esmer tene yakışan maskara 2021

Esmerlerin göz makyajını renkli maskara ile bütünlemek istemesi durumunda tercih edecekleri renk mor olmalıdır. NYX Professional Makeup’ın Worth The Hype’ın ürününün tercih edilmesi durumunda kirpikler daha hacimli, daha uzun ve daha kıvrımlı bir yapıya kavuşur. Özellikle de göz makyajı sırasında altın ve bronz renklerinin seçilmesi durumunda mor maskara çok daha güzel ve hoş bir görünümün elde edilmesine yardımcı olur.

Ten Makyajının Nasıl Olması Gerekir?

Esmer bir ten yapısına sahip olan kişilerin ten makyajları büyük titizlik ister. Çünkü oldukça önemli olan bir konudur. Ten renginin ön plana çıkması ve aydınlık bir görünümün elde edilmesi için doğru ürünlerin ve doğru renklerin tercih edilmesi gerekir.

Esmer ten yapısına sahip olan kişilerin gözeneklerini küçük göstermek amacı ile gözenek küçültücü olan bir makyaj bazını kullanmaları gerekir. Bu sayede cilt daha pürüzsüz bir görünüm kazanmış olur.

Esmerler ten makyajında bronzer tercih etmelidir. Bu sayede yüz bölgesinin yüksek olan alanlarında aydınlatıcı ürün kullanılarak yüz bölgesinin daha da ortaya çıkarak güzel bir görüntü sağlaması elde edilir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.