Ev Hanımlarına Evde İş Fikirleri – İş İmkanı

0

Ev Hanımlarına Evde İş Fikirleri – Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı

Guzelfikir.com olarak bu sefer evden ek iş imkanı yaratmak isteyen ev hanımlarına bir rehber hazırlamak istedik.Ev hanımlarına evde iş fikirleri listesi umarız işinize yarar ve az da olsa bütçenize katkı yapmış olursunuz.Hazırsak 15 adet ev hanımlarına evde iş fikirleri listesine geçelim.

Ev Hanımlarına Evde İş Fikirleri

ev hanımlarına evde iş fikirleri

Ev Hanımlarına Evde İş Fikirleri

Evde sürekli çalışma içinde bulunan fakat yaptıkları ev işlerinden ücret alamayan ev hanımları girişimcilik ruhlarını kullanarak evde birçok iş imkanını fırsata dönüştürmek istemektedirler. Ayrıca çeşitli nedenlerden dolayı evden çıkamayan ev hanımları aile bütçesine destek ve kendilerine olan güveni kazanmak için evde yapılabilecek birçok ek iş ile para kazanabilecekler. Evde iş yapmak için çok farklı çözümler arayan ev hanımları mutlaka kendilerine ve becerilerine göre bir iş bulabilmektedirler. Bunun için internetten veya eve ek iş fırsatı veren büyük firmalardan yardım almaktadırlar. Ev hanımlarının artık kendilerini ispatlamaları için harika iş fırsatları bulunmaktadır. Gün içerisinde evde boş zamanlarını değerlendirmek isteyen ev hanımlarının yapabilecekleri birçok iş fırsatı vardır.

Ev hanımları için evde iş imkânları sayesinde milyonlarca hanım yaşam kalitelerini yükseltebilirler.

 1. Blog Sitesi Açarak Evden Para Kazanmak

Ev hanımlarına evde iş fikirleri listesinin bu aralar en popüler olanı blog yazmak.Şuanda okuduğunuz bir site gibi blog sitesi yaparak para kazanabilirsiniz.Peki bu nasıl olacak ? Öncelikle ev hanımı olarak neyde iyi iseniz o konu hakkında bir blog sitesi açacaksınız.Örneğin yemek tarifi olabilir, annelik sürecinizde başınızdan geçenler olabilir, ev hanımlığı tecrübeleriniz olabilir.Eğer blog sitenizde belli bir okuyucu kitlesine ulaşırsınız para kazanmanız mümkün olacaktır.Ben blog sitesi açmayı bilmiyorum diyorsanız blog nasıl açılır? rehberimizi okuyabilirsiniz.Ayrıca blog yazarak para kazanmak yazımızdan daha fazla detay bilgi elde edebilirsiniz.

 1. Eve Verilen Paketleme İşleri

ev hanımlarına evde iş fikirleriEv hanımlarının evde yapabilecekleri en yaygın ve çok fazla ilgi gösterilen iş sektörü paketleme işlemidir. Toka, lastik, anahtarlık, boncuk, süsü eşyası, kurdele ve daha birçok ürününün paketlenerek firma sahiplerine gönderilmesidir. Bu sayede ayda 4000 Tl ye kadar nakit para kazanımları olacaktır. Ev bütçesine katkılarının yanı sıra kendilerine olan öz güven ile paha biçilmez bir durumdur. Verilen tarihler arasında istenilen sayı kadar paketleme işleri ev hanımları tarafından düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Bu iş imkanı son yıllarda çok fazla ev hanımına istihdam sağlamaktadır.

 1. Evde Yemek ve Süs Eşyası Yapmak

Ev hanımları genellikle marifetlerini yaptıkları enfes yemeklerle tanıtmaktadır. Gelen siparişler doğrultusunda mantı, zeytinyağlı sarma, dolma, börek ve baklava gibi yiyecekleri hazırlayarak isteyen kişilere ulaştırırlar. Teslim edilen yemekler karşılığında görüşülen tutar kişiye teslim edilir. El emeği ile hazırlanan yemeklerin karşılığını alan ev hanımları bu durumun her aman haklı gururunu yaşamaktadır. El becerisine güvenen ev hanımlarına büyük firmalar tarafından verilen malzemelerle renkli ve farklı süsü eşyaları yapmaları beklenir. Yapılan süs eşyaları isteyen firmaya gönderilerek hak edilen ücret belirtilen tarihlerde alınır. Yeteneğine güvenen ve çalışarak para kazanmak isteyen ev hanımları bu doğrultuda para kazanmaktadırlar.

 1. Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Ev hanımlarına evde iş fikirleri arasında en popüler olanlarından.Küçük bir çocuğun veya bir bebeğin bakımını üstlenecek sorumlulukta olan ev hanımlarının yapabilecekleri bir iş türüdür. Çocukları çok seven ve aileleri işteyken onların fiziksel ve oyunsal ihtiyaçlarını gideren ev hanımlarının çocuklara olan düşkünleri nakit ihtiyaçlarını da karşılamış olmaktadır. Vicdan ve sevgi dolu olan her kadının yapabileceği ve bir bireyin yetişmesinde yardımcı olacak olan hanımların rahatlıkla yapabilecekleri bir iştir. Ek gelire ihtiyacı olan ev hanımları için uygun bir iş platformudur. Riskli ve kontrollü bir iş olduğundan dolayı kendinizi yakın çevrenize tanıtmanız gerekecektir.

 1. Evden Makale Yazmak

Kelime dağarcığına güvenen ve yazı yazmaktan hoşlanan ev hanımları için bir bilgisayar ve internet yeterli olacaktır. Günlük yazdıkları makale ve kelime sayısı kadar ücretlendirmeye tabi tutulmaktadırlar. İnternette yer alan büyük makale şirketleri tarafından gönderilen makale başlıkları çerçevesinde istenilen kelime sayısı kadar geri gönderim yapılmaktadır. Ev hanımları gün içerisinde 5 saat çalışarak ayda en az 600 TL ek gelir elde edebilirsiniz. Tamamen özgün bir şekilde yazmaya dikkat edilmesi gerekir. Makale yazarken bilgi edinilen yazılar okunur ve özet çıkarılarak kendi cümlelerinizle yazmanız beklenir.

 1. Youtube’da Video Yayınlamak

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ev hanımlarına evde iş fikirleri de kendisini güncellemeye devam ediyor.Ev hanımları evde sıkılmak yerine yaptıkları yemeklerin videosunu çekerek milyonlarca kişinin beğenisini kazanırlar. Ek gelir isteyen ve bir türlü bulamayan ev hanımları Youtube videoları sayesinde para kazanmaktadırlar. Oturduğunuz yerden çeşitli konulara eşlik ederek videolarınızı çekebilirsiniz. Oturduğunuz yerden çok para kazanabilir ve videolarınızı tüm ülkeye gösterebilirsiniz. Video çekip yayınlamak son yıllarda en çok yapılan ek iş fırsatıdır. Bu ek ilerden kazanılan ek gelirlerle birçok ihtiyaç giderilmektedir.

 1. İnternetten E-kitap Satmak

Ev hanımları evde boş zamanlarını değerlendirmek ve ev ihtiyaçlarını karşılamak için bazı ek iş fikirlerini değerlendirmektedirler. İnternetten yazdıkları kitapları e-ticaret ortamında uygun fiyatlarla satarak para kazanabilmektedir. Hobi olarak yazılan kitaplar satışa sunularak ev hanımları ciddi paralar kazanmaktadırlar. Kitap yazmak gibi bir beceriniz varsa ve kitaplarla iyi anlaşıyorsanız kitaplarınızı satabilirsiniz.

 1. Kozmetik Ürünleri Satarak Para Kazanmak

Kadınlar güzelliklerine ve bakımlarına çok düşkün oldukları için kozmetik ürünlerine önem verirler. Ev hanımları ise katalog eşliğinde kozmetik ürün satışı yaparak ek gelir fırsatı yakalarlar. Gittikleri toplantı ve ev gezmelerinde yakın çevrelerine sattıkları kaliteli kozmetik ürünler karşılığında para kazanabilmektedir. Ufak bir sermaye sayesinde aylık ücretler kazanılabilir. Geliş fiyatından alınan ürünler katalog fiyatı ile satışa sunulmaktadır. Düzenli satışlar neticesinde ciddi paralar ve hediyeler kazanılmaktadır.

 1. Düzeltmenlik ve Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Birçok öğrenci ve araştırma görevlisi tez hazırlarken veya birçok kitap için gerekli kontrollerin sağlanmasını ister. Vakit onlar için çok kıymetli olduğundan dolayı başka birilerine ihtiyaç duyarlar. Düzeltme ve gerekli destek vererek ev hanımları bilgilerini paylaşır ve karşılığında para kazanırlar. Kitap okumayı seven ve bilgisine güvenen ev hanımları için başvurular yine internet üzerinden yapılır. Bütçenize para katkısı için düzenli çalışma programı hazırlamak önemlidir. Yazı yazarak sayfalar arasında kaybolabilir eğitiminizi bu sayede perçinleyebilirsiniz.

 1. Evde Örgü Örerek Para kazanmak

ev hanımlarına evde iş fikirleriEv hanımları gün içerisinde sürekli evde olmalarından dolayı dikiş, nakış ve örgülere karşı sıcaktırlar. Örgü örerek satış yapan ev hanımları ev ekonomisine katkı sağlarlar. Şapka, atkı, hırka, bebek battaniyesi, panço ve yelek örerek eski modayı günümüze taşırlar. Yünden veya diğer ipliklerden örgü ören ev hanımları siparişleri yetiştirmek için günde en fazla 4 saatlerini ayırarak para kazanabilirler. Özellikle kış aylarına girmeden siparişlerin geliş sırasına göre bir plan hazırlarlar.

 1. Yemek Yaparak Para Kazanmak

Ev hanımlarına evde iş fikirleri olarak sunacağımız her şey yeteneğe ve çalışma azmine bakıyor.Bu yeteneklerden biri de yemek yapmak.Bazı insanlar fastfood tarzı yemeklerin sağlıksızlığından yakınıp ev yemeklerine yönelmiş durumda.Böyle yakınızdaki kişilere ev yemekleri yapabilirsiniz.Sadece yakınızdaki kişilerle sınırlı kalmayıp ek olarak lokanta,cafe ve yiyecek üzerine işletmelerle anlaşıp evde yemek veya aperatif yiyeceklerinizi yapıp bunları satabilirsiniz.

 1. Evcil Hayvan Hizmetleriyle İlgilenmek

Evcil hayvan sahibi olan bireyler hayvanlarını götüremedikleri yerler olduğunda ev hanımlarından yardım isterler. Evcil hayvanların yürüyüşe çıkarılması, beslenmesi ve temizliği gibi alanlarda yardımcı olmaktadırlar. Bu hizmetler karşılığında hayvan sahiplerinden para kazanmaktadırlar. Evden çıkamayan ev hanımları kendi veya ailelerinin isteklerini karşılayabilmek için bu işi rahatlıkla yapabilmektedirler.

 1. Organik Yemekler Yaparak Para Kazanmak

ev hanımlarına evde iş fikirleriGünümüzde hazır sunulan çoğu gıda artık sağlıksız olduğu için tercil edilmiyor.İnsanla doğal ev yapımı yemeklere,besinlere yönelmiş durumda.Eğer doğal yöntemlerle yaptığınız besinlere güveniyorsanız bunların satışını yapabilirsiniz.Örneğin ev ekmeği, köy tereyağsı gibi…Yakın çevrenizle bu işe başlayıp para kazandıkçak bir yer açabilir veya internetten satış yapabilirsiniz.

 1. Evde Takı Tasarlamak

Ev hanımlarına evde iş diyince yine akla ilk gelenlerden.Kadınlar için aksesuar kullanımı önemlidir. Ev hanımları ise bu eşsiz güzellikteki takıları evde hazırlayarak satış için ilgili noktalara vererek geçiminiz için para kazanabilirsiniz.

 1. El İşi Yaparak Para Kazanmak

El becerisi olan ev hanımları boşa zaman geçirmek yerine gelen el işi örneklerini yaparak el emeği göz nuru nakışları satarak bütçeye katkı da bulunabilirler. İstenilen motifler, nakışlar için ev hanımları özenle bu işleri yaparak kendilerine olan güveni bir kez daha artacaktır.El işi yaparak para kazanmak ev hanımlarına evde iş fikirleri arasında en popüler olanlarından bir tanesidir.

Ev hanımlarına evde iş fikirleri listemizin sonuna geldik.Listedekilerin bazılarını uygularak para kazanan ev hanımları günümüzde mevcut.Eğer ev hanımlarına evde iş fikirleri listesinde eksik olduğunu düşündüğünüz bir şey varsa yorumlardan bize yazabilirsiniz.

Ev hanımlarına evde iş fikirleri konusuna yorum yazarak kendisini göstermek isteyen kullanıcılar için uyarı :

Lütfen telefon gibi özel bilgilerinizi paylaşmayın yorumlar herkese açıktır.İletişim bilgisi olarak mail adresinizi bırakabilirsiniz.

Ev hanımlarına evde iş fikirleri yazımızı beğendiyseniz paylaşabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.